Piroflip Çalışmalarım - EKaman

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Selamlar arkadaşlar, yeni takıma balıklama atladık :D Ama özellikle takıma katılan isimleri ve Mehmet abi ve Türker'in videolarını da gördükten sonra, kendi kendime naapıyorum ki ben diye sormadan da edemedim ama, madem girdik bir kere, yapacak bişey yok :D Takımın pilotaj düzeyi ortalamasının yüksekliği dolayısıyla muhtemelen son mezunlarından olacak olsam da, bir ucundan tutmak da lazımdı. Virabismillah :D

Bugün sabah kaydettiğim "uyurgezer" video:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dün akşam kaydettiğim "açlık başımda dumaan, ilk kayıt ilk heyecan" isimli video :D :

Emre abi temeller atılmış tebrikler.:thumbup: Gelişmeleri merakla takip ediyorum. :)

Emre hayırlı uğurlu olsun, gerisi gelir artık. :thumbup: :halay: :halay:

Emre harika gidiyorsun , bu sonbahara her türlü hareketleri rahatça yapacağını düşünüyorum.......Ama lütfen saha da esneme.. :halay: :halay: :halay: :bravo:

Emre selam,

Güncel öneriye uyup subtrim yerine rudder stick'e dönmene sevindim (eski öneriyi de ben vermiştim zaten ama :embarras: ). Subtrim çok kontrollü ve yavaş bir piro hızı sağlamasına rağmen, sol parmak bilincinin pratik edilmesini engellediğini düşünüyorum.

Egzersizi de bir basamak ileri götürmüşsün, pirotravel yapıyorsun.

Pirohover'ı, helinin gittiği yönü nötrleyecek şekilde cyclic komut ile yapmak zor. Onun yerine, rotor diski yatmaya başladığında çok daha minik cyclic komutlar ile heliyi sabit tutmak daha kolay.

Bunun için de rotor diskini sürekli takip etmek gerekiyor. Rotor diskinin artık gözden kaybolduğu mesafelerde pirohover yapmak çok çok daha zor.

Hele o mesafede piro yapan bir modele doğru cyclicleri verip istediğin yöne getirmek, o noktada hareketi kesecek cyclicleri vermek (bu pirotravel egzersizi oluyor) çok çok çok daha zor.

Kendini bu kadar zorlamana gerek yok.

Bence phoenix ile %60 gibi bir hızda başla.

Hızı her 5 dakikalık kırımsız egzersiz sonrası %5 arttır. Egzersiz esnasında, modeli kontrol altında bir noktada tuttuğun, dolayısı ile esas egzersizden fayda göreceğin süre uzayacağı için, egzersiz de daha yararlı olur.

Kolay gelsin.

Emre önemli olan başlamaktır ki sen de bence gayet güzel ve keyifli bir başlangıç yapmışsın :bravo: :halay:

Yanlız Ergün dediği gibi modeli geri getirmek için iyi bir mücadele vermişsin :thumbup: Ben o tür durumlarda hemen SPACE basıyorum :laugh: :D

Normalde Phoenix kullanırken, Real Flight geçmişsin. Video da belirtiğin gibi bu geçişin de olumsuz etkisi olmuştur doğal olarak. Ama RF kullandıkça bence buna da çok rahat alışacaksın :)

Doğukan Ocak' Alıntı:
X7' de görmek istiyoruz :laugh:

Ben de istiyorum, sahada bi elimde tutarak yapıyım bakıyım nası görünüyo :laugh: :lol:

Evet, son mesajdan bu yana 2.5 ay geçmiş. Bu geçen zamanın da yaklaşık 2 ayı doğru düzgün uçamadan, simin yakınından bile geçmeden geçti. Özellikle Yozgat'tan sonra dedim ki, eğer seneye burada iyi kötü uçabilmek istiyorsam bu işi biraz daha ciddiye almanın vakti geldi. Neyse, dünden beri azar azar da olsa simin başına oturmaya başladım yeniden.

Upright piro hover'da baya rahatım. Invert 4 yön hoverda da rahatım, ancak peş peşe denediğimde yeterince hızlı uyum sağlayamıyorum, demek ki halen beyinde olay, beyinciğe atamamışım :D Dolayısıyla invert piro hover'da da sıkıntılarım var. Durağan fliplere de çalışıyorum, pitch yönetiminde de ufak tefek sıkıntılarım var, henüz model durduğu yerde tatlı tatlı dönmüyor, bir tarafa doğru kaydırıyorum.

Neyse, bugün ilk defa simde halfpiro flip'e cürret ettim ve yukarda bahsettiğim sıkıntıların her birini tek tek yaşadım :D yine de üçüncü seferde harekete baya yaklaştım. Daha sonra yılmadan denemeye devam ettim, düz-invert flipte 10'da 8 gibi bir başarı yakaladım, invertten düze ise henüz pek olmuyor. Ya disk yamuk kalıyor, ya kuyruk. İşte invertteki eksiklik böyle belli ediyor kendini. Neyse, ilk denemelerimin kısa videosu aşağıda, sona doğru umut verici :D

Bravo Emrem , çalışmalara aynen devam , seneye seni mutlaka o yarışmada izlemek istiyorum nasip olursa... :bravo: :halay: :halay:

Azimli sıçan dağı delermiş...Azmettikten sonra neden olmasın........ ;)

Bilgi : Deyimdeki '' sıçan '' kelimesi (İri, büyük fare ) anlamında kullanışmıştır......... :laugh: Sonra yanlış anlama falan olmasın da....... :D

Emre Kaman' Alıntı:
Özellikle Yozgat'tan sonra dedim ki, eğer seneye burada iyi kötü uçabilmek istiyorsam bu işi biraz daha ciddiye almanın vakti geldi.

Seneye pist kalabalık :D Challenge accep-ted %p

Abi valla harikasin :saygilar:
Bir azim var ve çalışıyorsun.
Ben takima adimi yazdirdim ama bir icraat yok daha :laugh:
Bun da internet paketimin kisitli olup video ekleyememenin de etkisi yok değil.
Ama çalışmak şart :saygilar:

Emre Kaman' Alıntı:
Evet, son mesajdan bu yana 2.5 ay geçmiş. Bu geçen zamanın da yaklaşık 2 ayı doğru düzgün uçamadan, simin yakınından bile geçmeden geçti. Özellikle Yozgat'tan sonra dedim ki, eğer seneye burada iyi kötü uçabilmek istiyorsam bu işi biraz daha ciddiye almanın vakti geldi. Neyse, dünden beri azar azar da olsa simin başına oturmaya başladım yeniden.

Upright piro hover'da baya rahatım. Invert 4 yön hoverda da rahatım, ancak peş peşe denediğimde yeterince hızlı uyum sağlayamıyorum, demek ki halen beyinde olay, beyinciğe atamamışım :D Dolayısıyla invert piro hover'da da sıkıntılarım var. Durağan fliplere de çalışıyorum, pitch yönetiminde de ufak tefek sıkıntılarım var, henüz model durduğu yerde tatlı tatlı dönmüyor, bir tarafa doğru kaydırıyorum.

Neyse, bugün ilk defa simde halfpiro flip'e cürret ettim ve yukarda bahsettiğim sıkıntıların her birini tek tek yaşadım :D yine de üçüncü seferde harekete baya yaklaştım. Daha sonra yılmadan denemeye devam ettim, düz-invert flipte 10'da 8 gibi bir başarı yakaladım, invertten düze ise henüz pek olmuyor. Ya disk yamuk kalıyor, ya kuyruk. İşte invertteki eksiklik böyle belli ediyor kendini. Neyse, ilk denemelerimin kısa videosu aşağıda, sona doğru umut verici :D

Emre bey, 2 parçalı, 3 parçalı halfpiroflipler ile sağ-sol el parçalı koordinasyonunu oturtalım, sağ el cyclic'e, gözler modele kitlenmişken sol el piroda takılı kalmasın. Ardından ellerin aynı anda çalışırken koordinasyonu daha rahat oturacaktır.

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Azimli sıçan dağı delermiş...Azmettikten sonra neden olmasın........ ;)

Bilgi : Deyimdeki '' sıçan '' kelimesi (İri, büyük fare ) anlamında kullanışmıştır......... :laugh: Sonra yanlış anlama falan olmasın da....... :D

Abi ben onu "azimle sıçan" diye biliyordum. Benim deyimdeki anlamı ise number 2, böyük abdest, böyük su anlamında :laugh: :laugh:

Emre süpersin böyle çalıştıktan sonra olacak bu iş çaresi yok. :thumbup:

Emre Kaman' Alıntı:
......Neyse, ilk denemelerimin kısa videosu aşağıda, sona doğru umut verici :D
Son hareket gerçekten güzeldi, aynen devam Emre :bravo: :halay: