quadcopter toplama

quadcopter toplama

Arkadaşlar kk2 kartın aux bölümüne bec bağladım. Yalnız benim mod secimi için aux kanalını kullanmam lazım. Ubeci m1- m8 slotlarına bağladığımda karta güç gitmiyor. Aux u nasıl boşa çıkarabilirim? Veya sorun nedir ?

Ayrıca elimde flysky 9x alıcı var ve arızalı gelmiş gearbest den bu alıcı tamir edilebilir mi ?

quadcopter toplama

Ahmet Gül' Alıntı:
Cevabın için çok teşekkürler ercan abi banggood da satılan zopower 30c lipolar işimi gorurmu yada önerebileceğin başka marka c değeri varmı

SM-N9000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Toplam çekilen akım değerine bak, alacağın pilin sürekli verebileceği C değerine bak, çok yüksek C değerine sahip bir pil alman Gereksiz maliyet olur,
2000mah 30c yeterli, 5000mah 25_30c ye kadar alabilirsin. Daha büyük bir pil kullanma boşuna quad a amelelik yaptırma :)

Dragonfly...

quadcopter toplama

Teşekkürle ercan abi banggood da satılan 5200 mh zop power 30c işimi görürmü

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

quadcopter toplama

Alabilirsin, ancak bu ara lipo lar gelirken sorun oluyor. Ona göre al

Dragonfly...

quadcopter toplama

Teşekkurler ercan abi insallah yakında uçuş videolarıyla gelicem

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

quadcopter toplama

Drone nihayet bitti ancak endiselendigim bi konu var parcalarim apm 2.8 ubloax neom8n flysky fsth 9x sunnysky 980kv emax 30a simonK esc 5000mah 50c 11.1v lipo ve bugun denedim elimde ucurmadan motorlar kademe kademe artip azaliyo yani hassas ddil 3 kademe gibi gazi veriyorum bi anda cok yukseliyo cok az azaltsam bile bi anda cok yavasliyo sorun ne olabilir yardimci olursaniz sevinirim bu arada thortle calibration yaptim.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

quadcopter toplama

Abisi
gps in var
ilk kalkış modunu stablize değilde
loiter yap o şekilde kalkışını yap normal uçuş yapabilirsin %p

quadcopter toplama

Tesekkurler birde evde gps hdop ve gps velocity hatasi aliyorum arm edemiyorum cihazi evde ucurcagimdan deilde sadece calistigini gormek icin disari daha cikarmadim evde yapabilicegim bi ayar varmi bunlar icin

quadcopter toplama

Evin içinde o hataları sürekli alırsın
evin dışında açık alanda denemen gerekir %p
loiter da gps oturmadan yani apm de tanımlı uydu adetlerini bulmadan arm edemezsin
ancak uydu istemeyen stablize de arm edebilirsin

quadcopter toplama

Teşekkürler semih abi gerçektende öyle oldu evde 4 5 uydu anca bulurken boş arazide 9 uydu bulabildi ve sorunsuz arm oldu ama 2 sorum daha var.
1.mission pleaner da multinin baktığı yön yanlış oluyo compass dan compas dansını birkaç kez yaptıktan sonra düzeliyo normalmi

2.flysky fs th9x kullanıyorum stok alıcı ve verici ile 2 tane uçuş modu atayabiliyorum çunku 2 pozisyonlu switch e atanabiliyo bir türlü 3 pozisyonlu switch e nasıl atığcamı bulamadım.

Bütün abilerime bana destekleri ve önerileri için teşekkürler.

quadcopter toplama

Ahmet
Doğru yönü bir kerede bulması gerekiyor ama 2 kerede buluyorsada problem değil

MP da uçuş modları Radio 5 te dir
sağda ve solda 2 adet 3 konumlu switch in olması gerekiyor
kumanda menusündan radio 5 i 3 konumlu switch adlarından birisine ataman gerekiyor
senin kumandanın ayarlarını hatırlamıyorum
curve ayarları ilede yapılabilir o biraz karışık gelebilir
yada 6 konumlu bir switch alıp kumandaya monte edip tüm uçuş modlarını kullanabilirsin

quadcopter toplama

Tekrar tesekkurler semih abi denicem

quadcopter toplama

Tekrardan merhabalar drone umu sonunnda stabil bi şekilde stabilize modunda uçurmayı başardım.Ancak sizlere tekrardan birkaç sorum olucak ;
-dronu un compass yönünü bir türlü doğru ayarlayamadım selçuk abinin paylaştığı konudan yardım alarak bütün kalibrasyonları yaptım compass dansı dahil dışardada evin içindede denedim
bir türlü doğru yönü göstermedi gps modülüm neo m8n bu konuda ne yapmam gerek bence karta yazılımmı tekrardan yüklemek sorunu çözebilir ama onuda nasıl yapıcağımı tam olarak bilmiyorum bu yüzden şimdilik saadece stabilize modu deneyebildim.Birde u modlarla ilgili bi anımı paylaşmak iistiyorum geçen haftasonu dron yine doğru yönü göstermedi telemetry den pc üzerinden bakıyorum bu ardada neyse bende zaten gps e ihtiyacım yok diye düşünerekten drone u arm ettim ve hafif gaz verdim ve drone kontrolsüz bir biçimde sağ tarafa doğru hafif bi yarım ay çizerek 40-50 km (benim gözlemlediğim) bi hızla uzaklaştı kumandayı yere atıp so hız pşinden koşmaya başladım ve 2 tarla flan ilerlediğni gördüm ve gözden kayboldu bende hemen geri dönüp eğer gps lipo apm bğlantısında bi problem yoksa telemetry den yerine bakmaya gittim ve tam iki tarla arasındaki birleşme nokasında gözüküyodu gittiğimde drone yoktu acaba gps de mi bi sorun var diye düşündüm ve başka yerlere bakmaya başladım sonraa mission pleaner da 3 mt de gösterdiğini gördüm gittim ve bu sefer ağaçların üstlerine bakmaya başladımm her yere baktığımdan emindim ve artık vazgeçmek üzereydim baya bi vakit geçmişti neyse pc yi kumandayı aldım dönüyorum aklıma bi fikir geldi ya kendi kendine pilinin zalıp pilin balans kablosuna bağlı buzzer ı beklicektim ya da drone u arm edip yerini bulmaya çalışcaktım ve arm etmeyi deneyince bi ses geldi ve ağacın dallarının arasına sıkışmış bi halde drone duruyodu drone u aldım falan ben içimden drone 3 e ayrılmıştır falan diyorum bi aldım pervanesi bile çizilmemiş neyse bi 15 dk kendime geldikten sonra tekrar uçmaya karar verdim ve sorunsuz uçtu şimdi hatlarımma bakıcak olursak 1. hatam stabilize modda uçtuğumu sanıp aslında switch i yanlışlıkla oynamış olup loiter moda almam 2.si drone kendi başını alıp giderken stabilize moduna almak aklımaa gelmeden kumandayı atıp peşinden koşmam neyseki kırımsız atlattım.

-batter monitor kısmını bi türlü ayarlayamadım mp de voltajı yanlış gösteriyo

burdada drone un uçuş ve yakından çekim videoları var ,

Arkadaki abinin üzerimizden geçen uçağın kanadına kondur demesi :)

quadcopter toplama

Geçmiş olsun Ahmet
çok ucuz atlatmışsın
Failsafe optionslarını doğru ayarlanmış olsaydı
gpsli uçuş modlarında uçuyor olsaydın
Kumandayı atmak yerine kumandayı kapatığında multin kalktığı yere geri dönerdi
Stablize de uçuyorsan da paniklemeden Yapacağın ilk hareket yukarıya yükselmen
(bu sana 10 sn kazandırır)
ondan sonra rahatça inersin getiremiyorsan bulunduğu yere indirirsin

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Compass için

İnital setup-Compass-Apm external compass
ROTATİON_ROL_180_YAW_45
Yap Doğru yönü göstermesi gerekiyor
göstermiyorsa
Açılır penceredeki seçenekleri tek tek denemen gerekiyor

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

quadcopter toplama

Abi zaten hatam gps modunda ucmakti gps yanlis yonu gosteriyodu kendi dogru gidiyorum saniyodu ama sacma biyere gitti stabilizede kendi hatamla kirim yasasam uzulmem bile bide stok th9x moduluyle failsafe yapiliyomu yoksa frsky in modulunu mo almam lazim bu arada tesekkurler cevap icin