Sbach 342 // Foamboard

Sbach 342 // Foamboard

Bitmis bile ya eline sağlık. :bravo:

Sbach 342 // Foamboard

Evet sorunlar bitmeden devam etmek olmaz tabiki :D motor mili gövdeden yamulmuş. Çok aşırı titreşim yapıyor. Konuyu takip edenler arasinda var mı elinde 3mm mil olan yada 20amp esc ye uygun motoru olan?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sbach 342 // Foamboard

İstemesemde bu uçağa ara vermem gerekiyor. Elimde motor yok. Yeni motor esc alınca konuya devam ederim

Sbach 342 // Foamboard

Insallah en kisa zamanda bulursun motoru :RCKolik:

Sbach 342 // Foamboard

Kadir merhaba.Eğer çevrende atıl durumda işe yaramayan dvd veya cd okuyucusu(masaüstü bilgisayarlarda oluyor genellikle) varsa içinde 3mm kalınlığında şaft var.Unutma modelcilikte herşey para değildir ;)

Sbach 342 // Foamboard

Tamer Öztürk' Alıntı:
Kadir merhaba.Eğer çevrende atıl durumda işe yaramayan dvd veya cd okuyucusu(masaüstü bilgisayarlarda oluyor genellikle) varsa içinde 3mm kalınlığında şaft var.Unutma modelcilikte herşey para değildir ;)
Tavsiye için sağolun. Onu biliyorum da elde atıl durumluk dvd yok. Dün motor esc siparişi verdim kargoya vermişler çinden gelecek

Sbach 342 // Foamboard

Yeni ekipman siparişi vermiştim 1 haftada kargo geldi ama fırsat bulup montaja başlayamamıştım. Motorla gelen spinnerlar pervaneye 1mm küçük geldi. Eldeki hicbir spinner ve pervane ortalayici uymayinca arkadaşlardan rica ile 3d printer dan parca bastırdım. Bugün servolarin montajini yaptım. Motor ve esc nin konnektörleri lehim yapılacak sonra uçuşa hazır olacak.

Sbach 342 // Foamboard

Hadi gözün aydın Kadir :bravo:

Uçuş Videosunu da mutlaka bekliyoruz :RCKolik:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sbach 342 // Foamboard

Hayirli ugurlu olsun..

Sbach 342 // Foamboard

Hayırlı olsun Kadir, gayet güzel görünüyor. ;)

Sbach 342 // Foamboard

Hayırlı Uğurlu Olsun.
Bol ve Kırımsız Uçuşlar Dilerim.

Sbach 342 // Foamboard

Hepinize teşekkür ederim :saygilar:
Uçağı sabah bitirdim. Maiden için hazır akşam eve gidince fotoğraf atarım. Elevator e aklım takıldı ama. Rudderla en yakın olduğu kısım baya ince havada o noktadan kırılır mı sağlam mı kalır emin değilim. Yada işi şansa bırakmayıp o kısma destek yapmak gerek.

Sbach 342 // Foamboard

Kablolar baya yer kapladı. Alıcıyı cırt bant ile yapıştırdım. Esc yi renkli lifli bant ile sabitledim. Pil eski olduğu için önceden yaptığım cırt bant yüzeyi vardı gövdeyede diğer tarafı yapıştırdım ayrıca kelepçe cırt ile pili iyice sabitledim.

Sbach 342 // Foamboard

Bence herkes gayet güzel gözüküyor Kadir :bravo:

Bakalım ilk uçuşu nasıl olacak :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sbach 342 // Foamboard

Son fotoğrafları da paylaşalım :) Esc kalibrasyonu yapmak için kumanda kapalıyken pili takınca alıcı ışığı sönüyordu kumandayı açınca tekrar yanıyordu bir türlü esc kalibrasyonu yapamadım. Diğer motorları escleri deneyerek bir şekilde hallettim şuan her şey sorunsuz çalışıyor. %50-%60 gazda hover yapabilecek gibi :yuppi:

İkinci mesaja kullandığım elektronikleri yazdım :RCKolik: