SAB Goblin 570 Kit Unboxing - Kutu Açma / Urün Inceleme

Omer Erkan' Alıntı:
Mehmet, konu benim buralarda olmadığım zamana denk geldiği için atlamışım! :embarras: Hayırlı uğurlu olsun, kırımsız uçuşlar dilerim.

Türkiyede ilk uçan olmayacak demişsin. Ama kutuda durduğu gibi durmuyor! Dürtüyor insanı, fazla dayanamaz, toplarsın!
Çok teşekkür ederim abi :thumbup: Bakalım hayırlısı inşallah :D

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Valla abi daha başlamadan böyle estetik göz alıcı modellerle aklımızı çeliyonuz... Kredi çekicem en son valla... :D Hayırlı kazasız belasız uçuşlar dilerim...

Bizi bu güzel videolar mahvetti
Böyle bir video sonrası sipariş ettim Goblinimi ... :lollol:

Şundan bi tane alıp 700mx takıp 3800 65c lerle uçsam mı napsam :)

Geçende Yozgattan Veysel kardeşimle , tam kırılacak makina diye konuşuyorduk. Yedekleri 550 boyu için uygun fiyatta . Ancak yeni çıktığı için 500 ile aynı olmayan parçalarını bulmak zor olabilir. Ben goblin 500 ilk çıktığında almıştım , plastik landing skidlerini zor bulmuştum :) Birde 700 mx takmak için sunroof açman lazım. Maksimum motor boyu 56mm.

Serkan DAĞDEVİREN' Alıntı:
Valla abi daha başlamadan böyle estetik göz alıcı modellerle aklımızı çeliyonuz... Kredi çekicem en son valla... :D Hayırlı kazasız belasız uçuşlar dilerim...
aling 450 pro Alırken 2500 çektim şimdi goblin 570 için ve diğer borçlar için 15,000 keredi kullandim elantra aracım için 52,000 sonuç 8 adet kredi 65000 tl borç ;D :halay: :yuppi:

Muammer Akbulut' Alıntı:
aling 450 pro Alırken 2500 çektim şimdi goblin 570 için ve diğer borçlar için 15,000 keredi kullandim elantra aracım için 52,000 sonuç 8 adet kredi 65000 tl borç ;D :halay: :yuppi:
Muammer Bey yoksa Goblin 570 siparişini verdiniz mi ?? :)

İlker Sönmez' Alıntı:
Geçende Yozgattan Veysel kardeşimle , tam kırılacak makina diye konuşuyorduk. Yedekleri 550 boyu için uygun fiyatta . Ancak yeni çıktığı için 500 ile aynı olmayan parçalarını bulmak zor olabilir. Ben goblin 500 ilk çıktığında almıştım , plastik landing skidlerini zor bulmuştum :) Birde 700 mx takmak için sunroof açman lazım. Maksimum motor boyu 56mm.
CAnopy takmayı veririz abi :D

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Muammer Bey yoksa Goblin 570 siparişini verdiniz mi ?? :)
pilottr yi bekleyeceğim ramazandan sonra baktım gelmiyor ozaman yurtdışı siparişimi vereceğim

Evet arkadaşlar, biraz uzun sürdü :laugh: ama Goblin 570 için elektronik seçimleri tamamlandı. Pek yakında alternatif elektronikler ile kendi tercihlerim ile ilgili ayrı bir konu açacağım nasip olursa.

Şu aşamada sadece motor alternatifi ile ilgili bir bilgi paylaşayım dedim.

Uzun süre Quantum yeni çıkardığı "Quantum 4125-1100" motoru almayı düşündüm. Motor Nisan 2014 piyasa çıktığı için ne yazık ki manual dahil, henüz pek bir bilgi yok.Hatta düne kadar stoklar da bile bulunmuyordu.

Ilker hocamın dediği gibi bazı Quantum motorları özellikle ilk çıkışlarında problem yaşatmış. Hal böyle olunca, risk almak istemediğim ve son tercihim şu oldu :

Motor: KDE DIRECT 550XF-1200-G3 HP BRUSHLESS MOTOR FOR 500/550/600 Heli
ESC: Her ne kadar Castle pek sıcak olmasam da, KDE motor direkt Castle önerdiği için ESC seçimiz ileri de 12S de hazırlık olması amacıyla:
PHOENIX EDGE 120 HV (50V 120 AMP) BRUSHLESS ESC

Fakat dün tam karar verdikten sonra şu video buldum. Hatta arkadaş ile temasa geçip, ESC konfigurasyonunu sordum, yardımcı olurum dedi. Ama ben yine de KDE almaya karar verdim :D

Justin Cook testing goblin 570 6s setup : Quantum 4125-1100 + castle 120hv With castle pro bec. Governor mode. N-1850 1-2250 and Idle 3- 2550.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

hayırlı olsun abi sana 2 tane 4s pil getiricem bi gün sırf denemek için :D

mehmet abi kde motor iyi güzel ama. çok pili yorar çok performans motorudur. ben şahsen bu setubu yapsam pulse 5000 65c pil alırdım. :):):):) ama model şahane eğer 6s bu verimi verebiliyorsa bence 6s kesinlikle terçih edilebilir.

ERHAN YILMAZ' Alıntı:
mehmet abi kde motor iyi güzel ama. çok pili yorar çok performans motorudur. ben şahsen bu setubu yapsam pulse 5000 65c pil alırdım. :):):):) ama model şahane eğer 6s bu verimi verebiliyorsa bence 6s kesinlikle terçih edilebilir.
Valla Erkan ben de çok gittim, geldim 45C mi, 65C mi diye :) Bakarsın son dakika da 65C çeviririm, bilemedim doğrusu :D

Bu arada Goblin 570 almamın esas ve tek sebebi zaten 6S. Eğer 12S gözüm yeseydi, zaten ilk Goblin olarak ya 630, ya da 700 alırdım ;)

Quantum 4125 gayet başarılı görünüyor . Pilota bağlı olarak tabi motorun seside değişiyor. Collective kontrolü iyi olan pilotlar motorları boğmadan uçabilir. O yüzden denemeden birşey diyemeyiz. Kağıt üzerinde 2200 watt ve 2800 watt değerler var. Burada tercihi güç ihtiyacı ve fiyata göre yapmak lazım.
Piller 65c olabilir 6S de ne kadar yükselse o kadar iyi