OS GT15 HZ PROBLEM

apollo01

Yeni Uye
İlgi Alanı
Heli
Merhaba arkadaşlar

Cevaplarsanız çok sevineceğim bir soru sormak istiyorum.

Ankaradan birinden 2. el os gt15 hz aldım motoru helikoptere taktım. motor güzel çalışıyor fakat alıcının sinyalini kesiyor ve diğer elektronikleride zarar veriyor bir tane alıcım bu yüzden bozuldu. alıcı ve diğer elektroniği bujiden ve modülden uzak helinin arka kısmına bağladım ve modülü alüminyum folyo ile sardım fakat sorun halen devam ediyor. modül mü arızalı sizce

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

OS GT15 HZ PROBLEM

Kumandanın ne olduğunu belirtmemişsin. FrSky'ın güncellenmemiş X serisi modül ve alıcıları bundan muzdarip olabiliyor şayet benzinli motorlarla kullanıldıklarında. Bu sorunu gidermek için modül ve alıcılar için birer yama çıktı daha 3-4 ay önce.
Benzin motorlarının "buji piposunun" kusurlu olması buna sebep olma ihtimali yüksek.
Benim bildiğim parazitten korunmak için alüminyum folyo sarmak yetmiyor. Folyoyu şaseye bağlamak gerekiyor. (DİKKAT; kısa devre tehlikesi)

OS GT15 HZ PROBLEM

kumanda 2.4Ghz hitec aurora 9 alıcı 2.4Ghz Optima 7

okadar yabancı sitelere bakıyorum. adamlar hiç folyo felan sarmadan sorunsuzca kullanıyorlar

OS GT15 HZ PROBLEM

Bu durumda benim aklıma ateşleme modülü ile buji arasındaki kabloda bir problem varmış gibi göründü.

OS GT15 HZ PROBLEM

Ateşleme modülünü ve alıcıyı aynı pilden mi besliyorsunuz. İkisini bir ayrı ayrı pil ile beslemeyi deneyin. Birde bujinin başına geçen ateşleme modülünün bir "plug" ı vardır. Bu tür sorunlarda genelde onu metalik birşey ile kaplarlar. Kabloda zaten metal kalkan olması lazım. Bu kısımda bir metalik kalkan bulunmaz. Sorunu çözersiniz inşallah. Kolay gelsin.

OS GT15 HZ PROBLEM

Devrim bey alıcıyı ve modülü ayrı ayrı pilden besliyorum. plug u da önce daralan makaronla kapladım üzerinede alüminyum folyo kapladım ama sorunu çözmedi deniz beyin dediği gibi biryerde kaçak olabilir. o kabloda ayrı satılmıyor. her kaçak içinde modül alınmaz, o kabloya alternatif bir kablo bulmam gerek.

OS GT15 HZ PROBLEM

Problemi çözdüm arkadaşlar, titreşimden ve motor ısısından dolayı plug biraz gevşiyor ve oradan elektrik kaçırıyor, plastik kelepçelerle pluğun gevşememesini sağlarsak sorun çözülmüş oluyor.

OS GT15 HZ PROBLEM

Abdurrahman ÖZALP' Alıntı:
Problemi çözdüm arkadaşlar, titreşimden ve motor ısısından dolayı plug biraz gevşiyor ve oradan elektrik kaçırıyor, plastik kelepçelerle pluğun gevşememesini sağlarsak sorun çözülmüş oluyor.
Gozun aydin Abdurrahman. Sorunu cozmene sevindik :thumbup: Geri bildirim icin de Ayrica tesekkurler :saygilar: