Raptor G4 E720 Kırılan tork tube tamiri

Cahit hocam büyük geçmiş olsun :-\ Allahtan soğukkanlı bir yapınız var da hasar büyük olmadan kurtarabilmişsiniz :)

Bence de tamir etmiş dahi olsanız bu Tork Tube kullanmayın. Ne olur ne olmaz, havada bırakırsa hem model hem de sizin için ciddi başka bir riskli durum ortaya çıkabilir ;)

Teşekkürler Mehmet Bey. Promodelden bugün sipariş ediyorum. Birkaç güne uçuşlara devam.
Aklıma şöyle bi şey geldi. Acaba şaftın uzun kısmı başka modele kuyruk şaftı olarak kullanılabilir mi. Yoksa çapı ve dişlileri uymaz mı.

serkan sinan' Alıntı:
Cahit eline sağlık güzel olmuş. Aşağıdaki linki bi oku istersen belki fikir verebilir.
Müsait olunca konuyu burada da açarım. Şimdi resim ekle vs biraz uzun sürer.

Teşekkürler Serkan. Ama ustaların da dediği gibi o şaftı kıran model benim onardığım şafta kim bilir ne yapar. Zaten ustalar takmamamı önermiş ise olay bitmiştir. Ama kullanmayacak olsam da çıkardığım iş beni mutlu ediyor.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit geçmiş olsun. En güzeli yeni parça. %p

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler Serkan. Ama ustaların da dediği gibi o şaftı kıran model benim onardığım şafta küm bilir ne yapar. Zaten ustalar takmamamı önermiş ise olay bitmiştir. Ama kullanmayacak olsam da çıkardığım iş beni mutlu ediyor.
İşçilik kısmı gerçekten çok güzel olmuş :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İşçilik kısmı gerçekten çok güzel olmuş :thumbup:
Teşekkürler Mehmet Bey. Promodelden sipariş geçtim. Bu gün gönderebileceklerini söylediler. Pahalı olsa da raptoru seviyorum.

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler Mehmet Bey. Promodelden sipariş geçtim. Bu gün gönderebileceklerini söylediler. Pahalı olsa da raptoru seviyorum.
Bizde sayende sevdik Cahit hocam. :laugh: Ama bu model en çok sana yakışıyor. :thumbup:

Türker Akgün' Alıntı:
Bizde sayende sevdik Cahit hocam. :laugh: Ama bu model en çok sana yakışıyor. :thumbup:
çok teşekkürler :thumbup:

serkan sinan' Alıntı:
Cahit eline sağlık güzel olmuş. Aşağıdaki linki bi oku istersen belki fikir verebilir.
Müsait olunca konuyu burada da açarım. Şimdi resim ekle vs biraz uzun sürer.

sizin konunuz bana şöyle bir fikir verdi. Metal bir boru bulursam şaftı içine alabilecek ama minimum çapta. Boruyu ısıtarak kırılan yere kadar geçirip soğutsam hatta araya yeşil loctite sürsem. En sonunda da iki taraftan vidalasam kullanılabilir.
Yenisi gelecek zaten ama dediğimi yapabilirsem yedek olarak kullanırım

Cahit hocam geçmiş olsun.

Yeni parça siparişi geçerek en iyisini yapmışsın. :saygilar:

Teşekkürler Arda.
Promodelden aldığım parçalar geldi. Taktım ama bu akşam ayarları bir daha gözden geçireceğim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler Arda.
Promodelden aldığım parçalar geldi. Taktım ama bu akşam ayarları bir daha gözden geçireceğim.
Hadi gozumuz aydin o Zaman :halay: