Rescue - Kurtarma Sistemli Ilk Micro Heli : Blade NANO CP S

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Blade firması uzun süredir uçaklarda kullandığı "SAFE" (Güvenlik) özelliğini helilere de ilave etmeye başladı. Ilk olarak "Blade 230S" modeline bu özelliği ilave etti.

Şimdi de MICRO modellerden NANO CP X bu özellik ilave edilmiş durumda.

Yani artık MICRO helilerde de "RESCUE- Kurtarma - Panic Recovery" özelliği var :thumbup:

Fakat yeni model "NANO CP S"nin de Ana Motor ve Kuyruk Motorları ne yazık ki FIRCALI :-\

Yine de diğer rakiplerine örnek olması amacıyla bence güzel bir gelişme. Artık 2016 yılında nerede ise tüm micro helilerde Kurtarma özelliği mutlaka olacaktır diye düşünüyorum.

Ürün Linki :
Fiyat : $100 BNF, $130 RTF

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Abi sen cok yasa bende simdi Fast-Lad da bu modeli inceliyordum %p

Her modele bir kurtarma özelliği lazım bence, ilk adım olarak güzel olmuş mikrolarda. :bravo:

Çok güzel gelişme. Epeydir mikrolara para harcamamıştık bahanesi oldu işte. :laugh: :lollol:

Bir de ana kartını değiştirecek oldugum Mcpx BL için kurtarmali bir anakart çıkarsalar ne güzel olacak :)
Bu modeli fırçalı çıkarma sebepleri nedir acaba ? K
Safe teknolojisi ile donatılan mcpxbl fena olmazdı :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet ÖZER' Alıntı:
Bir de ana kartını değiştirecek oldugum Mcpx BL için kurtarmali bir anakart çıkarsalar ne güzel olacak :)
Bu modeli fırçalı çıkarma sebepleri nedir acaba ? K
Safe teknolojisi ile donatılan mcpxbl fena olmazdı :)

Nexus 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Az sabret Mehmet , yılbaşına onu da göreceğiz , hele fırçalının stokları biraz erisin.... :D

RTF olarak 159 USD %p

Bence WLToys'u gömermii ? Gömer kanimca...

Evrim SUTEL' Alıntı:
RTF olarak 159 USD %p

Bence WLToys'u gömermii ? Gömer kanimca...

132.95$ .... Kullanıcı girişi yapılması unutuluyor hep :)

Spektrum kullanıcıları için BNF fiyatı da 107 dolar...

Rescue lu bir mikro için bence çok iyi... Kırıma bağlı gerçi, rescue ne kadar gerekli çim zemin üzerinde kullanılan bir mikroda tartışılır. Yine de en kötü pratik yaptırır rescue refleksi için...

Merhaba, blade nano cp s modelinin panik butonu nasıl kullanılıyor ?

Buğra Dilberoğlu' Alıntı:
Merhaba, blade nano cp s modelinin panik butonu nasıl kullanılıyor ?
Nasıl kullanıyor derken ?? Hangi kumanda ile kullanıyorsun ? Manual belirtiği şekilde "Rescue" tuşunu tanımladın mı ? Yoksa RTF alıp, içinden çıkan kumandayı mı kullanıyorsun ?

Biraz saha bilgi vermeni rica ederiz.

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim Mehmet Bey, Kumanda olarak Spektrum Dx6i kullanıyorum. Çok yeni olduğum için, birde ne yazıkki ingilizcem olmadığı için hakim olamıyorum kumandaya, sadece youtubeden helinin kodunu ve kumandanın kodunu yazarak çıkan videolardaki setupları manuel olarak yapıyorum. Ne yazık ki sizin sorduğunuz iki şeyi de yapmadım, nasıl yapıldığını da bilmiyorum :)

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim Mehmet Bey, Kumanda olarak Spektrum Dx6i kullanıyorum. Çok yeni olduğum için, birde ne yazıkki ingilizcem olmadığı için hakim olamıyorum kumandaya, sadece youtubeden helinin kodunu ve kumandanın kodunu yazarak çıkan videolardaki setupları manuel olarak yapıyorum. Ne yazık ki sizin sorduğunuz iki şeyi de yapmadım, nasıl yapıldığını da bilmiyorum :)
Aşağıdaki manual 5.sayfasındaki DX6i için ayarların tümünü kumandana tanımlarsan,
Gyro Switch: Pos 0 = Panic Mode Off
Pos 1 = Panic Mode On olarak çalışacakmış

Çok teşekkür ederim mehmet bey yardımınızdan dolayı. Stic öyle bir yerde ki, kontrolü kaybedince basana kadar heli yerle bir olmuş olur ne yazık ki

Çok teşekkür ederim mehmet bey yardımınızdan dolayı. Stic öyle bir yerde ki, kontrolü kaybedince basana kadar heli yerle bir olmuş olur ne yazık ki
Evet biraz ters olmuş :laugh: İşin mantığını anlayarak yaparken, Switch görev değişikliğinin ne kadar basit olduğunu görürsün.

Mesela bizim örnekte, "Mixing" bölümünde "Sw" olarak "Gyro" değil "F-Mode" switch seçelim.
Benzer şekilde "GYRO" bölümünde "Sw" atamasını "F-Mode" değil de "Gyro" yapalım.

Böylelikle bundan sonra rescue switch F-Mode, uçuş stil değiştirme switch "Gyro" olmuş oldu ;)