Red-Green Yamaç Planörü

Red-Green Yamaç Planörü

Eymen Sercan' Alıntı:
Ellerine sağlık Kadir gayet temiz hoş bir model olmuş. Motor olması bence daha iyi bir seçim olmuş. Sürekli yüksek bir alana gitmek ve rüzgar kovalamak zor olcaktır istediğin zaman uçma fırsatın olmayacaktır benim görüşüme göre. Cg konusunda bakındım biraz böyle bir link buldum belki işine yarayabilir.

Edit: Hatta kolaylık olsun ordan da sanırım bu linke girmen gerekiyor.
Bırakın her defansını ben 1 defa bile çıkamadım %p linkler için teşekkürler :) burda da konu var ama ben kanadı göz kararı yerleştirdim için tam emin olamadım. Bugün hava güzel aslında ama başka işim var :-\

Red-Green Yamaç Planörü

Uçtu uçtu :halay: :halay: :halay:
Bugün uçurdum sonunda. Kemal abi de izlemeye geldi. Güzel maiden oldu :thumbup:
Cg falan çok iyi olmuş güzel durdu havada. Ana kanatta karbon boru olmadığı için bir ara havada esnedi ama kırılmadı :D
Rudder çok zayıf olmuş havada sallanıp durdu uçuşu etkiledi tabi. Videolar bende değil videoları youtube ye yükleyip burda paylaşırım

EK:
Etraf çamur olduğu için inişte rüzgar modelin arkasında kaldı pervane katlanmadi toprağa çarpınca motor mount modelle silikonla yapıştığı yerden çıktı.

Red-Green Yamaç Planörü

Hadi gözün aydın Kadir , artık uçtuğuna göre gerisi çok rahat gelecektir....... :thumbup:

Red-Green Yamaç Planörü

Kadir gözün aydın, ilk uçuşun sorunsuzca geçtiğini duyduğuma çok sevindim, devamı gelecektir inşallah. :halay: videoları merakla bekliyorum. [emoji4]

Red-Green Yamaç Planörü

hadi hayırlı olsun Kadir kardeşim. ayların merakı dindi sonunda :D videosunuda görelim en kısa zamanda. silikonla hallolacak iş kırım sayılmaz, ufacık bi talihsizlik olmuş. bu tarz uçaklarda rüzgar yönü çok önemli, yoksa durmuyo ve kontrolü çok zorlaşıyo. rüzgara karşı direk elinle tutabileceğin anları bile yakalayabilirsin

Red-Green Yamaç Planörü

Teşekkürler hepinize :) 2 uçuş yaptım kısa kısa videoları var birazdan youtube ye yüklicem. Rüzgar rudderı dans ettirince planör kendi kendine hareket etti çok uzun uçuş olmadı

Red-Green Yamaç Planörü

Şimdi videoyu buraya atıyorum. Tüm videolar bitsin konuyu düzenlerim ilk sayfaya da eklerim videoları

işte ilk uçuş :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Red-Green Yamaç Planörü

Kadir Kurt' Alıntı:
Şimdi videoyu buraya atıyorum. Tüm videolar bitsin konuyu düzenlerim ilk sayfaya da eklerim videoları

işte ilk uçuş :)

Maşallah Kadir, model resmen havada kayıyor, en ufak bir hava direnciyle karşılaşmıyormuş gibi gözüküyor :thumbup:. Bu arada videolar için seçtiğin arkaplan müziklerinin bazıları demode ve videolara uymamış, daha iyi birçok parça var. Videoyu izlerken sesi kapatıpta izledim o derece yani :laugh: Keşke hiç müzik koymasaydın, doğal ses böyle videolarda daha iyi oluyor.

Red-Green Yamaç Planörü

Berke Karlı' Alıntı:
Maşallah Kadir, model resmen havada kayıyor, en ufak bir hava direnciyle karşılaşmıyormuş gibi gözüküyor :thumbup:. Bu arada videolar için seçtiğin arkaplan müziklerinin bazıları demode ve videolara uymamış, daha iyi birçok parça var. Videoyu izlerken sesi kapatıpta izledim o derece yani :laugh: Keşke hiç müzik koymasaydın, doğal ses böyle videolarda daha iyi oluyor.
O zaman tavsiye müzikler gönder bir ara :D konuşmaları kapatmam lazımdı youtubeden önüme gelen fonları ekledim. Müzik sorun değil sileriz başka müzikle ekleriz ;)
Modelin uçuşu dediğin gibi çok güzel :)
Kemal İplikçioğlu' Alıntı:
Eline sağlık Kadir güzel uçuştu %p
Teşekkürler Kemal abi. Her buluşmada uçarız artık :)

Red-Green Yamaç Planörü

gerçekten çok hoş uçuşu olmuş uçağın. eline sağlık Kadir : )

Red-Green Yamaç Planörü

hakan bakır' Alıntı:
gerçekten çok hoş uçuşu olmuş uçağın. eline sağlık Kadir : )
Önceki f16 denemem hüsranla sonuçlandı bunda da endisem vardı ama uçtu. Teşekkürler

Red-Green Yamaç Planörü

f16 tipi jet uçaklarda ilk atışta özellikle çok sıkıntı yaşanabiliyor. çok seri ve beklenmeyen hareketler sergileyip bi anda kırım yaşıyor. bir kere denedim, daha denemek istemiyorum desem yeri : ) yapımda çok dikkatli olmak gerekiyor. pervane direk elevonlara baskı yaptığı için herşey çok hızlı gerçekleşiyor. ama bunlarda atar atmaz direk burnunu vurmadığı sürece bi şekilde ayar çekip toparlıyosun. lakin senin uçak kalkış ve uçuş olarak gayet güzel görünüyo, fazla trim ayarı istememiş gibi : )

Red-Green Yamaç Planörü

Kadir Kurt' Alıntı:
.... işte ilk uçuş :)
Hadi Kadir gözün aydın :thumbup: Sonunda uygun bir hava bulup maiden yapabilmişsin :bravo: Bence gayet başarılı bir uçuş olmuş, ellerine sağlık :halay:

Red-Green Yamaç Planörü

Kadir Kurt' Alıntı:
...işte ilk uçuş :)
Hayırlı uğurlu olsun Kadir, inşallah heli uçurduğun günleri de görürüz. :laugh:

Model gayet güzel uçuyor görebildiğim kadarıyla, ikinci denemede çok iyi bir sonuç :bravo: :bravo:

Video ve fotoğrafların devamını bekliyoruz. Kırımsız uçuşlar. :RCKolik: