Protos 380 - Doğuş

Protos 380 - Doğuş

Tekrar hayırlı uğurlu olsun Doğuş.Kırımsız, keyifli uçuşlar. :bravo: :saygilar:

Protos 380 - Doğuş

Herkese teşekkür ederim, artık virüs kana karıştı. Bundan gayri pal sesinin verdiği huzurdan başkası yalan. Bir an önce efektif hareketlere geçmek istememin de asıl sebebi o aslında. Pal seslerine hayran kaldım. Hafta sonu gelse de uçabilsem diye can atıyorum. Havalar iyi olursa 3 takım pilde kesinlikle yetmez. :halay:

Tekrar herkse teşekkür ederim. :RCKolik:

Protos 380 - Doğuş

Doğuş' Alıntı:
Herkese teşekkür ederim, artık virüs kana karıştı. Bundan gayri pal sesinin verdiği huzurdan başkası yalan. Bir an önce efektif hareketlere geçmek istememin de asıl sebebi o aslında. Pal seslerine hayran kaldım. Hafta sonu gelse de uçabilsem diye can atıyorum. Havalar iyi olursa 3 takım pilde kesinlikle yetmez. :halay:
"Pal sesinin tadını" alan iflah olmazmış derler Doğuş :laugh: ;D

İşin şakası bir yana, tıpkı uçakta olduğu gibi helide de hızlı ve güzel bir pilotajın var :thumbup: Tek korkumuz "Erken Tüketme" :rolleyes: Eğer bu olmazsa helide de onun çok açık %p

Bu arada 380 pillerini saha da araba aküsünden şarj edebilirsin. Esas sorun model büyüdükçe başlıyor. O zaman sahada elektrik yoksa, jeneatör kesin şart ne yazık ki :-\

Protos 380 - Doğuş

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
"Pal sesinin tadını" alan iflah olmazmış derler Doğuş :laugh: ;D

İşin şakası bir yana, tıpkı uçakta olduğu gibi helide de hızlı ve güzel bir pilotajın var :thumbup: Tek korkumuz "Erken Tüketme" :rolleyes: Eğer bu olmazsa helide de onun çok açık %p

Bu arada 380 pillerini saha da araba aküsünden şarj edebilirsin. Esas sorun model büyüdükçe başlıyor. O zaman sahada elektrik yoksa, jeneatör kesin şart ne yazık ki :-\

Abi videoda gözüküyor zaten her yer kar buz pistte oraya arabayla girmek için ne çamurlar, ne karlar aştık. Arabadan şarj konusu hakkında çalışmalarım var abi. Ama sorun şu o kadar süre pistte kalamıyoruz. [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Eline sağlık Doğuş, bu videoları yeni görebildim kusura bakma. Diğer konuya daha önce yazmışım :)

Simülasyon etkisini gösteriyor maşallah hızlı ilerliyorsun :thumbup:

Protos 380 - Doğuş

Doğukan Ocak' Alıntı:
Eline sağlık Doğuş, bu videoları yeni görebildim kusura bakma. Diğer konuya daha önce yazmışım :)

Simülasyon etkisini gösteriyor maşallah hızlı ilerliyorsun :thumbup:

Çok teşekkür ederim, hobide sevdiğim yegane şeylerden biri simülatör. Kırım yok, masraf yok, bedava hemde. :yuppi: Arkada güzel bir müzik ile beraberde sıkılmadan gidiyor. Özellikle karlı soğuk havalarda da sıcak evlerde rahat rahat çalışmakta büyük kolaylık. Tabi benim işim daha kolay önümüzdeki izleri takip ederek daha hızlı yol alıyorum. :RCKolik:

Protos 380 - Doğuş

Harika uçuş ellerine sağlık doğuş. Ama senin bu videon bana pahalıya patlayacak biraz. Protos 380 in havada bu kadar güzel göründüğünü veya görünebileceğini tahmin bile edemezdim. Sarı renkle gökyüzünde adeta fosforlu gibi parlamış. Uçuşun zaten harika. Bende sim çalışmaya başladım ve sim çalışma ile bu seviyeye gelinebildiğini görmek beni dahada gaza getirdi. Ama ilk fırsatta bu modelin aynı renginden almak üzere planlama yapacağım.

Protos 380 - Doğuş

Gelişmelerden haberdar etmek ve günlüğüme yeni gelişmeler katmak için konuyu güncelliyorum, yakın zaman içerisinde yeni şarj aleti ( Powerlab 8 ) sayesinde uçuşlarda da çok yol kat ettim. Evde otururken havayı da güzel bulursam fırsattan istifade hemen kaçıyorum. Tabi bundan önce kaçmam için yaklaşık 1,5-2 saat hazırlık yapmam gerekirdi. Oysa şimdi çok acelem varsa 5C ile basıp geçiyorum pilleri. Yakında bir uçuş alanı buldum. Ama biraz tehlikeli olduğu için ufak tefek hover - invert çalışmaları yapılabilir. Hafta içi gittiğimde boş oluyor ama sonuçta halkın kullanımına açık bir piknik alanı. Etrafı tamamiyle ağaç. biraz yükseltide boş bir alan buldum. Ama imkan varsa piste gitmek çok daha iyi oluyor benim adıma. Oranın tek sıkıntısı köpekler. Etrafımda benden başka da biri olmayınca helikopteri kırbaç yağmuruna tutuyorum. Henüz hareketleri tam çıkartamasamda korkusuzca deneyebiliyorum. Şu an kısa vade de hedefim funnel, elevator tic toc, ardından piro çalışmalarına başlayacağım. Looplar, stall turnler vs... en azından Konya'da izleyicilerin canını sıkmamaya çalışıyorum. Fırsatını bulursam yere yakın çalışmalar peşindeyim. Henüz rescue tuşunu kullanmak nasip olmadı. Birkaç pozisyonda oryantasyonumu kaybetsem bile kendim düzeltme eğilimine gittim. Bunun sıkıntısını ileride yaşar mıyım bilemiyorum. Ama fırsatını bulursam deneyeceğim. Simülatör çalışmaları havaların düzelmesiyle sekteyi girdi. Ev içerisindense dışarıda çalışmalara devam ediyorum. Yakın zamanda yeni bir model isteğim vardı. Aslında amaç şu yönde üç pil bir uçuş günü için çok az. Araçtan şarj etme imkanını bulamadım. Akünün kutup başları yok içeriye de yeterli akım gelmiyor. Sırf telefonu şarj edebilecek kadar akım var. O nedenle bir model bana üç defa daha uçuş doğuracak. Orta vade de ekonomiyi nasıl şekillendireceğimi kestiremediğim için dolar düştükçe dolar almaya devam ediyorum. Ürünleri araştırıyorum ve indirim kampanya bekliyorum. Sanıyorum ki bu haftada bir 3 pil daha alıp uçuş sayımı 6 ya çıkaracağım. Çünkü 3 pil yetersiz kalıyor. Tam ellerimin bağı çözülüyor hareketler düzelmeye başlıyor. Ama piller de bitmiş oluyor. Xnova ve HW'in performansından memnunum havaların serin olmasından mı yoksa başka bir sebep mi var bilmiyorum ama her daim serin kalıyorlar. Isınmıyorlar. Beni durdurmuyorlar. Kumanda hiç kapanmadan 3 pilide bitirip evin yolunu tutabiliyorum. Gelişmelerden sizleri haberdar etmeye devam edeceğim. Uçuşlar genelde tek kişi olunca videolar çekemiyorum ama fotoğraflarla konumu süsleyeyim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Protos 380 - Doğuş

Gelişmeler ve hedefler şahane :thumbup:

Küçük modelin en büyük avantajı pillerinin ucuz olması ;) Bu nedenle eldeki 3 pil üzerine kesinlikle ilave pil sipariş edip, sahada şarj ile uğraşmamak en güzeli :thumbup:

Fakat büyük modellerde bu durum pek öyle olamıyor ne yazık ki. Eğer sahada elektrik yoksa ya araba aküsü üzerinden, ya da saha jeneratörü kullanmak gerekiyor. Çift pilli modellerde ise jeneratör tek alternaitf zaten :)

NOT: Emre yazınca fark ettim :D 5C sağlam bir şarj oranı ;D Her ne kadar Gens dayanırım diyorsa da 2-3C geçmemekte fayda var ;)

Protos 380 - Doğuş

Hedefler güzel, tabi pil almak güzel ama 2 pil eksik al bir tane jeneratör al hemen hemen aynı fiyat. ileri de de lazım olur, tabi 1 kv jeneratörleri kullananlar daha iyi yorumlayacaktır. :saygilar:

Doğuş tebrikler istikrarlı bir şekilde devam ediyorsun. :bravo:

Protos 380 - Doğuş

Tebrikler Doğuş, hedeflerine doğru hızla ilerliyorusun. :thumbup:

Günde 3 pil uçabilmek ütopik birşey benim için, o konuda yorum yapamayacağım. :lollol:

Yalnız böyle gidersen bir iki sezon sonra seni de Dunkan gibi quad'larla falan uğraşırken bulabiliriz. :laugh:

Sürecin keyifini almayı ve tadını çıkartmayı unutma, heli serüveni yalnızca birkez yaşanabilecek birşey. :coolxf:

Öyle kolay kolay da bitmez tabi :laugh: Bol bol uçmaya devam. :RCKolik:

Protos 380 - Doğuş

Şu anda hava karlı - yağmurlu ama son zamanları iyi değerlendirip dün güzel bir uçuş gerçekleştirebildim. Bizim pist değil. Seydişehir yolunda bir yerler. Artık ne kadar düzlük boş alan varsa uçmaya devam. Arazi kimindi bilmiyorum ama uçtum. Acemi kameramanım ile samimi bir video oldu. Kısaltıp düzenlemek istedim ama tüm uçuşu gösteren 2 video paylaşmanın daha doğru olacağını düşündüm. Umarım sıkılmadan izler ve yorumlarınızla gidişata destek olursunuz. :)

Aslında üç uçuş oldu ama birinde video net çıkmadığı için onu paylaşmadım. Bunlar ilk ve son uçuştur. Arazi şartları nedeniyle kuyruk pallerini biraz tıraşlamışım. Sanıyorum ki videonun sonunda da gözüküyor. Bu hafta içi fast-lad'den sipariş geçerim diye düşünüyorum. Ama ne kadar etkisi var yok bilemedim. Loglara da bakmadım. Aslında son uçuşu gerçekleştirdiğimde uçları tıraşlı paller vardı.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Protos 380 - Doğuş

Aksama izleyelim bakalım hangi aşamalara gelinmiş :D

Sent from my iPhone using Tapatalk