Rc araç için kumanda seçimi

Votka33

Yeni Uye
Öncelikle herkeze iyi günler Ülkemizdeki Rc araç fiyatları çok yuksek oldugu için ucuz fiyatlara az da olsa eylence verebilecek bir Rc araç yapmayı düşünüyorum şasi kısmı profilden olucak ve uzunlugu yaklaşık 70cm boylarında olucak motor olarakda pejo 103 mobilet motoru kulanıyorum şasi çizimleri ve parçaların büyük çogunlugu yapıldı bu aracımda kullanmak üzere firen,gaz,ve sağ sol dönüş olmak üzere toplam 3 adet servo kullanmak istiyorum serve olarak henüz bir modelle bakmadım ama tahmin ede bileceginiz gibi araba bi rc araçdan cok daha agır bu yuzden metal dişli ve güçlü servolar kullanmayı düşünüyorum firen tertibatı olarak arka dingil üzerinde bisiklet disk fireni mevcut ve aralarında en çok güç gerektiren firen olucak , bu 3 servoyu kontorl edebilicek bir alıcı ve kumanda ve 3 adet de servo önerebilirmisiniz

Ne kadarlık bir Tork gücüne ihtiyacın var. Bunu belirlersen ancak o zaman doğru servo seçimi yapılabilir.

Kuman'da olarak ucuz bir 4 kanal Kuman'da ve alıcısı ısını görecektir diye düşünüyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ozaman 4 kanal kumanda ve alıcı modeli önerebilirmisiniz ucuz yollu birşey

Yön kontrolü ve fren / gaz kombinasyonu için 2 kanal yetecektir.
Söyle bir sey isinizi görecektir kanimca.

Link:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol