RC Simulasyon / Simulator için Kumanda Secimi

CEM T' Alıntı:
Bu arada geçenlerde PHOENIX ve RF yi yeni sürümlerine yükselttim.
...
Peki RF 7 yide aynı seri no. ları ile kullanıyordum o zaman neden sorun olmadı diye sorduğumda ise "sahte seri nolarını tespit edip müdahele etmemiz zaman alıyor" şeklinde bir cevap verdiler.
Bunun üzerine banggod ile yazışıp yeni kodlar temin ettim.

Özetle Banggod dan bu tür ürün almak isteyenler için paylaşmak isterim.
Cem bey orjinal RF linki ve fiyatı şu şekilde. Buna göre Banggood alınan ürünün orjinal olma ihtimali yok :D

CEM T' Alıntı:
Bu arada geçenlerde PHOENIX ve RF yi yeni sürümlerine yükselttim.

PHOENIX i 5.5.k sürümüne yükselttim ve problemsiz kullanmaya devam ediyorum.
Ancak RF 7 yi 7.5 a yükseltmek istedim ve gerekli dosyaları sitesinden indirip kurdum veeeee "Kullandığınız seri numaraları bu sürümle uyumlu değil" benzeri bir hata mesajı aldım.
Bunun üzerine yazılımcı firma Knife Edge Sowftware e mail attıp durumu ve datayları anlattım. Gelen cevap kısaca şu şekilde :
"Kullandığınız seri noları yetkilendirilmemiş veya korsan dır" .
Bunun üzerine nasıl olur işte faturam, işte aldığım site ( banggod linkini ekledim ) dedim. Gelen cevap ise "bahsettiğiniz site yetkili satıcı değil".
Peki RF 7 yide aynı seri no. ları ile kullanıyordum o zaman neden sorun olmadı diye sorduğumda ise "sahte seri nolarını tespit edip müdahele etmemiz zaman alıyor" şeklinde bir cevap verdiler.
Bunun üzerine banggod ile yazışıp yeni kodlar temin ettim.

Özetle Banggod dan bu tür ürün almak isteyenler için paylaşmak isterim.

BG'u ispiyonlamışsınız bilmeden :lol: :D

Merhaba, simülatörde kullanmak için kumanda alacağım. 2 kumanda arasında kararsız kaldım.

THK 6 kanallı
Flysky FS-i6x (BangGood'dan alacağım)

Real Flight 7 veya 7,5 kullanırım sanırım, simülatör programlarının farkları konusunda bilgim yok. Bu iki kumanda da simülatörlerle uyumlu mudur? İleride model uçağa geçiş yapar mıyım, yoksa sürekli simülatörde mi kalırım bilmiyorum. Almışken ileriye dönük bir yatırım mı yapmakta fayda var, tutuş hissi olarak THK ve Flysky arasında çok fark olur mu? Sanal uçak ve drone uçurmak istiyorum. İleride simülatör dışına çıkarsam muhtemelen sadece drone uçururum.

Teşekkürler.

Burak..' Alıntı:
Merhaba, simülatörde kullanmak için kumanda alacağım. 2 kumanda arasında kararsız kaldım.

THK 6 kanallı
Flysky FS-i6x (BangGood'dan alacağım)

Real Flight 7 veya 7,5 kullanırım sanırım, simülatör programlarının farkları konusunda bilgim yok. Bu iki kumanda da simülatörlerle uyumlu mudur? İleride model uçağa geçiş yapar mıyım, yoksa sürekli simülatörde mi kalırım bilmiyorum. Almışken ileriye dönük bir yatırım mı yapmakta fayda var, tutuş hissi olarak THK ve Flysky arasında çok fark olur mu? Sanal uçak ve drone uçurmak istiyorum. İleride simülatör dışına çıkarsam muhtemelen sadece drone uçururum.

Teşekkürler.
1-2 gün içinde sipariş etmek istiyorum. Var mı önerisi olan?

THK hangi kumandası acaba ?

Tahmin ettiğim Kuman'da ise her ikisi de ucuz giriş seviyesi kumandadır. Yani çok bir şey beklememek lazım.

FS-i6x nette sim kablosu yapımı ile ilgili epey bir video var. Ama bu kablolar PC'nin kulaklık girişine bağlandığı için Real flight veya phoenix ile nasıl çalışırken biraz araştırman lazım.

En kolay yolu su wireless dongle alırsan, kumandanın alıcısı ile bağlantı yapıp Phoenix kullanabilirsin gözüküyor.

Fakat bu wireless dongle Mustafa'nın paylaştığı şu konuda belirtildiği üzere Real Flight 6,7,7.5 ile biraz sorunlu.

En önemlisi bu kumandayı aktif olarak kullanan ne yazık ki yok. Çıkacak sorunlarda ne yazık ki kendin nette araştırıp çözüm bulman gerekecek gibi. Bunj göz önünde bulundurarak sipariş vermeni öneririm.

Sim yazılım farkları için şu konular sana yardımcı olacaktır.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
THK hangi kumandası acaba ?

Tahmin ettiğim Kuman'da ise her ikisi de ucuz giriş seviyesi kumandadır. Yani çok bir şey beklememek lazım.

FS-i6x nette sim kablosu yapımı ile ilgili epey bir video var. Ama bu kablolar PC'nin kulaklık girişine bağlandığı için Real flight veya phoenix ile nasıl çalışırken biraz araştırman lazım.

En kolay yolu su wireless dongle alırsan, kumandanın alıcısı ile bağlantı yapıp Phoenix kullanabilirsin gözüküyor.
THK kumandası 100 TL civarında olan USB kumanda, Skyfly FS-i6x ise 200 TL civarında. İlerde gerçek drone'a geçersem diye Skyfly mı alsam kararsız kalmıştım. Model kumandasına 200 TL'den daha fazla yatırım yapacağımı sanmıyorum, o yüzden bu bütçede bu 2 ürünü bulabildim. Aralarında tutuş olarak hiçbir fark yoksa THK da yeterli olabilir sanırım.

Aslında mikrofon jack konusunu araştırdım, tabii direkt kullanmadan gecikme var mı bir yorum yapamıyorum ama elim havya tuttuğu için kablo konusu kolay. Sanki wireless gecikmeli olur gibi geldi, onu bir araştırayım.

THK usb kumandası Windows 10 ve tüm simülatörlerle uyumlu mu?

Burak..' Alıntı:
THK usb kumandası Windows 10 ve tüm simülatörlerle uyumlu mu?
THK kumandası dediğin Art Tech USB sim kumandası imis. Kuman'da gibi bir Demirbas'a 200 tl verebiliyorum diyorsan bence bu hobiye başlamak icin biraz erken.

O yüzden gerçek Kuman'da alıncaya kadar usb sim kumandası almak en mantiklisi. Fakat o da her surumu desteklemiyor ki bence büyük bir sıkıntı degil. Desteklediği sim ve versiyonlar icin yukarıda verdiğim Mustafa kardeşimizin konusundaki tabloya bir kez daha goz at lutfen

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
THK kumandası dediğin Art Tech USB sim kumandası imis. Kuman'da gibi bir Demirbas'a 200 tl verebiliyorum diyorsan bence bu hobiye başlamak icin biraz erken.
Öncelikli amacım uçuş dinamiklerini öğrenmek. %95 ihtimalle sadece simülasyonda kalacağım, %5 ihtimalle yaza doğru ufak bir drone veya uçak alabilirim. Heveslenip öğrenmek istediğim bir konu ama orta vadede bu işe ne kadar kanalize olacağımı bilmediğim için yüksek bir başlangıç maliyeti üstlenmek istemiyorum. İleride hevesim konusunda netleşirsem o zaman daha yüksek maliyetleri üstlenebilirim.

Verdiğiniz bilgiler başlangıç için kafamda bir fikir oluşmasını sağladı, teşekkürler.

Burak..' Alıntı:
Öncelikli amacım uçuş dinamiklerini öğrenmek. %95 ihtimalle sadece simülasyonda kalacağım, %5 ihtimalle yaza doğru ufak bir drone veya uçak alabilirim. Heveslenip öğrenmek istediğim bir konu ama orta vadede bu işe ne kadar kanalize olacağımı bilmediğim için yüksek bir başlangıç maliyeti üstlenmek istemiyorum. İleride hevesim konusunda netleşirsem o zaman daha yüksek maliyetleri üstlenebilirim.

Verdiğiniz bilgiler başlangıç için kafamda bir fikir oluşmasını sağladı, teşekkürler.

Bence geek ten 130 tl ye flysky fsi6 al sonrada benim diy uygulamalarda yaptığım jack ı yap gecikme olmuyor gayet başarılı kumandada gayet iyi

Anıl, 130 TL'ye nerde var, link atabilir misin?

Sanırım dolar kurundan fiyatı biraz artmış ama burdan biraz araştır ayni urun daha uygun vardır bu uygulamada ben benim aldığım mağazanın linkini atıyorum gerekte başka mağazalarda var . 1 hafta içinde geldi bana uçakla göndermişler

Bence New Toys & Hobbies RC Helicopter Accessories Flysky FS-i6 AFHDS 2A 2.4GHz 6CH Radio System Transmitter for RC Helicopter Glider with FS-iA6 Receiver Mode 2'ı beğeneceksin. İstek listene ekle!

similatör kumandası win 7 ve win 8 le çalışır diyor. benim bilgisayar win 10 bunu çalıştırmaz mı yani anlayamadım.

similatör kumandası win 7 ve win 8 le çalışır diyor. benim bilgisayar win 10 bunu çalıştırmaz mı yani anlayamadım.

Windows 10 çıkarılmadan önce yazılmış bir yazı olabilir.
Win 7, 8, 8.1, 10 aynı tabanlı işletim sistemleri olduğu için yüksel ihtimal çalıştıracaktır.

İyi forumlar dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Erol kaya