Naza M Lite & Futaba T7C - Motor ve Switch Sorunu ve Cozumu

İlginize teşekkürederim gökhan bey,sizin paylaştığınız bu bilgiler dahilinde kurulumu yaptım dediğiniz gibi failsafe atti gps homlock courselock hepsi çalıştı ama gaz sitiğini hareket ettirdiğimde ekranda gps atti manuel bölümleride gazsitiği ile hareket ediyor tek tek mavi ışık bu bölümlerde geziyor.Artık bende ilk önceki kuruluma geri döndüm ama failsafe i kumandadaki h anahtarı ile mix yaparak çalıştırdım ama genede kumandayı kapatınca failsafe e geçirme yi başaramadım.

Kumandam flysky th9x naza m lite bağlantıları yaptım ama bir türlü motorlar çalışmıyor. Yani throtle u ileri hareket ettirdiğimde motorlar çalışmıyor. Arm yaptım yani sağ ve sol kolu aşağıda çarprazladım ama maalesef yne çalışmadı. ESC kalibrasyonu mu yapmam lazım eğer öyleyse nasıl yapılır? ya da başka birşey mi yapmam lazım. kumandadan daha önce kk2.1 de esc kalibrasyonu yapmştım ama bunda nasıl yapılır bilmiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdidedn teşekkür ederim.

Ayrıca naza asistantta sticklerin hepsi normal çalışıyor

sonunda yaptım başka bir forumdan okuyarak(isim vermiyorum reklam olmasın diye :laugh: throttle range i şöyle oluyormuş:
1-Kumandayı açıp gaz max. getirin
2-Escyi receiverın 3nolu kanalına takıp enerji verin
3-Motordan gelecek olan uyarı sesinden sonra gazı min. çekin.
4-Tekrar gelecek olan uyarı sesinden sonra motor ve escnizde elektronik bir sorun yoksa throttle problemsiz olarak çalışacaktır.

Salih2014' Alıntı:
sonunda yaptım başka bir forumdan okuyarak(isim vermiyorum reklam olmasın diye :laugh: throttle range i şöyle oluyormuş:
Desenize meger bizim modellerdeki Throttle range ile tamamen birebir ayniymis. Multi olunca sahsen karismak istememistim.

Paylasim icin tesekkur ederiz Salih Bey %p

merhaba gökhan bey. Elimde 500 lük bi quad, naza m lıte kontrolcü, futaba 7c kumanda ve r617fs alıcı var. Bağlantıları naza manueldeki gibi yaptım ve failsafe olayını yapamadım. manual mod yerine failsafe ayarladım yani swich ile failsafe geçiyor. Ama ben kumanda off olduğu zamanda failsafe moda geçmesini istiyorum. paylaştığınız ingilizce paragrafı anlamaya çalıştım ama bişe çıkaramadım. acaba bunu yaptıysanız aşama aşama fotoğraflayıp yada video olarak paylaşırsanız bizim gibi ingilizcesi zayıf yeni başlayan kişilere çok büyük iyilik yapmış olursunuz. Kaç haftadır ayarlayamadım, quad ım bi gün uçup gidecek diye korkuyorum :) .