Quadcopter aşağı doğru uçmaya çalışıyor.

Merhaba,

Dönüş yönleri doğru ancak hava akımı yukarıya doğru veriyorsa, pervaneler ters takılmıştır diye düşünüyorum. Pervaneleri çıkarıp rahat dönecek birşeyin mesela bir tornavidanın ucuca takarak üstten üflediğinizde döndüğü yön ile motor döneceği yön ile aynı olmalıdır. Böylece motor döndüğü zaman hava akımını üstten alıp aşağıya iletsin ve kaldırma kuvveti oluşsun.

Her kontrol kartına göre motorların sıralaması farklı olabilir yani motor1 sağ ön kolken motor2 sol ön kol olabilir onu önce belirlemeniz lazım. Rüzgar yukarı doğru vuruyor, gaz verince yere inmek istiyor dediğiniz için direk pervanelerin ters takılmış olabileceğini düşünüyorum.

Aytaç A.' Alıntı:
Merhaba,

Dönüş yönleri doğru ancak hava akımı yukarıya doğru veriyorsa, pervaneler ters takılmıştır diye düşünüyorum. Pervaneleri çıkarıp rahat dönecek birşeyin mesela bir tornavidanın ucuca takarak üstten üflediğinizde döndüğü yön ile motor döneceği yön ile aynı olmalıdır. Böylece motor döndüğü zaman hava akımını üstten alıp aşağıya iletsin ve kaldırma kuvveti oluşsun.

Her kontrol kartına göre motorların sıralaması farklı olabilir yani motor1 sağ ön kolken motor2 sol ön kol olabilir onu önce belirlemeniz lazım. Rüzgar yukarı doğru vuruyor, gaz verince yere inmek istiyor dediğiniz için direk pervanelerin ters takılmış olabileceğini düşünüyorum.

Hay Allah razı olsun senden ya şimdi işten gelir gelmez söylediğin gibi arkadaki pervanelerin yerinideğiştirdim havalandı kuş:) Değiştirdiğim motor sol arkada şimdi kaldırdığımdaysa cihaz sağ öne doğru kayıyor biraz motordanmıdır. Motorları iptal etmesemmi.

:D Rica ederim. Sorunun hallolmasına sevindim. Anladığım kadarıyla 1 motorun farklı, deviri ve gücü de diğerlerinden farklıysa o yüzden aksi yöne doğru kayıyor olabilir.

%95 ihtimal ile motor yüzünden kayma var sanıyorum daha güçlü bir motor. Emin olmak için önce ağırlık merkezinin ortada olduğuna ve kumandanın yön kanallarının 0 posizyonda ve trimlerinde doğru olduğunu kontrol etmeni önerebilirim. Eğer kumanda seviyeleri ve ağırlık merkezi doğru ise farklı olan motoru tam aksi yönündeki motor ile değiştir bu seferde sol arkaya kayıyorsa kesin motordandır. O zaman motoru değiştiririz mecbur.