Neden 4 kanallı model önermiyoruz?

Bende o helikopterle başladım bu işe şimdi evde duruyor toplam 5 defa ucurdum 150 lira verdim sonra 6 kanal aldım ve film orada koptu o 150 bir gitti sonra ondan kalan kötü alışkanlıklar yüzünden 1000 tl gitti şimdi tavsiye etmiyorum kimseye bir helikopterde idle up ve hold olmasi lazim alışkanlık edinmek yüzünden 10 sefer uçurursun sonra 2 pili kablolu oyuncak araba gibi gelir. 150 değilde bana çok paraya mal oldu ama boşver beni sen git al birtane güzel ucar içeride dışarı çıkmak için püf dememesi lazım rüzgârın.[emoji1]

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Uygun olmadigini ve sebeplerini paylasmak icin zaten bu konuyu actik Esat ;)

Esat Ariç' Alıntı:
Öncelikle herkeze selam ben yeni başlıcam bu hobi olayına baya baktım okudum şimdi genelde ilk başlangıçta 6 kanallı öğrenme için para kaybı gibi geldi bana çünkü daha ilk defa kumandayı elime aldığımda eminim kırılma yaşayacağım ben V9XX diye bi model gördüm ve başlangıç için ideal gözüktü tabi sonuçta siz yılların deneyimine danışmadan almadım daha şimdi bu sabit konuyu görüncede tabi bilgi almak istedim şimdi aslında sorum çok kısa V9XX 135tl lik başlangıç için uygun değilmidir? :new:

Edit: V9XX modeli arama motorlarinda cikamamasi amaciyla editlenmistir.

Ben de senin gibi düşünüp araştırmadan dediğin Vxx modelinden aldım 4-5 kez uçurdum sonra 6 kanala geçmek istedim ve gördüm ki çok büyük hata etmişim. 4 kanala elinizi hiç alıştırmayın derim, çünkü 4 ile 6 kanal tamamen farklı birbirinden. 4 kanal modeli sattım, yerine simülatör aldım. Bence siz de onu almak yerine bir simülatör alarak (max 100tl) işe başlayabilirsiniz. Göreceksiniz ki gerisi gelecek.

öncelikle bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim ancak bu memlekette neden özgür irademizi kullanamıyoruz bu hobi de de olsa aynıdır benim gözümde hayat hep bir kısıtlama 4 kanallarla ilgili soru sordum konu kitlenmiş ve kaldırılacak yukarıda açıklamalarda bulunmusunuz ama keşke konuyu kitlemek yada silmek yerine yinede 4 kanallı bu helikopterleri tanıtıp gerektiğinde soru cevap olarak destek verip bigilendiebilirdiniz gerisi kullancııya bağlı ister devam eder ister 6 kanaala geçsin ister 4 kanala keşke soruma cevap alabilseydim yinede teşekkürler saygılarımla...

şahin taşçı' Alıntı:
öncelikle bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim, ancak bu memlekette neden özgür irademizi kullanamıyoruz ? Bu hobi de de olsa aynıdır benim gözümde, hayat hep bir kısıtlama. 4 kanallarla ilgili soru sordum, konu kilitlenmiş ve kaldırılacak. Yukarıda açıklamalarda bulunmusunuz ama, keşke konuyu kilitlemek yada silmek yerine, yinede 4 kanallı bu helikopterleri tanıtıp, gerektiğinde soru cevap olarak destek verip, bigilendiebilirdiniz. Gerisi kullancıya bağlı ister devam eder, ister 6 kanala geçsin ister 4 kanala, keşke soruma cevap alabilseydim, yinede teşekkürler saygılarımla...

Şahin bey, düşüncelerinize saygı duymakla birlikte, mesele özgür irade meselesi değil, zira RcKolik ailesinin model helikopter hobisine bakışı ve forum sakinlerinin bu konuda ortak noktası; 6 kanallı helikopter modelleri ve modelciliğidir. Yani eğer forum olarak 4 kanallı yada daha az kanallı, bizce model katagorisinde bile olmayan helilere destek vermiyorsak ve verilmediği de belirtildiğine göre, forumun bakış açısına saygı duymak gerektiğini düşünüyorum.
Saygılarımla...
:saygilar: :RCKolik: