Phoenix Tiger 60'ı Nasıl Bilirsiniz ?

Emre Kacan' Alıntı:
Teşekkürler abi . Hobi sitelerinde stok sorunu var sanırım . Stok var diye görünüyor sipariş geçiyorum stokta kalmadı diyor. Beğendiğim trainer modellerini internette bulamıyorum.
Phoenix Tiger 3 , Phoenix Convertible , Seagull low wing (en sevdiğim modeldi hiç bir yerde bulamıyorum)

hobbytime'a baktiniz mi, genellikle stokları güncel oluyor.
uçaklar da genelde ücretsiz kargo. bir göz atın isterseniz.

seagull low wing hakikaten güzel bir uçak, phoenix tiger var ona benzer yazdığım sitede de stokta görünüyor. fiyat biraz yüksek ama bakmakta fayda var.

Yukardaki uçakların hepside iyidir hiçbirine lafım yok.Phoenix Tiger 60 2 adet var bizim grubumuzda ve büyüklerimden elde ettiğim bilgiye göre en az 75'lik motor öneriliyor bu uçak için.

Emre Kacan' Alıntı:
Bugun promodel e gittim

Seagull swift
4 adet hitec 422 servo
1 adet on off swich
1 adet yapıştırıcı
1 adet 6v pil

Aldım yarın elime geçer . Bakalım toplayabilecek miyim.4 adet servo aldım. Kanata 1 tane yetiyormuş . Acaba ayrı ayrı mı yapsam diye düşündüm
Bu sefer de kanata ekstra delik açmam gerekecekti

kırımsız uçuşlar olsun
aileronsuz bile uçar o, servo neymiş :D

Emre Kacan' Alıntı:
Bugun promodel e gittim

Seagull swift
4 adet hitec 422 servo
1 adet on off swich
1 adet yapıştırıcı
1 adet 6v pil

Aldım yarın elime geçer . Bakalım toplayabilecek miyim.4 adet servo aldım. Kanata 1 tane yetiyormuş . Acaba ayrı ayrı mı yapsam diye düşündüm
Bu sefer de kanata ekstra delik açmam gerekecekti

Orijinaline sadık kal. Modifiye için çok erken.

Emre Kacan' Alıntı:
Öyle yapıcam abi zaten
Tesekkur ederim . Yapıştırıcı konusunda adam baya dikkat etmem gerektiğini söyledi . İnsallah modeli berbat etmem

Acaba sana "uçanların arasına karış, ortamı kendi gözlerinle gör" diyen oldu mu daha önce???
Olduysa sence niye dedi bunu?
Bir sürü püf noktası var.
Birkaç kez sahada insanlarla birlikte olsan neyin nasıl yapılacağnı kavrarsın.
Hiç bilmediğin bir işi yaparken ilk uçağını berbat etmen çok büyük bir olasılık...

Emre Kacan' Alıntı:
Haklısın abi de yakınlarda uçak uçuran kimse yokki :)

bir ekibe dahil olduğunuzda, biraz ilgiliyseniz konuya okuyarak 1 ayda öğrendiğinizi 1 günde çözüyorsunuz.
naçizane tavsiyem araç varsa uzak yakın üşenmeyin mutlaka aktif modelcilerin olduğu bir alana gidin montajdan önce. gözle görmek çok önemli.
çok da eğlencelidir ortam :D

Sevgili Emre, öncelikle yeni modelin hayırlı olsun.İsabetli bir seçim yaptığını belirteyim.Sümer abi çok doğru söylüyor bence gereğinden çok fazla dikkate almalısın.Yeni başladığın için sorun yaşama ihtimalin yüksek.İstanbul'da illaki uçuşlar yapan gruplar vardır ne yap ne et uçuşlarına katıl.Belki ulaşım konusunda bile sana yardımcı olabilirler.Ayarlarda ve mekanik kısımda en ufak bir hatan kırımla sonuçlanabilir.Bu yüzden yardım alman çok önemli.Modeli kurmak için de eğer gerekirse acele etme.Bak misal; ben aylar önce bir Phoenix Tiger 3 aldım, hala kutusunda duruyor.Modelcilik sabır işidir.Acelecilik maddi zarara ve şevkinizin kırılmasına sebebiyet verebilir.Uçağın montajını da bilen birine yaptır bazı şeylerin geri dönüşü olmayabiliyor.Bence diğer hocalarımızın da tavsiyelerine kulak ver.Hepsinin altında "Tecrübe" yatıyor. :)

Aslında herkes farklı. Bazısı başkalarının deneyiminden faydalanır bazısı kafayı gözü yararak tüm deneyimleri kendi toplar.
Emre kardeşim haklı. Sonuçta İstanbul gibi bir yerde uçuş yapanları nereden bulacak. Kim uçak uçuruyordur ki İstanbul'da...

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu arada simülatör kumandasıyla gelen cd'yi kullanma Emre.Onun yerine Real Flight ya da PhoenixRC öneririm. :)