NeXt Simülatör --- İnceleme / Ayar / Özellikler

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Kullanıcı sayısı günden güne artan veya en azından artma potansiyeli gösteren NeXt rc heli simülatörü ile ilgili ayarları, özellikleri, kumanda kalibrasyonunu, bilimum diğer paylaşımları video destekli bu başlıktan sürdürelim istedim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bildiğiniz gibi NeXt te bir iki multi var ama uçak yok :) Tamamı son derece güncel heli modelleri var, birçokları yetenekli pilotlar tarafından ince ayarlanmış... Bunlar arasında Logo 700, çeşitli Goblin 700 ler, Gaui x7 nx7, Trex 700, Shape s8, Minicopter Diabolo... gibi gibi modeller mevcut. Detaylar -->

Neyse paylaşımlara self leveling ile başlayalım. Nedir, parametreleri nasıl değiştirilir hep beraber inceleyelim;

Self Leveling...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

License...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2-3 gundur test etmeye basladigim NEXT gercekten cok guzel bir uygulama. Yillardir kullandigim Real Flight kadar basarili.

Kolay kurulum, basit ve acik ayarlari ile kullanimi gercekten cok hos :thumbup:

Rasimle beraber test ettigimiz bir durum var. Sayet testlerde sorun cikmazsa, maliyet konusunda da bir guzellik dusunuyoruz sizler icin :laugh: Bizi takip etmeye devam edin :RCKolik:

Paylaşım için teşekkürler Rasim :thumbup:
Yeni bir sim programı, alışagelmiş programlardan farklı bir hissi var bu durum bir kaç konudur konuşuluyor.
Mehmet Abi'nin güzelliğini merak etmiyor değilim :)
Takipteyim :saygilar:

Arkadaşlar, next sim kullanıyorum
DX9 kumanda ile bütün düğmeleri kullanabiliyorken garupner MZ24 ile hiç bir düğmeyi görmüyor
bende next sime bir mail attım ve derdimi (google çeviri vasıtası ile)anlattım
bana hemen cevap geldi

Hi Mordo,

it depends to the USB interface you are using. Which USB interface do you use?

Typically you define the needed switches in your MZ24. They have to work on a free channel. You see this in your transmitter and in the input overview in the neXt calibration window.

Some things are described here:

All the best,
Klaus

Klaus Eiperle, neXt - rc Heli Simulator, CGM DVE - Plugins for Final Cut Pro/Express
--------------------------

burda ne anlatıyor bana anlatabilirimsiniz ? hangi kablo kullanmam gerek,kumanda kapalı iken kablo takılırsa kendisi açılmasımı gerekır, bende açılmıyor
teşekkürler.

Simi bu aralar almayi dusunuyorum ama bunla alakali bir guzellik varsa bekleyelim.:laugh:

Bu arada next'ten sonra digerleri cekilir gibi degil :)

Abi USB baglantisi olarak ne kullaniyorsun ??

Bende demo olmasına rağmen artık hep onu kullanıyorum. Ayrı bir tat veriyor.

Cahit Kaş' Alıntı:
Bende demo olmasına rağmen artık hep onu kullanıyorum. Ayrı bir tat veriyor.
Kesinlikle. Anlamadığım şekilde program insanı kendine bağlıyor :laugh: :D Lisanslı RF kullanıcı olarak söylüyorum bunu ;) :thumbup:

Arkadaşlar şunu rahat rahat söylüyorum ki, bu sim parasının son kuruşuna kadar değer :) Ben bunu almadan önce accu hariç piyasadaki bütün simleri denedim. Bu başka. Güzellik olsa da, olmasa da kullanmaya değer bir sim. Olursa daha iyi tabi ;D

bende indirdim bakalım nasıl.

art-tech similatör kumandası ile kullanılabiliyormu.

Mordo Ortasi' Alıntı:
Arkadaşlar, next sim kullanıyorum
DX9 kumanda ile bütün düğmeleri kullanabiliyorken garupner MZ24 ile hiç bir düğmeyi görmüyor
bende next sime bir mail attım ve derdimi (google çeviri vasıtası ile)anlattım
bana hemen cevap geldi

Hi Mordo,

it depends to the USB interface you are using. Which USB interface do you use?

Typically you define the needed switches in your MZ24. They have to work on a free channel. You see this in your transmitter and in the input overview in the neXt calibration window.

Some things are described here:

All the best,
Klaus

Klaus Eiperle, neXt - rc Heli Simulator, CGM DVE - Plugins for Final Cut Pro/Express
--------------------------

burda ne anlatıyor bana anlatabilirimsiniz ? hangi kablo kullanmam gerek,kumanda kapalı iken kablo takılırsa kendisi açılmasımı gerekır, bende açılmıyor
teşekkürler.
Mordo Bey selamlar. Hangi USB arayüzünü kullandığınızı sormuşlar. Kumandanızdaki Switclerin kumandanızdaki boştaki kanallarda çalıştığını kumandanızda ve similatörün kalibrasyon penceresindeki giriş önizleme kısmında görmeniz gerektiği falan söylenmiş.
Diğer konuda da söylediğim gibi switchlerinizin boşta kalan kanalları kontrol edip etmediğini kumandadan kontrol edin. Spektrumda monitör denen bir kısım var. Orada kanalları eyrı eyrı görebiliyoruz. Bunda da olmalı öyle bir şey.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
bende indirdim bakalım nasıl.

art-tech similatör kumandası ile kullanılabiliyormu.
Ben kullanamadım. Kumanda similatördeki kanalları çok az hareket ettirebiliyordu. Fazla uğraşmadım. Dongle ile kendi kumandamı kullanıyorum.