Pixhawk uçuş kartıyla hexacopter yapımı -1 : PARÇA SEÇİMLERİ

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Bu video serisinde pixhawk uçuş kartı ile yönetilen 68cm lik bir hekzakopter toplamaya çalışacağım. Tüm aşamaları adım adım göstereceğim için seri biraz uzun olacak gibi duruyor. Özellikle frame toplanma kısmı epey emek gerektiriyor. Umarım beğenirsiniz ve faydalı olur :) Seri kabaca frame kurulumu motor esc pdb ve uçuş kartının montajı şeklinde gidecek ardından test uçuşları sonrası aksesuar montajları ile devam edeceğim.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu seri de tıpki diğerleri gibi gayet eğitici ve güzel olacak @İzzet Camcıoğlu %p:bravo:

Hiç hexacopter toplamadım ama bu yeni video serisini izleyerek, toplamış kadar olacağın sayende :thumbup: Emeğine, yüreğine sağlık :RCKolik:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
APM serisi gibi duru ve iyi bir Türkce ile anlatım olacağına inanıyorum.
Kolay gelsin. Konuyu takip ederken en azından apm ile arasındaki bariz farkları da öğreniriz. ;)

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Bu seri de tıpki diğerleri gibi gayet eğitici ve güzel olacak @İzzet Camcıoğlu %p:bravo:

Hiç hexacopter toplamadım ama bu yeni video serisini izleyerek, toplamış kadar olacağın sayende :thumbup: Emeğine, yüreğine sağlık :RCKolik:
Çok teşekkür ederim benimde ilk denemem doğrusu hatta ilerleyen videolarda nasıl güzel bir şekilde yakabiliyoruz onu da göstereceğim

APM serisi gibi duru ve iyi bir Türkce ile anlatım olacağına inanıyorum.
Kolay gelsin. Konuyu takip ederken en azından apm ile arasındaki bariz farkları da öğreniriz. ;)

Yorum için teşekkür ederim. Güvenli uçuş sonrası farklı modları göstermeye çalışacağım ayrıca farklı bir ucuz quad toplama serisinde apm in kurulumu ve montajını da göstermeye çalışacağım.

Videoda bir eksik olduğunu gelen bir soru üzerine fark ettim sistemin toplam maliyeti konusunda bilgi eksik kalmış. Toplamda temel parçaları yaklaşık 577$ yani 2200TL civarına denk geliyor burada da paylaşmak istedim:)