Naze 32 Kurulum / Programlama / Uçuş - TÜRKCE Videolu Anlatim

degefpv

Çalışkan Uye
Bugün bir arkadaşımın isteği üzerine bu videoyu yaptım, yeni başlayanlara umarım faydalı olur :RCKolik:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: osman turan
Naze 32 Kurulum-Programlama-Uçuş

Ellerine sağlık dostum güzel bir işe adım atmışsın. Eminim bu işe yeni adım atanlara çok faydalı olacaktır...

Naze 32 Kurulum-Programlama-Uçuş

Ellerine saglik Muhammed cok guzel ve faydali bir calisma olmus, emegine saglik :thumbup:

Konuyu hemen indeksleyelim ki ihtiyaci olan arkadaslarimiz rahatlikla bulabilsin :RCKolik:

Ellerine saglik Muhammed Ali.
Videonun hepsini izleyemedim ama izledigim kisimda failsafe ayarlamiyorum dedin.
Failsafein kontrol karti kismininda ayarlanmasi lazim.
Ben kumanda ve alicidan zaten ayarliyorum diye dusunme. Bu aletler titresim makinasi.
Alicidan kontrol kartina giden ppm kablosunun havada ciktigini varsaysak -ki binde bir bile olsa olabilir-
Sadece kontrol kartinin failsafeinin keyfine kaliyorsun. Varsayilan ayari biraz yuksekteydi sanirim. Quadin havada senden hicbir komut alamadan yukselip gidebilir yada ters dustugunde motorlari ve escleri yakabilir.

çok faydalı bir paylaşım teşekürler Muhammed kardeş.Gerçekten çok işime yaradı :).

irfan buzdağlı' Alıntı:
Ellerine saglik Muhammed Ali.
Videonun hepsini izleyemedim ama izledigim kisimda failsafe ayarlamiyorum dedin.
Failsafein kontrol karti kismininda ayarlanmasi lazim.
Ben kumanda ve alicidan zaten ayarliyorum diye dusunme. Bu aletler titresim makinasi.
Alicidan kontrol kartina giden ppm kablosunun havada ciktigini varsaysak -ki binde bir bile olsa olabilir-
Sadece kontrol kartinin failsafeinin keyfine kaliyorsun. Varsayilan ayari biraz yuksekteydi sanirim. Quadin havada senden hicbir komut alamadan yukselip gidebilir yada ters dustugunde motorlari ve escleri yakabilir.

İrfan abi söylediğin küçük detaylar gerçekten büyük sorunlar çıkarabiliyor, çok dikkat etmek lazım ben videyu hızlıca anlatim diye hemen bağladım ve uçuş öncesi herşeyi kontrol ederek uçuyorum, failsafe ise önceki multiwii konusunda da konuşmuştuk ben alıcıdan hiçbir zaman failsafe ayarlamam , failsafeyi kart üzerinden ayarlıyorum fakat naze32 de gerek duymadım kumandama güvendiğim için :D

Ellerine sağlık Muhammed. Benim yapamadığımı yapmışsın güzel olmuş. Artık seni de FPV uçuşları yaparken görelim. %p

Nesimi Sakmak' Alıntı:
Ellerine sağlık Muhammed. Benim yapamadığımı yapmışsın güzel olmuş. Artık seni de FPV uçuşları yaparken görelim. %p

abi ben fpv ye sağlam gircem domv2 ile :D

selam arkadaşım emeğine sağlık bende bu yaşdan sonra başladım bu hobbye sana bir şey sormak istiyorum bende arm ve angel mod var esc kalibrasyon ve diğer ayarları yaptım buna rağmen quadroyu uçurmaya başladığımda yerden 30,40 cm yükseldikten sonra kendiliğinden gaz alıp yükseliyor nerde hata olabilir teşekkürler.

littledevilbf' Alıntı:
selam arkadaşım emeğine sağlık bende bu yaşdan sonra başladım bu hobbye sana bir şey sormak istiyorum bende arm ve angel mod var esc kalibrasyon ve diğer ayarları yaptım buna rağmen quadroyu uçurmaya başladığımda yerden 30,40 cm yükseldikten sonra kendiliğinden gaz alıp yükseliyor nerde hata olabilir teşekkürler.