Indeks RC Uçak Modelleri: Warbird Indeksi

Bu konuda, KAYNAK niteliğinde olan önemli konular listelenmiştir.

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
RC Uçak modellerinden "Warbird" modelleri ile ilgili konu indeksimiz %p

RC Uçak ile ilgili Konular - Indeksi

Yeni Başlayan Warbird meraklıları için imalat ve pilotaj tavsiyeleri

En Sevdiğiniz WarBird Modeli :

RC Model Uçak Flap Kullanımı :

Çift (çok) motorlu uçaklar için güvenlik ve uçuş kuralları

Türk Hava Kuvvetleri Hawker Hurricane Mk2C Trop İnşaatı

Grumman F-9F Panther modeli inşaatı
Messerschmitt 262 Schwalbe - 1/7.5 Ölçek, EDF

Black Horse Hawker Sea Fury 35 40CC
AT-6 TEXAN Test ve Kırım
Thunder Tiger Mustang P-51D EPO
Spitfire MK8 Kanat Tamiri
Mustang P51
Great Planes P51 D Mustang
Hobbyking P-51D Gunfighter 1600mm
ESM P47 Thunderbolt Montaj
ESM Sea Fury
Phoenix Model P51 - 0.91 4 zamanlı
3 Boyutlu baskı 1/6.6 Ölçeğinde Spitfire Mk9
Spitfire Mk9 - 3 Boyutlu baskı- Maiden
ESM FW190
Phoenix P51 60cc Incelemesi ve Maiden
Corsair F4U-1
North American B25 Mitchell
Vantex T28 Trojan
Fokker DR1
Top Flite AT-6 Texan Gold Edition

Son düzenleme:
RC Uçak Modelleri: Warbird Indeksi

Merhaba Mehmet Bey,

Modelcilikte çok yeniyim ama (şimdilik Hobbyzone Super Cub DSM LP'yi sorunsuz uçurabiliyorum. Fırçalı motoru da fırçasıza upgrade etmeyi kendi çapımda başardım) Hobbyking'deki Warbird modelleri çoktan kanıma girdiler bile.

1)
2)
3)

modellerinden birini almayı gerçekten düşünüyorum. Çift motorlu ya da dört motorlu uçakların (tek motorlulara nazaran) aerodinamiği, elektroniği ve diğer etkenlerini gözönünde bulundurmak açısından düşünceleriniz nelerdir? Flap, retract, bir sürü değişken devreye giriyor çünkü.

Ancak halen, resmi görevim nedeniyle Belçika'da yaşıyorum. Önümüzdeki yazdan itibaren TR'ye döneceğim.

Acaba, bu siparişleri TR'ye dönünceye kadar bekleyip sonra mı versem diye düşünüyorum. Çünkü elimdeki Blade 450, Super Cub'a ilave olarak ve bu üç modelden birini de de yanımda taşımak ayrı bir sorun olacak.

Ama diğer taraftan, burada, bedeli ne olursa olsun, gümrük vergisi ödemiyorum.

Türkiye'de bu tür modellerin gümrük vergisi ne civarda acaba?

Son olarak elimde DX6i var. Hobbyking'den (ilerisi için) ayrıca bir Turnigy 9x kumanda almama gerek var mıdır sizce?

Teşekkürlerimle.

Fatih bey TR de ürün ve kargo bedeli üzerinden %20 vergi ödersiniz , ordan getirme şansınız var iser ordan getirin derim, DX6i size uçak için hayli hayli yeter DX6i varken Turnigy9X e gerek yok bence attan inip eşeğe binmeyin derim , uçaklarda 4 kanal kullanılır . ilerde daha büyük model alsanız bile flaplar için 5. retraklar için 6. kanalınız var. ışık takarım kumandadan açıp kapatırım demiyorsanız size DX6i yeterde artar ;)

Peki Hobbyking'in yukarıda linki bulunan modellerine ilişkin düşünceleriniz nedir?

Örneğin 4 motorlu B-17'yi yönetmek (gerek kumanda etmek, gerekse elektronik ve diğer olası kırım sonrası değişiklikler) zor mudur?

Fatih bey ilk mesajınızda bir adet uçaktan bahsetmişsiniz , uçurabiliyormuşsunuzda bu güzel ancak warbirler heleki bu tarz kanat yüzeyi az olan modellerin uçması zordur kontrol etmeside zordur, bence daha sakin bir warbird ile biraz pişin hatta 2. modeliniz warbird olmamalı , daha spor bir uçak ile pişmenizi öneririm, köpük modellerin tamiri kolaydır ama uçurması okadar kolay değildir ebatları nedeni ile.

hevesinizi kırmak istemem , bende bir warbird aşığıyım , ancak bu seviyeye pilotajın gelebilmesi için arada birkaç modelde tecrübe kazanmak şart bana göre.

Peki spor olarak Hobbyking'den ne tür bir uçak tavsiye edersiniz?

Ynt: RC Uçak Modelleri: Warbird Indeksi

Fatih bey aceleniz yoksa yarin beraber inceleyelim , evdeyim cepten zor olur incelemek ucaklarin tamamini

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
Fatih bey ilk mesajınızda bir adet uçaktan bahsetmişsiniz , uçurabiliyormuşsunuzda bu güzel ancak warbirler heleki bu tarz kanat yüzeyi az olan modellerin uçması zordur kontrol etmeside zordur, bence daha sakin bir warbird ile biraz pişin hatta 2. modeliniz warbird olmamalı , daha spor bir uçak ile pişmenizi öneririm, köpük modellerin tamiri kolaydır ama uçurması okadar kolay değildir ebatları nedeni ile.

hevesinizi kırmak istemem , bende bir warbird aşığıyım , ancak bu seviyeye pilotajın gelebilmesi için arada birkaç modelde tecrübe kazanmak şart bana göre.

Tekrar Merhaba Mesut Bey,
Geçenlerde sormuştum ama bu konuda yine tavsiyenize ihtiyacım var. "FMS Big Scale B-25 Mitchell groen PNP" (şu linkten bakılabilir ). Yukarıdaki mesajınızda tarif ettiğiniz sakin bir warbird kapsamına giren bir model midir? Bir de 240 Avro, sizce fiyat olarak nasıl ?
Teşekkürler.