Ordu trabzon bulusmamiz

SafakB

Çalışkan Uye
Herkeze merhabalar dogukan kardesimle trabzondaki kardeslerimizi ziyarete gittik be cok guzel bi bulusma daha yapildi ama bu sefer telefonlar deil sozler konustu :) foto video tek tuk var . Genelde muabber edildi soba basinda tam 45 cay la rekoru kirdik semaver getirip semaveri acmadan :) muammer abinin yeni yaprigi ingiliz anahtarli ucagin ilk deneme ucusu yapildi bende bi ucus yaptim iyi seyirler arkadaslar bakalim sesin nereden ve neden oldugunj bulabilicekmiyiz . ;)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ordu trabzon bulusmamiz

45 çay gerçekten güzel bir rekormuş Şafak %p Hava soğuk olunca iyi gitmiştir doğrusu ;)

Öncelikle video başı süper, demek bundan sonra sana "Tareq Şafak" diyeceğiz :laugh: Uçuş ise artık senin tarzın olan "Hızlı ve Öfkeli" bir uçuş. Bana kalsa biraz daha yumuşak uçsan hem model hem de izleyiciler olarak bizler daha çok memnun kalacağız ama o zaman sen rahat etmiyorsun büyük ihtimal :laugh:

Neyse özetle uçuş gayet başarılı, eline sağlık ama acilen Collective management dikkat etmen gerekiyor. Zira 00:48 elektrik motoru Stop ettirebilen ilk modelci sen olabilirdin, ne oldu öyle motor nerede ise durma noktasına gelmiş. Bu olaydan sonra çınlama sesi belirgin bir şekilde artıyor ve sen uçmaya devam ediyorsun o kısmında enteresan :rolleyes: Büyük ihtimal dişlilerden birinde bir sıyırma oldu galiba ki hem ses arttı hem de motor devri düştü.

Yer kontrollerinde ne çıktı, merak ettim şimdi.

Ordu trabzon bulusmamiz

Şafak tebrik ederim , bence güzel uçuş ama Mehmet'e katılıyorum , 0.48'deki bayılmadan sonra gelen fışırtı sesi iyice artmış ve uçuş bitene kadar devam etmiş.Yerinde olsam endişelenip iyice bir kontrol ederdim. :saygilar:

Ordu trabzon bulusmamiz

Hafta sonu için güzel ve soğuk bir buluşma oldu , hayatımda hiç bu kadar çay içmemiştim :lollol:
Çay içmekten fotoğraf çekinmediğimizi farkettik ;D Bir tek Şafağın videosu var , maşallah kardeşim çok güzel uçtu :thumbup:
Bu arada Şafak söylemeden ben söyliyeyim , ses pallerin üzerindeki stickerlardan geliyordu , sökünce ses gitti :laugh:

Ordu trabzon bulusmamiz

Şafak modeli yedin bitirdin resmen. :) Pilotaj güzel ama elindeki model bu konfigurasyonla patlamadan kaç uçuş daha çıkarabilir emin değilim.

Sesten anladığım kadarıyla one-way rulman kaçırmaya başladı sanki, kontrol etmeni öneririm. Modelinin sağlığını düşünüyorsan ve bu şekilde uçmaktan keyif alıyorum diyorsan hızlı açı değişimlerinde modelin devir düşürmeyinceye kadar pitch açını azaltmanı da öneririm ayrıca.

Keyif senin elbette kimse karışamaz, abi tavsiyesi bunlar sadece.

Biz gelince de sınırsız çay isteriz yalnız ben çok çay içerim ona göre :)

Ordu trabzon bulusmamiz

Türker Akgün' Alıntı:
Şafak modeli yedin bitirdin resmen. :) Pilotaj güzel ama elindeki model bu konfigurasyonla patlamadan kaç uçuş daha çıkarabilir emin değilim.

Sesten anladığım kadarıyla one-way rulman kaçırmaya başladı sanki, kontrol etmeni öneririm. Modelinin sağlığını düşünüyorsan ve bu şekilde uçmaktan keyif alıyorum diyorsan hızlı açı değişimlerinde modelin devir düşürmeyinceye kadar pitch açını azaltmanı da öneririm ayrıca.

Keyif senin elbette kimse karışamaz, abi tavsiyesi bunlar sadece.

Biz gelince de sınırsız çay isteriz yalnız ben çok çay içerim ona göre :)

Yeter ki siz gelin biz çayı özel getirtiriz :laugh: :laugh:

Ynt: Ordu trabzon bulusmamiz

Yeterki siz gelin semaver kurulur hemen sinirsiz cay a hazir olun odun atesinde . Fogukaninda dedigi gibi palin uzerindeki stickerlerden geliyordu ses soktum gitti ama motorda bogulma bende anlamadim resmen istop etti :) motor 750 mx ben fazla potch verdigimi dusundum birden ama o kadar yapmasi beni de sasirtti disliler tamamen saglam one way de saglam ama bi iki haftaya deistiririm huylandim simdi . Bu bulismada herkez foto cekmeyi unuttu soguktan sanirim bi benim videom var :) ama arkada kalabalik bir ekip vardi . Mehmet abi emin abi tareq safak dedi adim oyle kaldi vala face de tareq safak ozep mesajda tareq safak vala ucusum iyi olsa amenna dicem ama ucusumda iyi deil . Turker abi yumusak kullanmayi deniyorum modeli ama bilmiyorum sert kullandigimda kontrolu daha kolay sagliyorum ama ilerde hersey yoluna girecek sim e devam :) dogukanla kacak bulusmalarada hafta ici bulusmalari :)