Pixhawk Arduino İlişkisi

Harun Denizli

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhabalar. Ben pixhawk la çalışan bi quadcopter topladım. Fakat bunu biraz daha geliştirmek istiyorum. Arduino ile pixhawk ı haberleştirip pixhawk ın belli başlı otonom modlarında görev yaptırabilir miyim? Mesela hover dayken kamerayı otomatik açsın gibi. Şimdiden herkese teşekkürler

Pixhawk da temelde bir arduino zaten, haberleştirmekte bir sorun olacağını zannetmem. Ama neden ayrıca bir bileşene ihtiyacınız var? Pixhawk zaten kendiliğinden bazı görevleri otomatik olarak yapabiliyor. Mission planner'da navigasyon komutlarıyla birlikte "do" komutları da var. Yani şuraya git, hoverda dur ve şuranın fotoğrafını çek diyebiliyorsunuz.

Pixhawk da temelde bir arduino zaten, haberleştirmekte bir sorun olacağını zannetmem. Ama neden ayrıca bir bileşene ihtiyacınız var? Pixhawk zaten kendiliğinden bazı görevleri otomatik olarak yapabiliyor. Mission planner'da navigasyon komutlarıyla birlikte "do" komutları da var. Yani şuraya git, hoverda dur ve şuranın fotoğrafını çek diyebiliyorsunuz.
Emre kardeşimin söylediklerimi örneklemek gerekirse aşağıdaki konudaki “Drone Hava Sahası YouTube kanalı Konuları” konularına bir göz atın isterseniz.

• Beğen
Tepkiler: Harun Denizli
sevgili harun

emre kardeşimizin ifade ettiği hususlara tamamen katılıyorum.
gerekli bilgileri den edinebilirsiniz

sevgi ve saygılarımla

şakir polay