RTF Yarı Profesyonel Quadrolar : Yorum / Bilgi / Sorular

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar,

Bu konu başlığı altına "RTF (Read to Fly)" diye atlandırılan, uçmaya hazır Yarı Profesyonel Quadro ile ilgili tüm Yorum / Bilgi / Sorularımızı paylaşabiliriz %p

Model Indeksi
1- Hubsan X4 H107C 2.4G 4CH RC Quadcopter With Camera RTF
2- Wltoys V222 2.4G 6-Axis RC Quadcopter With Camera LED Light RTF
3- WLtoys V959 2.4G 4-Axis 4CH RC Quadcopter With Camera Mode 2

Hubsan X4 H107C 2.4G 4CH RC Quadcopter With Camera RTF
Ürün Linki :
Kullanıcı Yorumları :

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Wltoys V222 2.4G 6-Axis RC Quadcopter With Camera LED Light RTF

Ürün Linki :
Kullanıcı Yorumları :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

WLtoys V959 2.4G 4-Axis 4CH RC Quadcopter With Camera Mode 2

Ürün Linki :
Kullanıcı Yorumları :

Ürün Inceleme :

İlerisi için Rezerve :)

Hubsan X4 kamerasız olanını kullandım çok sağlam defalarca yere çakmama rağmen bişey olmadı rüzgarlardada iyi fakat şiddetli bir rüzgarda ağaçlık alanda kaybettim :) bulamadım bir daha çok zevkliydi uçurması yakın zamanda alacam bir tane daha kamera görüntüsü videolardaki gibi ise iyimiş ben dx.com dan almıştım o siteyede bak belki daha uygun fiyata bulursun.

Bende size bir quad tavsiyesinde ve önerisinde bulunmak isterim, v222 var quadcopter.

Ben alalı 1 ay oldu ve yedek bataryada aldım 5 adet.bir aydır sorunsuz kullanmaktayım.toplamda 6 adet bataryam oldu.500 mah.
ürün,şahsen benim o kadar çok hoşuma gitti ve okadar sevdimki v222 ile uçmayı,hatta yetmedi 5 adet daha batarya sipariş ettim şuan yolda gelmek üzere.
yani toplamda 500 mah'lık 11 adet bataryam olacak.hubsan modellerinden az biraz daha büyük ebat olarak.orta derecede büyüklükte yani.hubsanın modellerinin boyutunun çok küçük olduğunu duydum ve sitede gördüm.
bende ondan,hubsan almak istiyordum ve çok beğenmiştim.fakat,boyutu küçük olduğu için ve,eğer dışarda uçurursam rüzgara fazla direnemez düşüncesi ile tercihimi v222 almaya karar verdim.ve iyikide bundan almışım diyorum şimdi.ve asla pişman olmadım şimdiye kadar v222 den dolayı.

500 mah'lık bir bataryası toplamda 9 dakika 30 saniye gidiyor.kronometre ile hesapladım.oysaki sitesinde 7 dakika uçar yazıyordu bende şaşırdım.
kısacası: ben çok beğendim,çok sevdim quad ile uçmayı,hatta quad geldiğinden beri elimden düşürmüyorum ev içinde.takla bile atıyorum v222 ile ev içinde.ileri,geri,sağa,sola taklalar.kullanımı çok basit olduğundan sıkıntı olmadı henüz.hatta kulalnmayı dahada basitleştirmek ve kolaylaştırmak için kumanda üzerinde,%40,%60,%80,%100 düğmeleri koymuşlar.çok güzel düşünmüşler bence.%40 ta ev içinde çok güzel uçuyor.hakimiyeti ve manevra yeteneği çok kolay.%100 de uçarsan çok daha agresif ve acayip derecede seri.%100 de dışarda uçurmak ve rüzgara direnmesi ve hareket kabiliyeti daha fazladır diye düşünüyorum ve tahmin ediyorum.

hatta hiç yedek parçası bile sipariş etmedim henüz.batarya haricinde.
gayet sağlam dayanıklı ve uçurması gayet başarılı kolay ve eğlenceli bir alet diyebilirim.
hatta,v922 helikopter var bende,elime almadım bir aydır.o kadar sevdim yani.henüz dışarda uçurma fırsatım olmadı quadcopteri ama,(balkondan akşam dışarıya salmıştım onu saymazsak :) :D ) dışarda uçurmanın eğlencesini ve o zevkin boyutunu tahmin bile edemiyorum. :) :D

ben,v222 ile olan duygu ve düşüncelerimi yararlı olur düşüncesi ile paylaşmak istedim sadece.
kısacası; iki üründe gayet güzel ve eğlencelidir.tercih meselesi tabiki.ikiside alınabilir.
ürün linki:

NOT: üstünde kamerası ile birlikte geliyor,uçuşuna ve diğer özelliklerine youtube'den bakabilirsin.
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar.....................

mehmet abi bu ne hız. :) hangi arada yazdın,resimleri ekledin,sayfaları dizdin oluşturdun vs. :D
tebrikler ve teşekkürler.
forumda ürün çeşitliliğin çok olması ve bilgilerin türkçe olarak paylaşılması gerçektende biz forum kullanıcılarının ve değişik ürün kullananların çok işine yarayacaktır.bizi ingilizce paylaşım yapan sitelerden kurtardığın için tekrar teşekkür ederim
sana ve tüm RC KOLİK AİLE'sine
sevgiler,,,saygılar,,,selamlar................

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Wltoys V222 2.4G 6-Axis RC Quadcopter With Camera LED Light RTF

Ürün Linki :
Kullanıcı Yorumları :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle merhabalar Mehmet bey,

Birşey sormak istiyorum bu modeldeki motor fırçalı mı fırçasız mı acaba?

Quadrolar ıcın genel bir bilgi olsun. Eğer Motor bir dişli mekanizmasını donduruyor ise kullanılan motor ne yazık ki fircalidir. Zaten bu fiyata bugün ıcın Fırçasız model bulmak ne yazık ki imkansız :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Quadrolar ıcın genel bir bilgi olsun. Eğer Motor bir dişli mekanizmasını donduruyor ise kullanılan motor ne yazık ki fircalidir. Zaten bu fiyata bugün ıcın Fırçasız model bulmak ne yazık ki imkansız :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok teşekkürler cvp için ve bişey daha soracam ortalama ömürleri ne kadardır bu motorların ?

Erdinç Önder' Alıntı:
Çok teşekkürler cvp için ve bişey daha soracam ortalama ömürleri ne kadardır bu motorların ?
Micro helilerde 100 uçuş civarı. Quadrolar için de benzer durum olsa gerek ;)