Naza M-v2 + Ultem malzeme gövde 3b yazdırılmış gövde + Fatshark Predator v2

acakmak

Yeni Uye
Herkese merhaba,
Uzun uğraşlar sonunda UAV2016 yarışması için tasarladığım aracı oluşturabildim :)
Aracın gövdesini 3b yazıcıda bastırdım Ultem denen bir malzemeden yapıldı. (havacılıkta hafifliği nedeniyle kullanım sebebiymiş)
İlk uçuş videosu:
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Videoda farkedeceğiniz gibi fpv gözlüğü takmaya cesaret edemedim. Normalde görüntüde sorun yok ancak çok fazla anlık karışıp düzelme oluyor.
Kullandığım goggle fatshark predator v2 modeli. Ekran bağladım ve yerde deneme yaptım. Quadcopter çalışmadığı halde cihazdan uzaklaştığımda aşağıdaki şekilde bozulma oluyor.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bunun nedeni sizce ne olabilir?

Yeni aracınız hayırlı olsun diyelim öncelikle,

Görüntü konusunda, aldığınız fpv alıcı verici ile gelen antenler yerine bulursanız aomway mantar anten kullanın. Kesinlikle menzil ve görüntü kesilmemesi konusunda ilave katkısı oluyor. Bizzat deneyimledim.

Hatta bir fpv monitör satın aldım 2.el üzerinde gelen de mantar anten idi ancak, elimdeki aomway mantar anten ile daha başarılı bir sonuç elde ettim.

Birde forumda fpv bölümünde, bu konuda deneyimler paylaşılmış mutlaka okuyun. Hatta havada cümbüş daha da fazla olacak (elektriksel olarak) o yüzden lc filtre vs konularını da inceleyin derim.

Yarışma 13-16 ekim Sanırım çok zaman yok İsterseniz ödünç verebilirim bendeki antenleri :)

TÜBİTAK a yarışma takvim detayı sordum ama daha açıklanmamış, 30 Eylül sonrası web te duyuracağız dediler.

Siz detay takvim elde ederseniz paylaşın lütfen, belki izlemeye gelebilirim, gelmek isteyen arkadaşlar olabilir.

Dragonfly...

Ercan Bey selamlar,
Söylediğiniz gibi yarışmaya az bir zaman kaldı, 10-16 Ekim şeklinde bir tarih paylaşmışlar.
Tarih netleşince bildiririm orada da görüşüp tanışmış oluruz.
Otonom uçuştan fpvye dönmek zorunda olduğumuz için sıkıntı yaşadık, açıkçası fpvde fazla bir tecrubem olmadığı için fatshark set aldım.
Anten konusunda yardımınız olursa öğrencilerim de çok sevinir malum benden daha hevesli bir şekilde bu yarışmaya hazırlanıyorlar.
Dün filtrelere de göz gezdirdim ve yarışmadan sonra ancak daha detaylı bir şekilde bir sistem toplayabileceğim kanısına vardım.

Otonom uçuşu ne ile yapmak istediniz? Sıkıntı nereden kaynaklandı?

Anten konusunda özel mesaj yazın bana adresi yardımcı olurum.

Dragonfly...

Otonom uçuş için yurtdışından pixhawk sipariş ettim elimize geç ulaştığından raporu teslim etmemiz gereken son güne yetiştiremedik.
Bu yüzden elimdeki naza kontrolcüyle bir rapor yazmak durumunda kaldım.
adresimi özelden gönderdim.
Tekrar teşekkür ederim.