Rc pil sarji yardim

Berkant23

Yeni Uye
Merhaba arkadaslar elimde iki adet pilvar rc aracimda kullanmak icin aldim ustundeki batarya 800 mah oldgu icin fazla dayanmiyo disaridan aldigim pilin biri 2500mah ikisini seri halde leyim leyim istedgim voltaja ve guce sahip oldum ama sarja taktigim zaman arti (+) taraf ta olan pil bozuluyo iki defa denedim yeniden pil aldim ikisinde de o pili bozdu bununla ilgili yardimci olacak biri varmi pil tamamen bittigi zaman oluyo yardimci olursaniz sevinirim

Rc pil sarji yardim

İlk mesajda hemen sorunu sormuşsunuz. Gerçi tam soramamışsınız ama öncelikle tanışma bölümünde konu açmanız ve kendinizi tanıtmanız lazım. Yoksa bu şekilde yardım alamazsınız.

Rc pil sarji yardim

Sorunuza gekirsek
-Hiçbir noktalama yok. Tek cümle
-Aracınız nasıl bir şey. Uçar mı, yüzer mi ne yapar.
-ne tür pil kullanır
-hangi şarj aletiyle şarj ediyorsunız
-pillerle ilgili bölümü okudunuz mu? Piller seri bağlanınca ne olur paralel bağlanınca ne olur okudunuz mu?

Rc pil sarji yardim

Tahminen söylüyorum :) Batarya tamamen bittiği zaman oluyorsa ve kullandığınız batarya Lipo batarya ise bu gayet normal. Lipo bataryalar tamamen bitirilmez. Eğer bunu yaparsanız bataryanızı kullanılamaz hale getirirsiniz. Örneğin 11.1V 3 hücreli batarya ortalama hücre başına 3.7-3.8V dan fazla deşarj edilmemesi gerekiyor. Bunun altına düşüldüğünde bataryanın ömrü kısa sürede tükenir.

Rc pil sarji yardim

paralel bağlayacaksam mah değerleri eşit olanı tercih ederim...

Rc pil sarji yardim

Ayni hatayi iki kere yaptiginiza gore ortada bilgi eksikliginden kaynaklanan bir hata var. Ucuncu defa sansinizi denemeyin, evi yakmayin. Bir tanisma konusu acin, sonra Cahit'in dedigi gibi, pil turu, hucre sayisi, ne sekilde baglandigi, ne sekilde sarj edildigi gibi onemli bilgileri paylasin, hatta neyin ne oldugu anlasilir fotograflar ekleyin ki, biz de size yardim edelim. Bir de noktalama isareti kullanin. Bakin ben kullaniyorum cok guzel oluyor :D

Rc pil sarji yardim

Arkdaslar mugladan yaziyorum ben berkant bunu goremeyen arkadas var sanirim. Aracım himoto mastadon 4x4 truc bi araba piller ile olan yorum ve yazilarinizi okudum ama kendime ait bi cevap bulamadım 9v luk kendi orjinal adamtoru ile sarj etmeye calistim buralarda bu araclarla ilgilenen hic kimse yok onun icin siteyi tercih ettim

Rc pil sarji yardim

Berkant YILDIZ' Alıntı:
Arkdaslar mugladan yaziyorum ben berkant bunu goremeyen arkadas var sanirim. Aracım himoto mastadon 4x4 truc bi araba piller ile olan yorum ve yazilarinizi okudum ama kendime ait bi cevap bulamadım 9v luk kendi orjinal adamtoru ile sarj etmeye calistim buralarda bu araclarla ilgilenen hic kimse yok onun icin siteyi tercih ettim
Adının Berkant olduğunu profilden herkes görebiliyor merak etme...

Neyse lafı fazla uzatmanın anlamı yok... Senin soruna gelecek olursak burada da araçlarla ilgilenen pek kimse yok. Buradakilerin hepsi uçan modeller ile ilgileniyor....

Rc pil sarji yardim

Kusura bakmayın noktalama sorununm var yazamadim

Rc pil sarji yardim

Mehmet bey tesekkur ederim benim sorum pil ile ilgiliydi sadece

Rc pil sarji yardim

Berkant YILDIZ' Alıntı:
Mehmet bey tesekkur ederim benim sorum pil ile ilgiliydi sadece

Seri bağlı olarak pil şarj edilecek ise; pillerin aynı "AMPER" değerine sahip olması gerekir. Kullandığınız pil paketi 800 Mah. ise ekleyeceğiniz pil de 800 Mah. olmalı.
Ayrıca sizin aracın kullandığı pil paketi "Nİ-ME" nikel metal ve 7,2 volt / 800 Mah., siz bu pilin süre olarak kısa gittiğinden şikayetçi iseniz, yapmanız gereken 7,2 Volt ve aracınıza sığabilecek boyuttaki en yüksek amperli olanını seçmek olmalı. Kullandığınız pakete pil eklerseniz, sonuçta Amper değerini değil Volt değerini yükseltmiş olursunuz ki bu da elektroniklere zarar verebilir.
Sonuç olarak, ekleme - çıkartma, değişik amperler de seri yada paralel bağlantılar falan yapmayın. Amerikayı yeniden keşfetmeye lüzum yok, yeni ve yüksek amperli bir paket alın keyfinize bakın.

Sanırım bu sizin kullandığınız orijinal paket.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ve dikkat ederseniz üzerinde "güvenlik bilgileri ve uyarılar okunmalıdır" diyor, bu tür işleri hafife almayınız, ciddi problemler yaratabilir, yangın-patlama gibi riskler söz konusu.

Rc pil sarji yardim

Evet bu bataryadan var bende ben bunun yerine lityum 3.7 volt 2500 mah pil kullandim bu 2 adet lityum pili seri baglayip aracimin adaptoru ile sarj etmeye calistim. Sanırım hatayı buldum Nİ-ME sarj adaptoru lıtyum pıllerı sarj etmıyor bunu dusunemedım hıc sorun bu olabılır mı

Rc pil sarji yardim

Berkant YILDIZ' Alıntı:
Evet bu bataryadan var bende ben bunun yerine lityum 3.7 volt 2500 mah pil kullandim bu 2 adet lityum pili seri baglayip aracimin adaptoru ile sarj etmeye calistim. Sanırım hatayı buldum Nİ-ME sarj adaptoru lıtyum pıllerı sarj etmıyor bunu dusunemedım hıc sorun bu olabılır mı

Evet. :)

Şarj cihazı edinin. ;)

Bunlar ucuz olsun derseniz, bu tip bir şey işinizi görür.

Rc pil sarji yardim

İste evi yakarsin dedik ya [emoji1]

Rc pil sarji yardim

Pekı bu lıtyum pıllerı serı bagladıgımızda balans yapmak zorundamıyız sarj olması ıcın