Powerlab 8

Ersen

Yeni Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Merhaba.
Powerlab 6-8 hakkında gerçekten tatmin edici bilgi yok. Başımı biraz sıkıntıya soktum. Şöyle ki Accurate manüsünü "Manege Menu" den içindeki "clear current preset" kısmından silmeyi başardım. şuanda "lipo generic menu" sünde sadece 2. menü olan fast charger ve 3. menü olan high power seçenekleri var. 1. menü olan accurate menüsü yerinde EMPTY PRESET yazıyor. Genelde accurate menüde şarj yapmaktaydım, yardımcı olabilir misiniz?.

Powerlab 8

Hiç aklıma gelmeyecek bir sorun yasamışsın Ersen. Ben de merak ettim. Aslında boş bir kanalı yeniden accure mode olarak rahatlıkla ayarlayabilirsin ama özelliklerini bilmek lazım. Ya da daha kolay bir yolu vardır ama bir bakmak lazim.

Elinde pc bağlantı aparatı yok degil mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Powerlab 8

Şimdi şarj cihazının yanında değilim, menülerden nasıl yapılıyor bilmiyorum ama üç seçeneğin var

Biri ayarlarda fabrika ayarlarına almak.

Diğeri eğer usb bağlantı şansın varsa programında yedekleri var onları kopyalayıp yapistrabiliyorsun.

Veya da ayarlari bilir elinle tekrar girmek ama oraya isim yazamıyorsun sanırım.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Powerlab 8

cevaplar için teşekkürler. elimde pc bağlantı kablosu yok maalesef. fabrika ayarlarına geri almak hangi menüde vardı hatırlayamadım?

Powerlab 8

Şimdi Powerlab 6 ayarlarına baktım Şöyle bir seçeneğin var,

Hangi Presetsi bozduysan ona geliyorsun ve
İnc ve Dec tuşlarına basılı tutuyorsun,
Çıkan menüden
Dec tuşu ile aşağı inip Manage Presets geliyorsun
Enter tuşuna basıyorsun Clear current Preset te Enter tuşuna basıp
Copy Preset from Library de dec tuşuna basıp Y işratine geliyorsun.
sonra hangi preseti kopyalamak istiyorsan onu buluyorsun

Accurete şarj seçeneği 10-11-12-13 nolu presetlerde var 10 numaralıyı seçip
enter diyorsun sonra Dec e basıp Y geçiyorsun sonra enter diyorsun tekrar enter diyorsun Backten ilk menüye gidebilirsin.

böylelikle Cihazın hafızasındaki fabrika modlarından Accurete şarj modunu isteğin yere copyalmış oluyorsun.

:saygilar:

Powerlab 8

merhaba. Cevap için teşekkürler. Dediğiniz ayarları yaptım ve 1 menüye A123 Accurate menüsünü atadım. Herşey çok güzel fakat şarj etmeye çalıştığımda lipo pili bu menü şarj etmiyor. ayarların içine girdiğimde en fazla 3.650 mah a kadar şarj yaptıryor bu menü. sanırım A, AA ve AAA lık 2300 mah lık pillerin şarjı için bir preset bu accurate manüsü anladığım kadarıyle. Ekstra olarak LiFePO4 pilleri de yine bu menüde şarj edebiliyoruz fakat lipo pilleri şarj edemiyoruz maalesef.

Zaten söylediklerinizi yapınca evet 1. menü Accurate A123 menüsü oluyor fakat orjinal Lipo Accurate manüsünde üstte Lİpo Lİpo Lİpo diye 3 kez yazmaktayken kopyaladığımız bu 10. menüdeki accurate menüsünde üst tarafta sadece A123 2300 mah yazmakta . Kısacası olmadı maalsef.

Fabrika ayarlarına nasıl döndürülür bu şekilde yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım.

Şuana kadar ki yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Powerlab 8

Ben orasını dikkat etmedim açıkçası ama sana kaç nolu Preset lipo accurate arastirayim.

Powerlab 8

A123 LiFe pil presetidir. LiPo için kullanılmaz.

Powerlab 8

selam;
yapacak bir şey yoktu ve bende bir adet Revolectrix FUIM3 USB Interface Module w/Cable siparişi verdim.
yardımlar için teşekkürler.

Powerlab 8

Sorunu nasıl çözdüğümü paylaşayorum belki birileri faydalanır:
"Revolectrix FUIM3 USB Interface Module w/Cable " sipariş verdim ve geldi. gerekli driverları kurduktan ve pc ile powerlab arasındaki bağlantıyı kurduktan sonra firemeware menüsündeki factory restore butonuna tıklıyoruz. gelen yönergelere ok diyoruz. şarj cihazı ekranında update yazısı çıkacaktır. işlemin bitmesini bekledikten sonra şarj pc bağlantısını söküp şarj cihazını baştan başlatıyoruz ve silinmiş olan menü karşımızda. herkese yardımları için tekrar teşekkürler.

Powerlab 8

İnterface modül ile gerçekten çok basit oluyor.

Geri bildirim icin tesekkur ederiz :bravo:

Powerlab 8

Bende power lap 6 var ve hiç güncellemedim acaba güncellesem mi yeni sürüm ile eski sürüm arasındaki farklar nedir bilgisi olan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Powerlab 8

fatih cebir' Alıntı:
Bende power lap 6 var ve hiç güncellemedim acaba güncellesem mi yeni sürüm ile eski sürüm arasındaki farklar nedir bilgisi olan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Benimki güncel ve hiç bir fark yok benim goremedigim bişey varsa bilmiyorum

Powerlab 8

HV lipo desteği eger cihaz benim ki gibi 3 yıllık ise yazılım güncelleme ile geliyor diye hatırlıyorum. Ne kadar lazim tartışılır :D