Real Flight 7.5 Online Etkinlik & Buluşma

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Herkese selam ,

Phoenix için başlığımız var ancak Real Flight için yok , eklenirse sevinirim :)

Phoenix'e uzun süredir online oda açıyorum ama kimse gelmiyor , önceden yine gelenler oluyordu :D

Bu ara biraz Relaflight ile çalışıyorum yeni bir bilgisayarda. Alıştıkça tat vermeye başladı ama phoenix ile çalışmayada devam tabiki :D

Ara sıra burda da online yapalım diye düşündüm. Kullananlar ücretsiz olarak 7.5 versiyona güncellerse daha sağlıklı olur.

Oda ismi : RCKolik , Şifre : 12345

:RCKolik:

Doğukan ben real flight a giremiyorum online olarak normal sim çalışabiliyorum sadece bi ayar verelimde girelim online a ben phoenix i bıraktım basit gelmeye başladı real flight daha gerçeğe yakın

Problem nedir niye giremiyorsun ?

En son versiyona güncel olması lazım , 7.5in de değişik sürümleri var. En son versiyona güncellersen girebilrsin.

Yalnız oda şuan kapalı gireceğin zaman söyle de açayım. Ya da sen aç ben gireyim..

Doğukan ben daha bir kerecik gördüm seni phoenixte. Phoenix te hangi aralar host kuruyorsun. Saat ver o saatlerde aktif olmaya çalışırım. OVR ile online diğer pilotları izlemek nasıl olur acep şimdi aklıma geldi. güzel olur bence :)
Bu arada döngelim yok ama salı ya da çarşamba günü 1 3g, 1 normal 2 adet ve 1 adette orange satalitle beraber döngel gelecek. RF 7 yi Ankara'dayken kemalle birlikte denedik. Özellikle Mikadoları(700-800). Modeller bildiğin havada asılı kalıyor. Pek yerçekiminden etkilenmiyor gibi. Seri tic-toc yapınca torq düşeceğine daha bir seri oluyor. Yavaş yavaş tic-toc yapınca da yani fazla yüklenmeden bu sefer torq yerlerde geziyor. Sen akıllı adamsın. O işin olurunu bir araştır. RF'ı en fazla 5 serisine kadar kullanmıştım. Onlarda böyle bir saçmalık yoktu. Ayrıca tam simülatör olduğu için her türlü ayar yapılabiliyordu ama 7 versiyonunda seri hareketlerde torqun düşmemesi, yavaş hareketlerde ise fazla torq kaybı çok acaip saçma geldi. Birde modeli ağırlaştırmadan yerçekimi ile ilgili ne yapılabilirse bakmak lazım. Model bildiğin havada asılı kalıyor. Diğer modelleri denemedim gerçi ama kullanmak istediğim modeller mikadolar sadece. Şu işe bir el at :).

Yahu birader bende RF yok şimdi. Yani var da Döngel yok. Phoenix açın. Benim versiyon 5.5n gibi bişey.

Abi 3 dk ya insallah simdeyim :)

Kadir SARIYILDIZ' Alıntı:
Doğukan ben daha bir kerecik gördüm seni phoenixte. Phoenix te hangi aralar host kuruyorsun. Saat ver o saatlerde aktif olmaya çalışırım. OVR ile online diğer pilotları izlemek nasıl olur acep şimdi aklıma geldi. güzel olur bence :)
Bu arada döngelim yok ama salı ya da çarşamba günü 1 3g, 1 normal 2 adet ve 1 adette orange satalitle beraber döngel gelecek. RF 7 yi Ankara'dayken kemalle birlikte denedik. Özellikle Mikadoları(700-800). Modeller bildiğin havada asılı kalıyor. Pek yerçekiminden etkilenmiyor gibi. Seri tic-toc yapınca torq düşeceğine daha bir seri oluyor. Yavaş yavaş tic-toc yapınca da yani fazla yüklenmeden bu sefer torq yerlerde geziyor. Sen akıllı adamsın. O işin olurunu bir araştır. RF'ı en fazla 5 serisine kadar kullanmıştım. Onlarda böyle bir saçmalık yoktu. Ayrıca tam simülatör olduğu için her türlü ayar yapılabiliyordu ama 7 versiyonunda seri hareketlerde torqun düşmemesi, yavaş hareketlerde ise fazla torq kaybı çok acaip saçma geldi. Birde modeli ağırlaştırmadan yerçekimi ile ilgili ne yapılabilirse bakmak lazım. Model bildiğin havada asılı kalıyor. Diğer modelleri denemedim gerçi ama kullanmak istediğim modeller mikadolar sadece. Şu işe bir el at :).

Kadir abi , Phoenix online Etkinlik&Buluşma başlığı altında çok paylaştığım oldu sen denk gelememişsin sanırım :D Orada açıyorum ama gelen kimse olmuyor neredeyse. Ben her akşam simde oluyorum ama online yapmıyorum.

Abi aynı durumdan bende yakınıyordum , tic-toc yaparken dediğin gibi model daha da torklu olmaya başlıyor ve gerçeklikten uzaklaşıyor.

Genelde stok indirdiğimiz modeller bu şekilde , bu konuyu araştırıyorum geçtiğimiz pazar akşamından beri. Ayarlanmış bazı modeller var , kullanıcıların kendilerine göre ayarlayıp internette paylaştıkları.

1 tane Alees Rush 750 modelini indirdim ve gerçekten Phoenix hissiyatı verdi. Biraz sağır ayarlanmış ve tictoclarda doğru zamanda komut vermezsen model torkdan düşerek yer çekimine maruz kalıyor ve yere düşmeye çalışıyor :) Stok indirilen hiç bir modelden tat alamadım , hepsinin üzerinde oynadım. Kimisinin Gyro gainleri fazla , kimisi çok agresif , kimisinin kuyruğu çok hızlı , kimisinin deviri ya çok fazla ya da çok az. Hepsi ile oynadım denedim en çok tat veren şuan RF'nin kendi içerisinde bulunduğu Gaui X7de gerçekliği yakaladım. Tabi biraz ince ayar yaparak. Ama o indirdiğim Alees Rush 750 modeli de güzel.
Knife Edge sitesinden Goblin 770 indirin bir bakın derim , modeli kullanmak neredeyse imkansız. O kadar agresif ayarlanıp bırakılmış ki hiç tat alamıyorsunuz. Kuyruğu 720 de (son limit) dönecek şekilde ayarlayıp bırakmışlar. Sonuç olarak kendinize göre ayarlamanız gerekiyor.

Bir de nextRC simülatörü indirdim , almayı düşnüyordum demo versiyonnunu denedim. 2 dakika oynama imkanı veriyor. Fiziksel olarak RF'ye yakın ama grafik hissiyatı çok daha gerçekçi olduğu için NextRC daha güzel geliyor. Orada ki modellere ayar yapmak daha kolay ve güzel. Hatta profesyonel pilotların kendi ayarları mevcut modeller üzerinde. İsterseniz onların ayarlarında uçabiliyorsunuz. Tercih olarak NextRC seçerdim sanırım ama parayla olduğu için şimdilik rafta duruyor. İlerde almayı düşünebilirim.

Next i bende kullandım. Güzel yapmışlar. Ayarlaması falan basit. Ama onunda Head Track özelliği yok sanırım. Ben özellikle Head Track özelliğine sahip olanları seçiyorum. Ayrıca RF üzerine simülatör yok. Sen çabuk pes etmişsin. Modeleri ayarlarken Pilleri, motorları, ağırlık merkezleri, her parçanın kendi ağırlığı, yerçekimi töleransı falan bunların hepsine girmek lazım. Kemal'in pc de logo 700 ü ayarlamıştım. Çok üstüne düşmemiştim ama baya bir gerçekçileşti. Hatta Kemal'e çok garip geldiği için "abi bu ne böyle, bunu kullanmak çok zor" diyordu :). Logo 700 de sanırım sürekli akım için 360A değer girilmiş. 220 yada 200 gibi bir değere düşürmüştüm. Motor torq ayarlarıyla oynayamadım, ona fırsat kalmamıştı. yalnız gördüğüm eğride modele dizel performansı uygulanmış gibiydi. İlk yüklenmede torq çok yüksek eğrinin sonuna doğruda baya düşüktü. Torq orantısını doğru ayarlamak lazım. Yani modelin mekaniğiyle sadece ağırlık olarak değiştirip, motor, batarya ve yerçekimi etkisi(belki gerek bile kalmaz) değiştirilerek sorun giderilir. RF tam simülatör. Hatırlatmakta fayda var.

Doğukan ben Rf 7.5.011 versiyonu ile online olmaya çalıştığımda 7.5.015 versiyon istiyor ve onada kayıtlı olmadığı için update yapılamıyor sen nasıl online bağlanabiliyorsun versiyon kaç.

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Doğukan ben Rf 7.5.011 versiyonu ile online olmaya çalıştığımda 7.5.015 versiyon istiyor ve onada kayıtlı olmadığı için update yapılamıyor sen nasıl online bağlanabiliyorsun versiyon kaç.

Abi valla güncelle dedim bu versiyona güncelledi bende anlamadım. Nasıl yapacağız?

Arkadaşlar bahsettiğiniz en son sürüm xp de çalışmıyo sanırım öyle bi surum var gibi xp kullanmıyorum ama yinede güncelleyemedim bende :(
Knife edge sitesinde şu açıklama var Compatibility note: RealFlight 7.5 is not compatible with Windows XP. If you are using XP, do not attempt to download the new version. It will not run.

Ben windows7 de kullaniyordum , geri düşürmeyi deniyeyim bari böyle olmayacak :D

Ben ne güncelleme yapabiliyorum nede kayıt yapabiliyorum hiçbir işlem yapamıyorum :(

Doğukan Ocak' Alıntı:
Ben windows7 de kullaniyordum , geri düşürmeyi deniyeyim bari böyle olmayacak :D
kesinlikle düşürme doğukan çünki bu Phoneix gibi degil eski versiyon hiç bir şekilde online olamıyor. epey araştırdım bizim dongle de diyorki online kayıt bölümünde şifreye G5 serialinin sol tarafındaki 8 haneyi girin diyor bir kaç tane g5 keyi denedim olmadı.