Phoenix Simulator 5.5.l Kontrol Ayarı

Cengiz Küçük

Uye
Yasaklı
İlgi Alanı
Uçak
Bugün zor da olsa THK'nın simulasyon kumandasını Phoenix Simulator'e tanıttım. Fakat şöyle bir sorun var . Elevator kolunu aşağı çektiğim zaman uçak hem yükseliyor hem de sağa yatıyor. Yani elevatoru ayarlasam aileron bozuluyor , aileron u ayarlasam elevator bozuluyor.
Kendi model uçağımda 1.Kanalda Aileron , 2. Kanalda Elevator,3. Kanalda Gaz,4. Kanalda Rudder bulunuyor gerçek modelimde sorunsuz çalışıyor fakat simulator programında aileron ve elevator kontrolleri bozuk. Sorun nereden kaynaklanıyordur ?

Simulator programında 1. Ve 2. Kanalda elevator ve aileron , 3. Kanalda gaz ve 6. Kanalda rudder bulunuyor .
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Aklıma 2 çözüm geldi

1) Bu ekranda elevator un yanindaki controller channel 2 yazısına tıklayın. Kanallar alt alta gözükecek. Kumandanin sag çubuğunu oynatin. Hangi kanalda hareket varsa onu seçin. Diğerleri içinde aynısı yapin.

2) Benim sim kumandamda mix switchi var. Kalibrasyon ve ayarlar normalken bu switch i açınca dediğiniz gibi iki kanal birlikte çalışıyor. Sizde de bu switch varsa sorun bundan kaynaklanabilir.

İlk önce şu konudan yardım alarak kalibrasyon yapın derim sonra ayar da var. Yardımcı olacaktır.

https://www.rckolik.com/index.php?topic=6413.0

A8i-Q2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi