Saha Şarj Cihazi Çantalarımız

Ben de geçenlerde Şafak'ın şarj çantasını görüp çok beğenmiştim. Dört tekeri var. İstediğin yere kolayca gidiyo. ABS falan da cabası. :D

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ben de geçenlerde Şafak'ın şarj çantasını görüp çok beğenmiştim. Dört tekeri var. İstediğin yere kolayca gidiyo. ABS falan da cabası. :D
Abi sabah sabah güldürdün :laugh: :lollol: Allah da seni güldürsün :D

Sümer Yamaner' Alıntı:

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

:lol: :lollol:

Aynen abi. Emisyon biraz fazla ama sıkıntı yok :)

Emre abi senin çantada güzel taşıma kolaylaşsın amaç aslında bu da ben biraz renk katayım dedim.Samimi bir arkdaşım lazer makinesi almış bugün yanına gittim çantaya yazı yazdırdım ve resim çizdirdim :halay: lazer işlerinde yardımcı olucak bir arkadaşımız var burdan duyurmuş olayım...Yapım aşamasından birkaç karede ekliyorum son haliyle birlikte.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Lazer işleme süper olmuş Mehmet :thumbup: :bravo: Güzel günlerde kullan :)

mehmet akif çırpıcı' Alıntı:
Emre abi senin çantada güzel taşıma kolaylaşsın amaç aslında bu da ben biraz renk katayım dedim.Samimi bir arkdaşım lazer makinesi almış bugün yanına gittim çantaya yazı yazdırdım ve resim çizdirdim :halay: lazer işlerinde yardımcı olucak bir arkadaşımız var burdan duyurmuş olayım...Yapım aşamasından birkaç karede ekliyorum son haliyle birlikte.

Kardeşim sen ne yaptın ya :laugh:

On numara olmuş, en baba şarj çantasını yapmışsın valla,
manisaya ilk geldiğimde bu lazer işini bir konuşalım, çok çılgın şeyler var kafamda :evil:

Mehmet abi teşekkür ederim sahalarda paralansın :halay: ayrıca yardımın için teşekkür ederim :saygilar:
Kağan kaedeşim gel sen yaptıralım sanada :halay: bu konuda herkeze yardımcı olurum elimden geldiğince çantalrı geliştirelim

....bu konuda herkeze yardımcı olurum elimden geldiğince çantalrı geliştirelim
Bu ince ve güzel teklif için teşekkürler Mehmet :thumbup: :RCKolik:

Çantasını süslemek isteyipte lazerli bulamayanlar için kaçırılmaz bir fırsat ;D

Super olmus [emoji106][emoji1]

Bu arada benim canta bildiginiz yalan olmus :D yapiskanli velkrolar pek de yapisamamis cantaya. Birkac gundur dik durumda duruyordu canta, ekipman cantanin dibine inmis. Sarj aleti ve guc kaynagini sabitlemek icin baska bir yontem dusunmem lazim.

Lazer güzel birşeymiş, her eve lazım. :laugh: Güle güle kullan Mehmet çok keyifli bir çanta oldu. :hoppa: :hoppa:

Teşekkür ederim türker abi :halay: Emre abi sıcak silikon işe yarıyor deneyebilirsin %p
Daha oncesinde altina bi plaka koymayi dedim, epoksi ile yapistirdim, ama o da tutmadi. Canta biraz esniyor, o yuzden ciye dusundum. Esnek olsun diye velkro kullandim, ama o da yeterince yapismadi. Bir de silikonla deneyim bakalim :)

Bugün ki uçuşlarımızdan sonra elektrik imkanı olduğunda şarj çantasının ne kadar öneli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Koca ağır güç kaynakları ve şarj cihazlarını paralel boardlar ile birlikte alana taşımak gerçekten zor. Bu yüzden iki tane 6S pili 2C ile şarj edebilecek bir düzenek içeren hafif bir çanta tasarımına başlıyorum. Bu çantada aynı zamanda pilleri de taşımayı düşünüyorum ve mümkünse 5-6 kiloyu geçmemesini planlıyorum.
Son dönemlerde piyasada adını duyuran ISDT şarj cihazları gerçekten küçük hacimde büyük güçler sunuyor. Misal saha çantası için kullanmayı planladığım Q6 plus modeli 300 watt gücünde 14 amper. Her ne kadar gücü iki tane 6S pili 2C işle şarj etmeye tam yetmese de bayağı bir yaklaşıyor ve boyutları 8 cm x 8 cm x 3.5 cm , ağırlığı 119 gram :thumbup:

Şarj aletinin bir güzel yanı da eski bir pili power bank olarak kullanabiliyor. Şarj aletinin içindeki güç kaynağı minimum voltaj ayarı ile powerbank olarak kullanılan lipo pilin voltajı belli bir değere düşünce o pilden akım çekmeyi kesiyor. Güç kaynağı ile kullanırken zaten sıkıntı yok. Fiyat olarak 59 dolar banggood dan kargo bedava olarak alınabiliyor. Tabiki deşarj kapasitesi vs düşük. Ancak bu kadar küçük bir aletin içine dev bir soğutucu bulunması beklenemez. Ancak dolu pillerinizi storage moda getirmek için küçük pillere aktarım yapabiliriz :halay: %p . Yani regenaratif deşarj ile işleri çözebiliriz. Bu mantıkla üretilen cihazın güç giriş ve çıkışı da XT60 konnektöre göre yapılmış.

Elimde mevcut olan bir kaç çantada deneme yapacağım bakalım proje sonucunda elde edebileceğimiz en düşük ağırlık ne olacak :)