Rc AERODYNE Super Scale 470 Size AH-1W Cobra

İlgi Alanı
Heli
Rckolik Ailesi

Sonunda dayanamayıp yaz bitmek üzereyken scale helikopter isteğime yenik düşüp uzun araştırmalar sonucunda Hakan Bey'inde konusunda bahsettiği Rc AERODYNE firmasının satışını yaptığı ama aslında Roban firmasının üretimi olan 470 size bir Kobra helikopterini aldım. Aslında sadece fuselaj alıp elimde mevcut olan bir helikoptere de giydirmem mümkünken kendi iç mekaniği olan, yükseltilmiş kuyruk pervanesi ve iç kokpit detayı bayağı detaylı olan bu modeli seçtim. Sahiden büyüklük olarak ve dış görünüm ve detay olarak çok güzel bir model. Aslında fiyat olarak da sahiden çok uygun, elektronik hariç fuselaj ve mekanik dahil 400 dolar gibi bir fiyatı var. Aşağıda birkaç resmini ekliyorum. Benim aldığım kamuflajlı olarak boyanmış gelecek.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Beni ençok düşündüren flybarless deneyimim hiç yok. Elimde Spirit ünitesi mevcut. Bu üniteyi kullanmayı düşünüyorum. Servo, motor ve ESC seçimini de henüz yapmadım. Önerilerinize açığım. Spirit üniteyi uzun süredir alıp montajlayamadığım Align 450L'de denemeyi ve biraz keşfetmeyi düşünüyorum. Bayram süresince Trex 450L 'yi topladım 3s versiyonu ile Flying-Hobby'den almıştım. İçinde 3gx ünite ile gelmişti, Spirit'i Trex'de deneyip sonra Trex'e 3gx'i takabilirim diye düşünüyorum. Amacım Scale heliye takmadan Spiriti biraz anlamak ve öğrenmek. Forumda da çok faydalı bilgiler mevcut onlarıda mutlaka inceleyeceğim. Yapım aşamaları ve diğer konular hakkında buradan size paylaşımda bulunmaya çalışacağım. Önerilerinizi bekliyorum.

Saygılar;

Aşağıda youtube tanıtım videosunun linkini paylaşıyorum;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Devrim bey ,hayırlı olsun :thumbup:
Son zamanlarda scale modeller iyice unutuldu derken ,inanın bu haber beni daha bir sevindirdi.
Model zevkinize hitap ettiyse gerçekten güzel bir seçim.2 palli,angle tail drive sistemli ,yakışıklı bir model.
Spirit olur,fbl heli iyi ayarlanırsa,uçurmak FB heliden daha rahat oluyor.
Tekrar hayırlı olsun,unboxing ve Maiden aşamalarını sabırla bekleyeceğim :hoppa:

Devrim bey hayırlı olsun. Hakan abi den başka kişilerde de scale görmek sevindirici. Detay aşamaları merakla bekliyoruz. :bravo:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bayram tatili sirasinda Hakan kardesim ile sohbet ederken birden bu markanin web sayfasina girdik. Fiyati gorunce (Kit dahil $400) :thumbup: az daha ben de sizin gibi dayanamayip siparis veriyordum :laugh: ama ucuz kurtuldum ;D

Model gercekten sahane :hoppa: montaj asamalarini ve maideni merakla bekliyoruz :RCKolik:

SCALE konusunda en deneyimlimiz Hakan kardesimiz size her konuda yardimci olacaktir %p

Devrim bey güle güle kullanın. Kırımsız uçuşlar. Scale candır. :saygilar:

Nacizane tavsiyem Cycler için Savox sh-0255 - 3,9 Kg. ;)

Devrim Bey, hayırlı uğurlu olsun. :bravo: :bravo:

Forumca ilgiyle takip edeceğimiz bir konu olacağına hiç şüphe yok. :RCKolik:

Kolaylıklar dilerim, eminim bittiğinde çok güzel olacak. :coolxf:

Devrim bey hayırlı olsun gerçek emekli olunca asıl altın vuruşları ben yapacağım[emoji106] [emoji61] [emoji112]

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Devrim bey hayırlı olsun

C6602 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet kutu geleli 1 ay oldu ama iş yoğunluğundan ancak açabildim. Size kutudan çıkan herşeyi fotoğrafladım. Sonrasında inşallah adım adım yapım aşamalarınıda fotoğraflamaya çalışacağım. Evet kutuyla başlıyoruz :)

Bu mesaj yeni konu olarak Yönetim tarafından taşınmıştır.

Rc AERODYNE 470 Size AH-1W Cobra Kutu Açılımı