Phoenix 5

Hüseyin Cem

Çalışkan Uye
Arkadaşlar Phoenix 5 i denemek istiyorum ben. Pc ye kurdum ama thk sim kumandasını görmüyor. Bir çözümünü bilen var mı acaba? :( Bence RF tan daha güzel grafikleri var ben bunu kullanmak istiyorum artı RF içinde virüs buldu makine. :-\

Phoenix 5

RF içindeki EMU crack yazılımı virüs gibi gözükse de virüs degil rahat olun Cem bey

Sent from my iPhone using Tapatalk

Phoenix 5

Phoenix 5 kumanda tanıtma problemi ile ilgili olarak aşağıdaki konu size yardımcı olabilir.

https://www.rckolik.com/phoenix-sim-kumanda-algilamamasi-t3701.0.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

Phoenix 5

Teşekkürler Mehmet Bey. Bu arada epeydir(birkaç saattir :laugh:) Phoenix 5.0.q yu deniyorum. Resmen hayran kaldım uygulamaya :bravo: Abartmıyorum Real Flight ile kıyas bile edilmez. Grafikleri olsun, tepkiler olsun, pc yi kasmaması trainer modları, ince ayarları... Tek geçiyorum Phoenix i :thumbup:

Ynt: Phoenix 5

birde hatalari olmasa guzelde :D kuyruk palleri ters donmesi , ana rotordaki linklerin ters durmasi gibi kusurlar :p

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
birde hatalari olmasa guzelde :D kuyruk palleri ters donmesi , ana rotordaki linklerin ters durmasi gibi kusurlar :p

O hataları hiç ben dikkat etmedim uçuyor mu uçuyor tamamdır :lol: Mesut abi fazla mı inceleme yaptın :D

Edit:
RF de online uçuş seçeneği var mi bilmiyorum ama phoenixte var. Sesli iletişimde yapılıyor. Ben arkadaşla öyle yapıyordum hem sohbet ediyorduk hem helikopter uçuruyorduk.

valla var bende oyle bi sıkıntı , biraz detayciyim :) bende phoenix kullaniyorum ama hatalarini bulmayi seviyorum :)

trex 60p nitro 3g de var sikintilar :D

Phoenix 5

Paller ters mi dönüyor valla dikkat etmemiştim :D Ama RF ta uçağın başlarken suyun içinde başlaması ve batması, tahtanın üzerinde fizik kurallarını kafasına göre alıp tuhaf hareketler yapması veya yerde pervanenin toprağı yalayıp durması kadar çarpıcı değil bence :laugh:

Fanatik oldu biraz sanki ama :rolleyes: :D Hakkını teslim etmek istedim, gerçekten bu kadar güzel grafiklerin pc ye bu kadar az yük bindirmesi alkışlanır. Üstüne üstlük grafikler RF ten daha iyi ??? PC gamer olunca ben de onu baz alıyorum işte. Tabi diğer hususlar da var :thumbup:

Phoenix 5

cem aslan' Alıntı:
Fanatik oldu biraz sanki ama :rolleyes: :D Hakkını teslim etmek istedim, gerçekten bu kadar güzel grafiklerin pc ye bu kadar az yük bindirmesi alkışlanır. Üstüne üstlük grafikler RF ten daha iyi ??? PC gamer olunca ben de onu baz alıyorum işte. Tabi diğer hususlar da var :thumbup:
Phoenix 5 denemedim ama 3 denedim. Tamam notebook kasmıyor ama Phoenix 3 fiziksel modellemesi kesinlikle RF göre çok kötüydü. Sanki heli uçarken hava boşluğunda, başka bir değişle sürtünmesiz bir ortamda uçuyor hissi veriyordu bana :-\ O yüzden yıllardır RF ile devam :yuppi:

Ama ilk fırsatta bir Phoenix 5 bir kere daha deneyeyim bari ;)

Phoenix 5

Hocam kesinlikle 5'i deneyin. Hatta benim kullandığım şu an tam olarak 5.0.q sürümü. Son sürüme kolayca güncellemesi de ayrı bir güzel. 3 ü denemedim ama 5 te fizik bence çok çok iyi. 3D oyunlarla çok haşır neşir olduğum için görsel kalite ilk olarak göze çarpıyor. Modellemeler ve çevre detayları çok tatmin edici. :)

Phoenix 5

cem aslan' Alıntı:
Hocam kesinlikle 5'i deneyin. Hatta benim kullandığım şu an tam olarak 5.0.q sürümü. Son sürüme kolayca güncellemesi de ayrı bir güzel. 3 ü denemedim ama 5 te fizik bence çok çok iyi. 3D oyunlarla çok haşır neşir olduğum için görsel kalite ilk olarak göze çarpıyor. Modellemeler ve çevre detayları çok tatmin edici. :)
Cem bey, RC Simulatörlerde oyunlardan farklı olarak, ilerleyen günlerde sizin de fark edeceğiniz önemli bir detay daha var, o da :

Grafik kalitesinden daha çok uçuşun vermiş olduğu gerçeklik. Yani başka bir değişle simulatorün esas başarısı fiziksel modellemesi :)

Ama söz en yakın zamanda deneyeceğim ;)

Phoenix 5

Tabii ki hocam. Dediğiniz gibi bu bir oyun değil. Simülatör. Ve bir uygulamanın kalitesi amacına ne kadar iyi hizmet ettiği baz alınarak ölçülür. Ama yukarıda da dediğim gibi belki beni en çok grafikler etkilese de modelin dinamikleri de çok sağlam geldi. Ama dikkat ederseniz bunu değerlendirirken biraz temkinliyim zira hiç gerçek model kullanmadım. :)
Ben beğeneceğinizi tahmin ediyorum. :)