Protos 380 Night Setup

Rasim Öztürk

RcFanatik
İlgi Alanı
Heli
Merhabalar arkadaşlar,

MSH USA team pilotu Quinn, iş çıkışı havanın karanlık olmasından dolayı Protos 380 modeline böyle bir proje uygulamak istemiş... Projenin adımları ve sonuç karşınızda :saygilar:

1- Led strip düşünmüyor, bakır kaplama üzerine ledleri doğrudan lehimleyecek... Renk olarak sadece kırmızı ve beyaz düşünüyor, rengarenk olsun istemiyor. Her bir renk kendi dc converterına sahipmiş, haliyle renk tonunu voltajla oynayarak ayarlayabiliyor.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

2- Kanopi haricinde fin çevresini ve boom'a da her yönden görmeye müsait dört çizgi şeklinde kaplıyor. Denemeler şöyle;

3- Kanopiye son şeklini vermiş...

4- Ve sonuç...

5- Pallerin detayı biraz ürkütücü :D Kullanılan malzemeler 0805 ledler, bakır şerit, 100mah bataryalar, 0805 dirençler...

UÇUŞ VİDEOSU:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Protos 380 Night Setup

Sonuç gerçekten çok başarılı %p Özellikle hazır led şeritleri kullanmadan kendisinin bire bir lehim yapması takdire şayan :thumbup: Sonuç da uçuş da şahane olmuş :bravo:

Tek olumsuz yorumun pal ile ilgili çalışmada. Bir zamanlar ben de 450 pallerimi bu şekilde gece pali yapayım diye düşünmüştüm. Ama bu kadar yüksek bir devirde dönen bir şey üzere pili bu şekil monte etmek ne kadar mantıklı acaba :-\

Protos 380 Night Setup

Sonuç süper olmuş. :thumbup:

Pilin rotorla beraber dönenmesi ise çekimser yapıyor biraz insanı. :rolleyes:

Birde bu model bundan sonra hep gececi olacak diyebiliriz sanırım. ;D Gündüz için bir tane daha edinmek gerekecek muhtemelen.

Sonucu ben de çok beğendim :) Quinn'in uçuş stilini de beğeniyorum. Projenin hakkını vermiş. :agreed:

Pal konusunda ilk gören herkesin çekinceleri oluyor da, sonuçta işe yarıyor ve başka türlü çözmek de pek kolay değil sanırım. Night blade temini zaten çok sıkıntı büyük boyutlarda bile, bir de piyasada yeni yeni yaygınlık kazanan 380 tipinde bulmak imkansız gibi...

Konu ile ilgili kocaman bir helifreak konusu var. Hemen her uygulamada bataryalar pal üzerinde, bakır şeritler ve ledlerden ibaret... Başka bazı sitelerde de var benzer çalışmalar;

Protos 380 Night Setup

Oo tam benlik konu 450 me yapayım boş bi vakmde. Malum havalar erken kararıyor doyamıyoz uçaşa iyi olur valla.

Yanlız ben bakır şerit yerine soba borularına yapıştırılan aliminyum banttan yapmayı düşünüyorum. [emoji4] [emoji7]