RC Simulasyon / Simulator için Kumanda Secimi

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Aynen öyle Özkan %p Eğer model kumandan var ise Dongle ile beraber RF 7.5 kullanabiliyorsun. Eğer kumanda USB Kumanda ise, çalışan en yüksek Real Flight versiyonu 4.5 olduğu için doğal olarak bunu öneriyoruz ;)

Teşekkürler Mehmet abi,

Phoenix 5 çok güzel ama, birde RF denemek istiyorum. Bunun içinde 4.5 versiyonunun kullanacağım sanırım.

Bildiğim kadarıyla Özkan beyin sattığı kumanda rf 7.5 destekliyor.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Siz olayı okuyarak çözmüşsünüz zaten Cem bey %p USB Sim kumandası yurtiçinden bulmak sıkıntılı. Arkadaşlardan bilen ve kullananlar yardımcı olacaktır.

Ben sadece şunu hatırlatmak istedim. Eğer USB Sim kumandası kullanılacak ise Real Flight 4.5 üstünü kullanamazsınız. Phoenix de sıkıntı yok diye hatırlıyorum ama RF ne yazık ki versiyon sıkıntısı var.

Mehmet Bey, Özkan ve Mustafa Bey cevaplar için teşekkürler,

Elimdeki set ile gelen cd den kurduğum "RC Simulator SimSwitcherXIn1" adında bir program var. Bu program sayesinde hangi sim programını kullanacaksak ilgili programı seçmeye yarıyor.
Örnek olarak Realflight 6.0 veya 6.5 kullanacaksak ilgili bölümü seçince, hem program arayüzlerinde hemde pc nin aygıt yöneticisinde ilgili detay görünmekte ( ilgili fotoya bakabilirsiniz )

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu durumda eğer sim değil de model kumandası ile RF 6.5 e kadar kullanılabilir anlamı çıkmaz mı? ve bu listede RF 7.0 görünmediği için model kumandası bile olsa RF 7.0 kullanılamayacak anlamına mı çıkar ? Tabi bu iki soru sim kumandası ile kullanım için de geçerli?

Aynı mantık ile listeden Phoenix i seçtiğimde program arayüzlerinde ilgili seçim görünmesine rağmen, pc aygıt yöneticisinde ilgili icon görünmemekte (ilgili fotoya bakabilirsiniz ), yani pc bu tip bir dongle ı aktif görmüyor gibi. Bu durumda model ve/veya sim kumandası ile bu program kullanılamayacak anlamına geliyor ?

Cem bey şahsen denemedim ama bildigim kadarı ile Art-Tech klasik USB sim kumandalari kesinlikle RF 4.5 üzerini desteklemiyor. Ama icinde dongle bulunan USB kumandalar hariç.

Yine de belki emin olmak ve teyid ıcın denenebilinir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kazım Gökçe' Alıntı:
Hadi bakalım 6 kanal artech kumanda siparişi verdik :)

Merhaba,

Hangi ürün ve nereden sipariş verdiniz ? Link Paylaşır mısınız ?
Teşekkrler...

CEM T' Alıntı:
Mehmet Bey, Özkan ve Mustafa Bey cevaplar için teşekkürler,

Elimdeki set ile gelen cd den kurduğum "RC Simulator SimSwitcherXIn1" adında bir program var. Bu program sayesinde hangi sim programını kullanacaksak ilgili programı seçmeye yarıyor.
Örnek olarak Realflight 6.0 veya 6.5 kullanacaksak ilgili bölümü seçince, hem program arayüzlerinde hemde pc nin aygıt yöneticisinde ilgili detay görünmekte ( ilgili fotoya bakabilirsiniz )

Bu durumda eğer sim değil de model kumandası ile RF 6.5 e kadar kullanılabilir anlamı çıkmaz mı? ve bu listede RF 7.0 görünmediği için model kumandası bile olsa RF 7.0 kullanılamayacak anlamına mı çıkar ? Tabi bu iki soru sim kumandası ile kullanım için de geçerli?

Aynı mantık ile listeden Phoenix i seçtiğimde program arayüzlerinde ilgili seçim görünmesine rağmen, pc aygıt yöneticisinde ilgili icon görünmemekte (ilgili fotoya bakabilirsiniz ), yani pc bu tip bir dongle ı aktif görmüyor gibi. Bu durumda model ve/veya sim kumandası ile bu program kullanılamayacak anlamına geliyor ?

Cem bey ben bu programı kullanmıyorum hatta hiç kurmadım direk sildim ve RF6.5 yazan yerlerine felan itibar etmeyin çünki biz dongle üzerinden G4-G5-G6.5 olan yere swichi alıyoruz ve Rf 7.5 te gayet güzel çalışıyor ve ben DX8 le kullanıyorum sizde Trainer çıkışı olan bir kumandayla kullabilirsiniz aynı keza Phoneix yazan yere aldığımızda Swichi o zaman Phoneix kullanıyoruz simge olarakta RF aldığımızda joystcik gibi görünüyor Phoneix e aldığımızda tanınmayan bir aygıt olarak ama fieying simulator olarak görüyor, birde o ben dongle takarım RF onu görür kumanda olarakta Art tech kullanırım zannetmeyin zira ben SM600 de denedim ama malesef olmuyor ya Dongle görüyor Yada sim kumandasını anlayacağınız Art tech kumanda alırsınız ama son versiyonları çalıştramazsınız eskileride çalıştırmak zaten başlı başına bela ama geçen ilanda gördüğüm o simx pro 20 in 1 8 kanal kumanda iş yapabilir.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Cem bey ben bu programı kullanmıyorum hatta hiç kurmadım direk sildim ve RF6.5 yazan yerlerine felan itibar etmeyin çünki biz dongle üzerinden G4-G5-G6.5 olan yere swichi alıyoruz ve Rf 7.5 te gayet güzel çalışıyor ve ben DX8 le kullanıyorum sizde Trainer çıkışı olan bir kumandayla kullabilirsiniz aynı keza Phoneix yazan yere aldığımızda Swichi o zaman Phoneix kullanıyoruz simge olarakta RF aldığımızda joystcik gibi görünüyor Phoneix e aldığımızda tanınmayan bir aygıt olarak ama fieying simulator olarak görüyor, birde o ben dongle takarım RF onu görür kumanda olarakta Art tech kullanırım zannetmeyin zira ben SM600 de denedim ama malesef olmuyor ya Dongle görüyor Yada sim kumandasını anlayacağınız Art tech kumanda alırsınız ama son versiyonları çalıştramazsınız eskileride çalıştırmak zaten başlı başına bela ama geçen ilanda gördüğüm o simx pro 20 in 1 8 kanal kumanda iş yapabilir.

Mustafa Bey Teşekkürler,

Yanlış anlamadıysam RF7 ve Phoenix 5 için ( yani bu programların son sürümleri ) USB sim kumandaları ile çalıştırma şansımız pek yok gibi ? Bir ihtimal şu ürün olabilir diyorsunuz galiba?

BG de buldum ürün stoğu yok ve kullanıcı yorumu da bulamadım, biraz daha araştıracağım, belki bu arada forumda da ek yorumlar bulurum.

Aslında bu konu ile ilgili, yani sim kumandası hangi sim programlarını( versiyon bazında detaylarıyla ) çalıştır detayı ile ilgili aklımda bir tablo yapmak var. Bir ön çalışma yapıp foto ekliyorum. Forumda paylaşılmış ve/veya paylaşılacak bilgilerle faydalı bir tablo olabilir inancındayım. Yoksa hiç uğraşmayın mı dersiniz veya diğer arkadaşlar nasıl yorumlar ?
Siz ve diğer arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Kolay Gelsin...

Aslında benim tecrübe ettiklerim ve arkadaşların başına gelen sorunlardan anladıklarım kadar durum bu şekilde varsa bir yanlışım affola, kullanmadığım ama kullanmak istediğim bir kumanda üzerine de yorum yaptım çünkü.
:saygilar: :saygilar:

Sorunlu yazdığım yerlerde auto reset yapmıyor ve hata veriyor ama son çıkan versiyonlarda bunu yapmıyorda olabilir test etmek lazım.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Aslında benim tecrübe ettiklerim ve arkadaşların başına gelen sorunlardan anladıklarım kadar durum bu şekilde varsa bir yanlışım affola, kullanmadığım ama kullanmak istediğim bir kumanda üzerine de yorum yaptım çünkü.
:saygilar: :saygilar:

Sorunlu yazdığım yerlerde auto reset yapmıyor ve hata veriyor ama son çıkan versiyonlarda bunu yapmıyorda olabilir test etmek lazım.

Cok iyi bir paylasim. %p
Teşekkürler

Peki Phoenix 5 ve mesala 3 sutumleri
Ve
RF 7,5 ve mesala 4,5 gibi eski surumleri arasinda cok buyuk fark var mi?

Mesela v977 icin alistirma amaciyla illaki son surumler mi gerekli. Her iki simulasyonda da eski surumler gercekcilik ve/veya v977 ye yakin model secimi anlaminda dezavantajli mi?

Ben simülatörlerin hiç bir zaman gerçeğe yakın olabileceğini inanmıyorum, çünkü gerçek helide pilden pile hava şartından soğuk, sıcağa ayardan ayara değişiklik olabiliyor. Simülatörler ise insan beynini geliştirmeye gerçekten çok yardımcı oluyor hepside başlangıç seviyesi için yeterli olur W977 veya 6 kanal bir heli uçurmaya hepsinin çok büyük faydası olur iyi kötü deme çalış bulduğun hangi sim varsa çalış sıkıntı olmaz ama insanın biraz daha hoşuna gidiyor iyi bir sim hepsi o. Çalıştığında hepsinin amacı aynı hepsi şunu yapıyor insan beyninde heli nereye giderse ne komut vermeliyim ne yapmasını istiyorsam ne komut vermeliyim bunu beyne sokmak, mesela bir çok kişi simde bir hareketi artık gözü kapalı yapacak kadar yapmadan gerçek helide denemiyor sonra gerçek helide deniyor sonra gerçek helide alışma süreci oluyor.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Ben simülatörlerin hiç bir zaman gerçeğe yakın olabileceğini inanmıyorum, çünkü gerçek helide pilden pile hava şartından soğuk, sıcağa ayardan ayara değişiklik olabiliyor. Simülatörler ise insan beynini geliştirmeye gerçekten çok yardımcı oluyor hepside başlangıç seviyesi için yeterli olur W977 veya 6 kanal bir heli uçurmaya hepsinin çok büyük faydası olur iyi kötü deme çalış bulduğun hangi sim varsa çalış sıkıntı olmaz ama insanın biraz daha hoşuna gidiyor iyi bir sim hepsi o. Çalıştığında hepsinin amacı aynı hepsi şunu yapıyor insan beyninde heli nereye giderse ne komut vermeliyim ne yapmasını istiyorsam ne komut vermeliyim bunu beyne sokmak, mesela bir çok kişi simde bir hareketi artık gözü kapalı yapacak kadar yapmadan gerçek helide denemiyor sonra gerçek helide deniyor sonra gerçek helide alışma süreci oluyor.
Tamamdir Mustafa. Tesekkurler aciklamalar ve zaman ayirdigin icin :thumbup: :saygilar:

CEM T' Alıntı:
Cok iyi bir paylasim. %p
Teşekkürler Peki Phoenix 5 ve mesala 3 sutumleri
Ve
RF 7,5 ve mesala 4,5 gibi eski surumleri arasinda cok buyuk fark var mi?

Mesela v977 icin alistirma amaciyla illaki son surumler mi gerekli. Her iki simulasyonda da eski surumler gercekcilik ve/veya v977 ye yakin model secimi anlaminda dezavantajli mi?
Sürümler ilerledikçe yazılımların gerçekcilik ve grafiksel özellikleri iyileşiyor doğal olarak. Merak edip okursanız :

Simulator model seçimi sırasında kendi modelimizden çok öğrenmesi kolay modeli tercih ediyoruz. Detaylar için :

Sürümler ilerledikçe yazılımların gerçekcilik ve grafiksel özellikleri iyileşiyor doğal olarak. Merak edip okursanız :

Simulator model seçimi sırasında kendi modelimizden çok öğrenmesi kolay modeli tercih ediyoruz. Detaylar için :

Güzel bilgilendirme, Bu arada verdiğin linklerden Ergün Gürer'in paylaştığı RF - PHNX karşılaştırması çok başarılı. An itibariyle paylaşılan bilgiler banim için fazla :) görünmekle, öğrenilecekler listemde şimdiden yer aldı. %p

Selamlar...

Evet bir paylaşım da benden.

RF7 ve PHNX 5 kullanmaya başladım. İlk kullanımda her ikisi de sorunsuz çalıştı, acemi şansı bu olsa gerek.
Kullandığım ekipmanlar ;

ESKY HOBBY ET4 ( 4 Kanal )
KSIM 4/8 All-In-One USB Dongle
( BG den aldığım linkteki setten çıkan )
1 adet ara bağlantı kablosu ( USB Dongle dan, kumanda çıkış kablosuna bağlantı için. Yine aldığım setten çıktı )
1 adet kablo ( TX den çıkıp ara bağlantı kablosuna giren. Yine aldığım setten çıktı )

Kablo isimlerini tam bilmediğim için link ve foto ekledim.

Kolay Gelsin...

CEM T' Alıntı:
Evet bir paylaşım da benden.

RF7 ve PHNX 5 kullanmaya başladım. İlk kullanımda her ikisi de sorunsuz çalıştı, acemi şansı bu olsa gerek.
Kullandığım ekipmanlar ;

ESKY HOBBY ET4 ( 4 Kanal )
KSIM 4/8 All-In-One USB Dongle
( BG den aldığım linkteki setten çıkan )
1 adet ara bağlantı kablosu ( USB Dongle dan, kumanda çıkış kablosuna bağlantı için. Yine aldığım setten çıktı )
1 adet kablo ( TX den çıkıp ara bağlantı kablosuna giren. Yine aldığım setten çıktı )

Kablo isimlerini tam bilmediğim için link ve foto ekledim.

Kolay Gelsin...

Bu arada geçenlerde PHOENIX ve RF yi yeni sürümlerine yükselttim.

PHOENIX i 5.5.k sürümüne yükselttim ve problemsiz kullanmaya devam ediyorum.
Ancak RF 7 yi 7.5 a yükseltmek istedim ve gerekli dosyaları sitesinden indirip kurdum veeeee "Kullandığınız seri numaraları bu sürümle uyumlu değil" benzeri bir hata mesajı aldım.
Bunun üzerine yazılımcı firma Knife Edge Sowftware e mail attıp durumu ve datayları anlattım. Gelen cevap kısaca şu şekilde :
"Kullandığınız seri noları yetkilendirilmemiş veya korsan dır" .
Bunun üzerine nasıl olur işte faturam, işte aldığım site ( banggod linkini ekledim ) dedim. Gelen cevap ise "bahsettiğiniz site yetkili satıcı değil".
Peki RF 7 yide aynı seri no. ları ile kullanıyordum o zaman neden sorun olmadı diye sorduğumda ise "sahte seri nolarını tespit edip müdahele etmemiz zaman alıyor" şeklinde bir cevap verdiler.
Bunun üzerine banggod ile yazışıp yeni kodlar temin ettim.

Özetle Banggod dan bu tür ürün almak isteyenler için paylaşmak isterim.