quadcopter toplama

ahmet gül

Yeni Uye
merhaba arkadaşlar
ben emir 14 yaşıdayım öğrenciyim yardımcı olursanız sevinirim
önceki açtığım konuda kendimi tanıtmadığım için hepinizden özür dilerim zaten önceki hesabım kapatıdı şimdi asıl sormak istediğim konuya gelelim.

Motor:

Frame :

2.Frame: (sizce hangi frameyi alıyım benim gönlüm ikinciden yana ama biraz büyük sorun olurmu)

kk2 Kontrol bordu :

Li-Po :

Li-Po Şarj Aleti :

Kumanda+Alıcı :

Esc :

Pervane :

toplıcağım ilk quad olduğu için parça seçme konusunda yardımcı olabilirmisiniz birde parçalar birbirleriyle uyumlumu ve en fazl kaç g yük taşıyabilirler

quadcopter toplama

İlk modelin olduğu için uçuş kartı için http://www.hobbyking.com/mobile/viewproduct.asp?idproduct=39791 bu sağlamlık açısından daha kullanışlı olacaktır. Yük kaldırma için motorlar gayet iyi bir seçim f450 çakması bir frame yeterince büyük oluyor görüşüm daha büyük almasan iyi olur. Lipo seçimi konusunda ağırlık ve motorların daha uzun süre kullanımı açısından 2800-3200 mah 35-45c kaliteli bir marka seçimi daha çok faydalı olur. Kumanda konusunda gimbal vs eklenecekse 6 kanal yetersiz kalacaktır radiolink at9 tavsiye ederim en önemli demirbaşın olacak sonuçta biraz daha fazla bütçeyi hak ettiğini zamanla hissedersin.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

quadcopter toplama

Ilk Hesabini Ben kapattim. Ama yeni hesabinla yine ayni yanlis yolu izliyorsun gordugum kadari ile.....

Bu sekilde bu forumdan fayda gormen cok zor..... Sen de zamanla fark edeceksin zaten Ahmet......

quadcopter toplama

Yapdığım hatanın ne olduğunu tam olarak anlayamadım hatamı ban söylerseniz kendimi duzeltiyim

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

quadcopter toplama

Değerli kardeşim belki aşağıda linkini vereceğim yazıyı dikkatlice okursan faydalı olur.

RC Kolik formundan hepimiz azami ölçüde istifade ediyoruz. Senin de Ankara'da olan sebebi ile tavsiye amaçlı yazıyorum.

Bu sitede gerek abi-kardeşlik ilişkilerinin çok iyi sevide olması, gerekse tecrübeli arkadaşlarımızın iyi niyetli yardımlarını esirgememeleri, saygı ve sevgi seviyesinin yüksek olmasından ötürü buraya dahil olacak / olan arkadaşlardan da benzer hassasiyet bekleniyor. Belki aşağıdaki linki okursan (-ki ben o kısımda bir hata yaptığını düşünüyorum) doğruyu bulabileceğine inanıyorum.

quadcopter toplama

Bu ürünü aldım http://m.ebay.com/itm/F450-Quadcopter-Multirotor-Kit-Frame-Heighten-Broaden-Landing-Gear-Skids-/111439827509?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253D737ae999ea5c40f5ac9712fb1c38cda7%2526pid%253D100408%2526rk%253D3%2526rkt%253D9%2526sd%253D161662314472&_trksid=p2056116.c100408.m2460 kargoda sıkıntı olurmu ne kadar sürede gelir birde galiba takip numarası olması gerekiyomus ama bana oyle bi numara vermediler sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

quadcopter toplama

Ne zaman gelecegini Allah bilir. Fiyat düşük oldugu ıcın %99 takipsiz kargo ile gönderilmiştir. Yanı beklemeyeceksin

Sent from my iPhone using Tapatalk

quadcopter toplama

Ahmet Gül' Alıntı:
Bu ürünü aldım kargoda sıkıntı olurmu ne kadar sürede gelir birde galiba takip numarası olması gerekiyomus ama bana oyle bi numara vermediler sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Mehmet abininde dediği gibi ürünü takip numarasız kargolamışlar. Yani ürünün kaybolursa bulma imkanın yok, muhtemelen satıcı da paranı iade etmez. Ne zaman geleceği veya gelmeyeceği muamma. Beklemekten başka yapabileceğin bir şey yok. Hemen aceleye getirmeyip biraz araştırıp sipariş etseydin bence böyle sorunlarla karşı karşıya kalmayacaktın.
Birde, forumda ilk quadcopter toplama ile ilgili bir çok konu var oradaki elektroniklerin aynısını alarak başlaman daha iyi olurdu (elektroniğe bakmadım belki aynısını almışsındır). Kaç gram yük kaldıracağı da ekipmana göre değişir, motorların max thrust ına bak 4 le çarp ekipmanların ağırlığını topla motorların max kaldıracağı yükten çıkar. Çıkan sonucu yarısını biraz zorlanarak kaldırır. Çünkü quadla max throttle uçmayacaksın. Ne kadar hafif o kadar iyi mantığı etkili quadcopter konusunda.Mesela benim 250 sınıfı quadcopterimin motorları toplamda max 4 kg kaldırabiliyor ama quadcopterin uçuş ağırlığı 950 gram (250 sınıfında agresif uçabilmek için motorların daha fazla çekiş gücüne sahip, quadcopterin ağırlığının az olması gerekiyor.) quadcopter ne kadar hafif olursa ve motorlar az akım çekerse uçuş süren de artar.

quadcopter toplama

Cevabınız için teşekkürler bundan sonraki alacağım ürünlerde buna dikkat edeceğim.

quadcopter toplama

Sıra esc leri almakta bu esc leri mi alıyım yoksa bunu mu ikincisini alırsam bi fark olurmu birde tavsiye edebileceğiniz esc varmı cevaplarsanız sevinirim

quadcopter toplama

Ahmet hocam 4in1 esc lerde herhangi bir arizada tamir için uğraşma veya yeni esc alma ihtimalini göz önünde bulundur. 980kv motorlarima ilk başta acemilik yapıp basit piyasa mali escler almıştım hiç hayrını görmedim. Şimdi pilottr de satıldığı için banggood dan 5 adet xrotor40a siparis ettim en azından herhangi bir sorunda parça beklemeden sipariş ederek uçuşa ara vermeyeceğim inşallah. Turkiyede bulunma durumu veya yedek 1-2 tane sipariş et bence [emoji6]

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

quadcopter toplama

Tavsiyeniz icin teşekkürler

quadcopter toplama

Gps olan kontrol kartiyla olamyan arasinda ne fark var

quadcopter toplama

http://www.banggood.com/EMAX-XA2212-820KV-980KV-1400KV-Motor-With-Simonk-30A-ESC-p-981866.html bunumu alıyım yoksa
http://www.banggood.com/Wholesale-SunnySky-X2212-KV980-Brushless-Motor-p-60600.html bumu cevaplarsaniz çok sevinirim