RC Helikopter Simulatör Dersleri İndeks

cem aslan' Alıntı:
Abiler g4 ü kurdum, art tech kumandamı da bağladım herşey tamam. Uçakları uçuruyorum ama gelin görün ki heli pervaneleri dönmüyor. Sadece motor sesi var ve kumandanın çubukları hareket ettirdiğimde kanatlar eğiliyor kalkıyor ama dönme yok. Muhtemelen çok basit teknik bir ayrıntıyı atlıyorum ama bulamadım valla :embarras: Help :(
Muhtemelen HOLD çekili durumda. Böyle olunca helinin palleri dönmüz. Bunun için EMU yazılımında ilgili kısa yolu kullanarak de-aktive edin.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Kısayola tıkladığınızda ilk açılan ekranda Keyboard Mapping altındaki Enable Hotkeys kutucuğunu işaretlediniz mi ? Eğer işaretlemediyseniz işaretleyin ve sim programına girdikten sonra klayve üzerinden ctrl+x ya da ctlr+z tuşlarına basarak tekrar deneyin. Eğer bütün ayarları belirtilenler gibi yaptıysanız sorun büyük olasılıkla düzelecektir.

Teşekkürler düzelttim :D bu arada uçak daha mı kolay ne heliden? :)

Çok başarılı bulduğum ve internette arayıp ulaşamadığım bir indeks olmuş.Emeğinize sağlık.Teşekkür ederek bi tazeleyelim konuyu.Malum havalar güzel uçuşlar artarak devam ediyor.invert videoları paylaşılmaya başlandı:) Umarım hoverdan sıkılıp 3d hareketleri denemeye başlayanların sayısı artacaktır bu konu ile.Bana çok faydası oldu ve dahada olacak gibi görünüyor.Tekrar teşekkür ederim bu güzel paylaşım için...

Ali ÜNAL' Alıntı:
Çok başarılı bulduğum ve internette arayıp ulaşamadığım bir indeks olmuş.Emeğinize sağlık.Teşekkür ederek bi tazeleyelim konuyu.Malum havalar güzel uçuşlar artarak devam ediyor.invert videoları paylaşılmaya başlandı:) Umarım hoverdan sıkılıp 3d hareketleri denemeye başlayanların sayısı artacaktır bu konu ile.Bana çok faydası oldu ve dahada olacak gibi görünüyor.Tekrar teşekkür ederim bu güzel paylaşım için...
Ali Bey güzel geri bildirimleriniz için teşekkür ederim. :saygilar:

Faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize. :thumbup:

Valla teşekkür edilmeyecek gibi değil.Bir çok video ve sade anlatımlı yararlı bi çalışma.Umarım konu hakettiği ilgiyi görür ve gelişmeye devam eder..Ben hover alan turu ve invert sorunu yaşamadım ama tic tac larda sıkıntılarım var biraz.
sim Phoeniex,kumandam Aurora 9
idle değerlerim:
pitch curve 0-100 lineer
trt curve 100-100-100
bunların dışında expo vermek gerekli sanırım.Bugüne kadar expo yu hep sağırlaştırmak için kullandım.Buna zıt olarak agresifleştirmek için kullanmalımıyım ?

Ali ÜNAL' Alıntı:
Valla teşekkür edilmeyecek gibi değil.Bir çok video ve sade anlatımlı yararlı bi çalışma.Umarım konu hakettiği ilgiyi görür ve gelişmeye devam eder..Ben hover alan turu ve invert sorunu yaşamadım ama tic tac larda sıkıntılarım var biraz.
sim Phoeniex,kumandam Aurora 9
idle değerlerim:
pitch curve 0-100 lineer
trt curve 100-100-100
bunların dışında expo vermek gerekli sanırım.Bugüne kadar expo yu hep sağırlaştırmak için kullandım.Buna zıt olarak agresifleştirmek için kullanmalımıyım ?
Ali bey hem bu konunun hak ettigi ilgiyi gormesi, hem de pilotajimizin gelismesinde faydali olacagi dusuncesi ile yarin YENI BIR BOLUM aciyoruz. Detaylari orada paylasiriz.

Dieger taraftan tic toc hareketi sahsen sevdigim ve yaptigim Bir hareket degil. O yuzden sordugunuz soruya daha deneyimli arkadaslarimiz cevap vereceklerdir diye dusunuyorum ;)

Ali ÜNAL' Alıntı:
...bunların dışında expo vermek gerekli sanırım.Bugüne kadar expo yu hep sağırlaştırmak için kullandım.Buna zıt olarak agresifleştirmek için kullanmalımıyım ?
Ben şahsen expo'yu modeli sağırlaştırmak olarak görmüyorum, bana göre expo panik hareketleri törpüleyen ve daha stabil uçuş yapabilmeyi sağlayan bir imkandır.

Şahsen bu zamana kadar bir kaç kez deneme amaçlı uçaklarımda kullanmanın haricinde hiç ters mantık expo'yu kullanmadım. Tic Toc hareketi için mantıklı görünsede bence bütün uçuş boyunca Tic Toc yapmayacağımızdan sürekli uygulamak pek mantıklı değil. Fakat bir switch'e atanarak Tic Toc sırasında aktif edilerek denenebilir. ;) Hiç denemedim, belki denemiş arkadaşlarımız vardır.

Türker Abi Merhaba ;

Bu konu, verdiğin emek ve zaman için çok teşekkür ederim. Gerçekten faydalı bir index olmuş. İzlemeye başlayalım :)

Not : Bu arada bayramdam sonraki ilk buluşmanıza gelmek isterim bir mahsuru yok ise :)

Saygılar, Buğra.

Buğra' Alıntı:
Türker Abi Merhaba ;

Bu konu, verdiğin emek ve zaman için çok teşekkür ederim. Gerçekten faydalı bir index olmuş. İzlemeye başlayalım :)

Not : Bu arada bayramdam sonraki ilk buluşmanıza gelmek isterim bir mahsuru yok ise :)

Saygılar, Buğra.
Teşekkür ederim Buğra. :)

Biz de seninle tanışmayı çok isteriz, bayramdan sonra haberleşiriz. ;)

Arkadaslar phoenix simülasyonunu dun kurdum 4.versiyona kadar update ettim. Calismalarimi buradaki siraya gore takip edeceğim dedim güzel bir calismaya benziyor lakin videolari göremiyorum explorer dan kaynaklaniyor olabilir yukarıdaki videolar eger youtubede ise ilk 2-3 tanesinin linkini yazabilirmisiniz? Birde baslangic için buyuk model secimi daga doğru olur gorusu var hangi modeli tavsiye edersiniz? Aralarinda baya bir farkta var sanirim Mesela Trex450 serilerinde cok zorlandim ama 700 luk veya micro seriler daha kolay geldi bana hover denememde... Menüde ayrica model seçiminde boyutun disinda seviye olarak baslangic orta ileri seviye diye de bir ayrim yapabiliyoruz. Sececegimiz buyuk modeli orta seviye mi ileri seviye model mi seçmek daha mantikli? Ve son olarak baslangicta idle up deniyor sanirim 3d için onu acik tutuyorum 3d calismayacagim ama cok temel bir fark birinde gaz seviyesi kalkis için yariyi geçmesi gerekirken diğerinde normal modda en asagidan basliyor normal uçuşlarda başka bir farki var mi ben anlayamadım hangi modda calismam gerekir?

sertac kaymaz' Alıntı:
Arkadaslar phoenix simülasyonunu dun kurdum 4.versiyona kadar update ettim. Calismalarimi buradaki siraya gore takip edeceğim dedim güzel bir calismaya benziyor lakin videolari göremiyorum explorer dan kaynaklaniyor olabilir yukarıdaki videolar eger youtubede ise ilk 2-3 tanesinin linkini yazabilirmisiniz? Birde baslangic için buyuk model secimi daga doğru olur gorusu var hangi modeli tavsiye edersiniz? Aralarinda baya bir farkta var sanirim Mesela Trex450 serilerinde cok zorlandim ama 700 luk veya micro seriler daha kolay geldi bana hover denememde... Menüde ayrica model seçiminde boyutun disinda seviye olarak baslangic orta ileri seviye diye de bir ayrim yapabiliyoruz. Sececegimiz buyuk modeli orta seviye mi ileri seviye model mi seçmek daha mantikli? Ve son olarak baslangicta idle up deniyor sanirim 3d için onu acik tutuyorum 3d calismayacagim ama cok temel bir fark birinde gaz seviyesi kalkis için yariyi geçmesi gerekirken diğerinde normal modda en asagidan basliyor normal uçuşlarda başka bir farki var mi ben anlayamadım hangi modda calismam gerekir?
Sertaç ben sadece idle up için cevap vereyim idle up açtığında motor sabit devirde döner sadece PAL açısı değişir ve daha atikdir. idle up açık olmadığı zaman stik aşağı doğru gittikçe motor devri de azalır.

Evet en azindan kontrolü kaybettiğimizde ters donuslerde stigi geri cekerek havalanabiliyorum bu sekilde alismam daha doğru olur diye düşünüyorum ileride 3d ve ters uçuşta gerekecek şimdilik sadece deneme amacli ters uçuş yapıyorum ilk ders değişik acilarda hover sanirim ona calisiyorum. 1 günde bile baya bir mesafe katettim şimdilik 25 m2 lik alanda hoverda durabiliyorum :D modelimide nitrolu trex700 seçtim aksi yönde bir tavsiye gelene kadar...

sertac kaymaz' Alıntı:
...lakin videolari göremiyorum explorer dan kaynaklaniyor olabilir yukarıdaki videolar eger youtubede ise ilk 2-3 tanesinin linkini yazabilirmisiniz? Birde baslangic için buyuk model secimi daga doğru olur gorusu var hangi modeli tavsiye edersiniz? Aralarinda baya bir farkta var sanirim Mesela Trex450 serilerinde cok zorlandim ama 700 luk veya micro seriler daha kolay geldi bana hover denememde... Menüde ayrica model seçiminde boyutun disinda seviye olarak baslangic orta ileri seviye diye de bir ayrim yapabiliyoruz. Sececegimiz buyuk modeli orta seviye mi ileri seviye model mi seçmek daha mantikli? ...
Sertaç bey videolar ve linklerle alakalı herhangi bir problem gözükmüyor. Bence söylediğiniz gibi sizin internet tarayıcınızla alakalı bir problem var. :rolleyes:

Diğer sorularınızın cevaplarını videolarda bulabilirsiniz. :saygilar:

Chrome acilmadigindan explorerdan girmistim sorun explorerdaymis tahmin ettigim gibi... Simdi chromedan gorebiliyorum videolari yarin inceleyecegim ama simdiden elinize saglik diyorum Turker bey