Paralel Board Modifiyesi

Mesut AKIN

RcFanatik
İlgi Alanı
Uçak
Selamlar arkadaşlar, Hobbykingin paralel port şarj adaptöründen almıştım, elimdeki 6S lerin hepsi T-Deans olduğu için işime yarıyor ancak 3S lipolarımda XT60 olduğu için T-Denasten XT60 çevirici kullanarak şarj etmek zorunda kalıyordum, bu sebeple bende paralel board üzerindeki boş yerlere XT60 takarak bu sorunu çözdüm, basit bir işlem ama yapmak isteyenler için yol gösterir diyerek paylaşmak istedim :)

bu arada bu board un arka tarafı açıkta sadece yapışkanlı siyah bir süngeri var ama kolayca çıkıyor , bu nedenle arkasına bakır plaketten bir boy kesim 4 köşesinden arada sünger varken vidaladım :) sopn halini çekmeyi unutmuşum yalnız :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Paralel Board Modifiyesi

Mesut, bakır tarafı ana devreye bakacak şekilde özellikle mi yerleştirdin? Heyecan olsun diye mi? :D

Paralel Board Modifiyesi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Mesut, bakır tarafı ana devreye bakacak şekilde özellikle mi yerleştirdin? Heyecan olsun diye mi? :D

evet abi :D :thumbup: :bravo: :halay: :yuppi: :lollol: :lol: arada sıkıştırılmış sünger var ya abi , kısa devre olması imkansız :D bakır tarafı dışa getirseydim çirkin duracaktı :D elimde tuz ruhu perhidrolde yoktu bakırı sökeyim :D

Paralel Board Modifiyesi

O süngere güvenme bence. Başına iş açmadan plaketi ters çevir derim. Derdin çirkinlik ise bir tane daha plaket kullan. İki plaketin bakır yüzeyi yüzyüze gelsin. Çok ciddiyim...

Paralel Board Modifiyesi

Sümer Yamaner' Alıntı:
O süngere güvenme bence. Başına iş açmadan plaketi ters çevir derim. Derdin çirkinlik ise bir tane daha plaket kullan. İki plaketin bakır yüzeyi yüzyüze gelsin. Çok ciddiyim...

abi o sünger normal bir sünger değil, güvenmesem koymam onu oraya :)

Paralel Board Modifiyesi

Sümer Yamaner' Alıntı:
İşte özlediğimiz "Muhabbetler" bunlar :bravo: :laugh: :D Eline sağlık üstad, güzel bir fikir ve uygulama %p

Ynt: Paralel Board Modifiyesi

Mehmet abi Sumer abiyi cok severim gercekten , ilk tanistigimizdan bu yana hep cana yakin davranmistir bana :) bende onun aozunu dinleyip az once ufak bi modifiye yaptim :)

Celalettin abi bu secenwkleri cogaltmak mumkun dedigin gibi farkli tio konnektorlerde eklenebikir :)

Sumer abi sozunu dinledim :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Paralel Board Modifiyesi

Eline sağlık üstad, süper bir konu olmuş MA style. :bravo:

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi Sumer abiyi cok severim gercekten , ilk tanistigimizdan bu yana hep cana yakin davranmistir bana :) bende onun aozunu dinleyip az once ufak bi modifiye yaptim :)
Şimdi daha bir güvenli olmuş, eline sağlık :thumbup:

Sümer abisini severmiş de, canayakınmış da... Yeme bizi. 6S LiPo iki saniyeliğine kısa devre olduğunda neler olabileceği geldi gözünün önüne di mi?! Sümer abinin ne canayakınlığını gördün. Senin güler yüzünün yanında lafı mı olur?

Sümer Yamaner' Alıntı:
Sümer abisini severmiş de, canayakınmış da... Yeme bizi. 6S LiPo iki saniyeliğine kısa devre olduğunda neler olabileceği geldi gözünün önüne di mi?! Sümer abinin ne canayakınlığını gördün. Senin güler yüzünün yanında lafı mı olur?
Gece gece beni güldürdün ya abi, allah da seni güldürsün inşallah :lol: :lollol:

Ynt: Ynt: Paralel Board Modifiyesi

Sümer Yamaner' Alıntı:

abi sunu soyliyim , bir ara heli ucurmus birisi olarak bilirsin :p

hani helikerin pal tutucu sungerleri varya tas gibi :) bu sunger ondan iste :D ( hatarlamak istemedigin o gunleride arada hatirlatayim :D ) 4mm kalinliginda kise devre olmasi imkansiz ama cidden senin hatrin icin yaptim abi :)

bu arada ben seninle nezaman karsilassan sohpet etsem herzaman guler yuzluydun : F1 de yaniniza geldigim o sezon herkezden cok guler yuzlu davrandin bana hakkini yiyemem abi :)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi