Reptile 500 frame geçişi ?

İlgi Alanı
Multikopter
Arkadaşlar merhaba ,
Elimde f450 frame var altında gimbali ve üstünde ki gps anteni yüzünden çok kaba duruyor. İnternette biraz araştırma yaptım. Reptile 500 adında bir frame var. Önündeki açıklık f450 ye göre daha geniş. Gimbali de önüne takabiliyorsun. Gps de katlanır sistem yapılırsa ciddi yer tasarrufu sağlar diye düşünüyorum. İleriye dönük olarak bu multiye uygun bir çanta tasarımı yapıp sırtımda da taşıyabilme kolaylığı istiyorum. Aranız da bu frame i kullananlar olmuş. Tecrubelerinize dayanarak size bir kaç sorum var;
1 ) reptile frame asimetrik bir frame olduğu için uçuşu nasıl ?
2) naza ile uyumu nasıl ?
3) gimbali öne resimdeki gibi bağladığımız zaman pervanelerin rüzgarından etkilenmez mi ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

merhaba. ben kullandım. hatta düne kadar frame duruyordu ancak sattım motor ve esc leri parça parça elimden çıkarıyorum artık kullanmadığım için.
naza m lite ile uyumu iyiydi. daha önce nazayı sk450 frame de kullanıp reptile a geçmiştim bende. Simetrik olan sk450 de dengeyi kurmak tabi daha basitti. reptile 500 de başlarda iyi uçuşlar yapamadım ama sonra ağırlık merkezini tam ortaya aldığımda eski frame im gibi sorunsuz uçuşlar yaptım. Ağırlık merkezini en kolay olarak motorların ucuna çapraz şekilde ipler bağlayıp buldum. (naza da zaten orta kısımda bu noktaya geliyor yaklaşık yapıştırıyorsunuz) daha sonra ağırlık merkezinin ordan misina ile tavana asarak pil, kamera vs. ekipmanları buna göre ileri geri yaparak takarsanız 4 motora da eşit kaldırma olanağı sağlamış oluyorsunuz ve pürüzsüz bir uçuş gerçekleşiyor. gimbal öne takıldığında rüzgardan etkilenmiyor youtube da videolar mevcut. Zaten ben de birara monte ettim ama gimbal kontrolcüsü nü yaktığım için söktüm daha sonra. 3D yazdığım parçalar ile ön kısma takmıştım.
Frame güzel kısacası, çok bol alan var fpv ekipmanları için :RCKolik:

c@n' Alıntı:
merhaba. ben kullandım. hatta düne kadar frame duruyordu ancak sattım motor ve esc leri parça parça elimden çıkarıyorum artık kullanmadığım için.
naza m lite ile uyumu iyiydi. daha önce nazayı sk450 frame de kullanıp reptile a geçmiştim bende. Simetrik olan sk450 de dengeyi kurmak tabi daha basitti. reptile 500 de başlarda iyi uçuşlar yapamadım ama sonra ağırlık merkezini tam ortaya aldığımda eski frame im gibi sorunsuz uçuşlar yaptım. Ağırlık merkezini en kolay olarak motorların ucuna çapraz şekilde ipler bağlayıp buldum. (naza da zaten orta kısımda bu noktaya geliyor yaklaşık yapıştırıyorsunuz) daha sonra ağırlık merkezinin ordan misina ile tavana asarak pil, kamera vs. ekipmanları buna göre ileri geri yaparak takarsanız 4 motora da eşit kaldırma olanağı sağlamış oluyorsunuz ve pürüzsüz bir uçuş gerçekleşiyor. gimbal öne takıldığında rüzgardan etkilenmiyor youtube da videolar mevcut. Zaten ben de birara monte ettim ama gimbal kontrolcüsü nü yaktığım için söktüm daha sonra. 3D yazdığım parçalar ile ön kısma takmıştım.
Frame güzel kısacası, çok bol alan var fpv ekipmanları için :RCKolik:
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim . en kısa zamanda reptile frame e geçmeyi düşünüyorum. Aliekpresten şu linkteki ürünü alicam. Üzerinde pdb hazır olarak geliyor.

REPTILE 500-V2 Alien Multicopter PCB Vesion X500 500mm Quadcopter Frame for GoPro Multicopter TBS BlackSheep Frame
http://s.aliexpress.com/zUnyQbAb
(from AliExpress Android)

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Diatone white sheep e bakmanı öneririm, oda 480 lik, pervane 10 inç destekliyor, bu 11 inç destekliyormu?

Aliexpress teki frame diatone white sheep gibi pdb üzerinde aslında hepsi team black sheep çakması. İstediğiniz alabilirsin. 11" pervane takılır bunlara tabi motorun da ona göre olmalı. ben 880kv 10x3.8 pervane ile kullanmıştım.