renk kodları

SafakBugraa

Yeni Uye
7 m yukarda uçacak dronun yerdeki renkleri renk kodu olarak algılamasını istiyorum araştırmalarıma göre bulduğum sensörlerler sadece çok yakın mesafede sağlıklı çalışıyor ancak bana hem 7 metre yükselikte algılayacak hemde renkleri karıştırmayacak bir sistem lazım düşünceleriniz nelerdir.

renk kodları

Hayırdır? Yarışma mı? :)

renk kodları

Merhaba,

Fotoğraf çekip OpenCV ile taratarak yapabilirsiniz.

Saygılarımla

renk kodları

Emre Kaman' Alıntı:
Hayırdır? Yarışma mı? :)

Evet ancak takıldığımız bazı noktalar var tabi bu noktada siz değerli abilerimin tecrübelerinden faydalanmak istedim

renk kodları

Aslında cevaplar bizim de işimize yarar bayağı.... Bu sene de tübitaka katılmayı düşünüyoruz...

renk kodları

Aşağıdaki iki linki inceleyiniz,

http://blog.tunpixel.tn/2014/09/22/quadcopter-color-detection-and-following-using-raspberry-pi-introduction

http://www.pyimagesearch.com/2016/05/16/running-a-python-opencv-script-on-reboot

Geldiğiniz aşamaları da forumda paylaşacağınızı umuyoruz.

Dragonfly...

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Aşağıdaki iki linki inceleyiniz,

Geldiğiniz aşamaları da forumda paylaşacağınızı umuyoruz.

Dragonfly...
Bu bir yarışma olduğu için rakiplerimizin de burada olcağını düşünüyoruz detayları yarışma sonunda paylaşabilrim verdiğiniz bilgi için teşekkürler.

renk kodları

Şafak Buğra Mamak' Alıntı:
Bu bir yarışma olduğu için rakiplerimizin de burada olcağını düşünüyoruz detayları yarışma sonunda paylaşabilrim verdiğiniz bilgi için teşekkürler.
Sevgili şafak,

Başkalarının bilmesini istemediğin bir çözüm için, herkese açık bir platformdan bilgi toplamak kolay olmaz.

Bu arada bahsi geçen projede bende sizin rakibinizim bilgin olsun.

Rakiplik konusuna çok takılmayın.

Bilgi paylaştıkça çoğalır

Dragonfly...

renk kodları

Şafak Buğra Mamak' Alıntı:

Valla geçen sene lise olarak katılan birkaç takımdan biriydim... Ve de kendi adıma hiç yarışma mantığında ilerlediğini söyleyemem. Çok eğlendim. İnternetten tanıdığım birçok kişiyle tanışma fırsatım oldu. Gerçekten güzeldi yani. Kaldı ki yarışma bildirgesinde de yarışmanın şenlik havasında olacağı da yazıyordu.

Ercan ÇINAR' Alıntı:
Sevgili şafak,

Başkalarının bilmesini istemediğin bir çözüm için, herkese açık bir platformdan bilgi toplamak kolay olmaz.

Bu arada bahsi geçen projede bende sizin rakibinizim bilgin olsun.

Rakiplik konusuna çok takılmayın.

Bilgi paylaştıkça çoğalır

Dragonfly...

yarşımada teknik kontrolde belirli bir düzeyin üzerindeki benzerliklerde yarışmadan diskalifiye edilme gibi bir durum söz konusu bu nedenle detay bilgileri paylaşmıyorum.