Radiolink at9 simulator kablosu

Erol KANBAK

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar, elimdeki kumandanın arkasındaki girişe bakarak simülasyon kablosu sipariş vereceğim ama girişe uygun olan kablo hangisi bulamıyorum. Girişini adını veya kodunu bilen varsa yardımcı olabilir mi acaba, kumandanın fotosunu atıyorum, teşekkürler.

Foto gözükmüyor öncelikle. Bir de özel kablo almana gerek yok. Alacağın dongle beraber gelen adaptör kablolardan birisi mutlaka uyacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada gerçek kumandayı SIM’de kullanmak icin dongle olarak ne almayı düşünüyorsun ?

• Beğen
Tepkiler: Erol KANBAK
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Dongle yoksa hepsi bir arada

40 TL ye alabilirsin hem dongle hem kablolar hemde similator yazılımları var. Büyük girişli olan senin kumanda olan için

Merhaba ben bu konuda bir video hazırladım ancak yayınlanmasına biraz daha var ama sorulduğu için yazılı açıklamaya çalışacağım. AT9s ile dongle'a ihtiyacımız yok, bir tane s-video kablosu bir tane de mono 3,5mm ses kablosu temin etmeniz yeterli. Ardından kumanda arkasındaki sokete toprak kısmını 3,5mm kablonun arkasına "out" yazan çıkışıda 3,5mm kablonun önüne gelecek şekilde monte ediyorsunuz. Sonrasında propoplus uygulamasını indirip hazırladığımız kablo ile kumandayı mikrofon girişine takıyoruz. Sonrasında transmitter sekmesinden decoder seçeneğini auto olarak ayarlıyoruz. Sonucunda kumandamız bilgisayarda çalışmaya başlıyor. Bu metodu şahsen uyguladım sonuç başarılı, ben simülatör olarak fpv freerider tam sürümünü kullanıyorum. Multicopter anlamında bence yeterli oluyor. Başka bir uygulama ile denemedim ancak usb girişi gibi görmeye başladığı için sorun olacağını sanmıyorum. Böylece çok daha basit bir yolla halletmiş olursunuz diye umuyorum :)

Bu metodu şahsen uyguladım sonuç başarılı, ben simülatör olarak fpv freerider tam sürümünü kullanıyorum. Multicopter anlamında bence yeterli oluyor. Başka bir uygulama ile denemedim ancak usb girişi gibi görmeye başladığı için sorun olacağını sanmıyorum. Böylece çok daha basit bir yolla halletmiş olursunuz diye umuyorum :)
Çok iddia etmiş olmayayım ama İzzet hocam ne yazık ki bu tür audio bağlantısı üzerinden Real Flight ve Phoenix uygulamaları ne yazık ki çalışmıyor. Yazılımın lisansını kırmak için illa ki dongle gerekiyor. En azından yıllar önce ben denediğimde çalıştıramamıştım :)

FPV Freerider Free bir quad sim olduğu için sende çalışması normal ama.

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Çok teşekkür ederim. Keşke imkanım olsa da ülke içi bulabilsem kargoyu beklemek istemiyorum ama son çare yurtdisindan getirmek olacak mecbur.

Çok iddia etmiş olmayayım ama İzzet hocam ne yazık ki bu tür audio bağlantısı üzerinden Real Flight ve Phoenix uygulamaları ne yazık ki çalışmıyor. Yazılımın lisansını kırmak için illa ki dongle gerekiyor. En azından yıllar önce ben denediğimde çalıştıramamıştım :)

Evet Mehmet Hocam bendeki model uçak, farklılık olma ihtimaline karşı linkteki ürünü alacağım.

Valla o konuda bilgim yok. Dediğiniz doğrudur tabi ki benim açımdan fpv freerider yeterli olduğu için deneme yapmadım. Uygun bir zamanda deneme yaparak sonuçları kesin olarak yazmaya çalışırım :)

Merhaba ben bu konuda bir video hazırladım ancak yayınlanmasına biraz daha var ama sorulduğu için yazılı açıklamaya çalışacağım. AT9s ile dongle'a ihtiyacımız yok, bir tane s-video kablosu bir tane de mono 3,5mm ses kablosu temin etmeniz yeterli. Ardından kumanda arkasındaki sokete toprak kısmını 3,5mm kablonun arkasına "out" yazan çıkışıda 3,5mm kablonun önüne gelecek şekilde monte ediyorsunuz. Sonrasında propoplus uygulamasını indirip hazırladığımız kablo ile kumandayı mikrofon girişine takıyoruz. Sonrasında transmitter sekmesinden decoder seçeneğini auto olarak ayarlıyoruz. Sonucunda kumandamız bilgisayarda çalışmaya başlıyor. Bu metodu şahsen uyguladım sonuç başarılı, ben simülatör olarak fpv freerider tam sürümünü kullanıyorum. Multicopter anlamında bence yeterli oluyor. Başka bir uygulama ile denemedim ancak usb girişi gibi görmeye başladığı için sorun olacağını sanmıyorum. Böylece çok daha basit bir yolla halletmiş olursunuz diye umuyorum :)
Merhaba transmitter sekmesi ekranda gözükmüyor da. Sorunu nasıl çözebilirim.

şu tarz bir ürün kullanan var mıdır acaba?