Scale AH-1W gövdesi için T-Rex 500 model ve "beyin" :) seçiminde yardım talebi

Teşekkürler Levent Bey,

Macerayı kendi kendimize yoktan varettik resmen :) neyse artık tecrübeliyiz nerde ne yapılmasını biliyoruz, ilerde tekrar gidersek daha macerasız olur herhalde...

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Öncelikle Evren hocam hoşgeldin tatilden %p Nerede ise 2 haftadır forumda olmayınca özledik seni ve güzel sohbetlerini :D

Sonucu bilmemem rağmen heyecanla bir nefeste okudum yazını. Gerçekten tam bir macera olmuş. Ama allahtan sonu güzel biten bir macera :thumbup:
Futaba 18SZ tam bir süpriz oldu hepimize. Tüm ürünlerin maşallahı var. Allah keyifle kullanmak nasip etsin inşallah.

Mutlaka sorularını bekliyoruz Evren hocam. Bildiğimiz bir şey ise seve seve yardıma her daim hazırız ;)
İnşallah diyelim mi :laugh: Ama ufaklığın maşallahı var, gerçekten çok tadlı, allah nazarlardan saklasın.
Bence yeni bi konu açalım Evren Hocam. Bu konu amacına ulaştı. Zaten yeni konunun ilk mesajına bu konu ile ilgili bir linkte veririz :)

:) size detayları yazacak fırsatım olmamıştı sadece sağ salim geldik diyebilmiştim :)

18SZ benim için de sürpriz oldu, daha önce bahsetmiştim zaten yazın amerikada almayı planlıyordum, ama içindeki life pilden ötürü de TSA ile sıkıntı olur mu uçağa alırlar mı almazlar mı bir dolu bilinmeyen olduğu için hazır bulmuşken ve fiyatı da makulken (tower liste fiyatının altında alabildim, hoş towerda indirim kodlarıyla falan biraz daha ucuza gelirdi ama göndermiyorlar işte :) ) aldım. Hala detaylı inceleyemedim (önceliği heliye verdim) ama güzel bir sistem, adamlar bir nevi "stick shaker" koymuşlar içine, belli alarmları titreşimle bildirebiliyor kullanıcıya. Özellikle ben ve Sümer abi gibi sağır pilotlar için çok faydalı bir özellik ;D ;D ;D

Yeni konu üzerinden montajla devam edeceğim bu durumda. Gövde son aşama dedim ama aslında ilk aşamadan itibaren paralel olarak ilerleyecek bir çalışma sonuçta. modele bir "ön toplama" yapmamdaki bir amaç da buydu, bitmiş halini her taraftan bir ölçüp biçeyim, uygun ölçekte basılmış süper cobra profilleriyle kesitleriyle vs karşılaştırayım, nasıl sığdırırım nelere ihtiyacım olacak bir göreyim istedim diğer parçaların siparişini geçmeden önce...

Hem tatil öncesi aşırı iş yoğunluğu hem de tatil derken ben de forumdan ve sizlerin keyifli sohbetlerinden mahrum kalıp özlemiştim, tatilin bittiğine sevinenlerdenim :)

Buarada oteldeyken oğlumu kutudaki şeylerin bir helikopter olacağına ikna edememiştim bir türlü bana sürekli "hayır bu helikopter değil, dön-dön'ü yok (pervane :) ) diyordu. Palleri göstermeme rağmen ikna olmamıştı, ilk kez bu sabah gerçekten inandı ve ikna oldu :)

Yeni konu üzerinden montajla devam edeceğim bu durumda. Gövde son aşama dedim ama aslında ilk aşamadan itibaren paralel olarak ilerleyecek bir çalışma sonuçta. modele bir "ön toplama" yapmamdaki bir amaç da buydu, bitmiş halini her taraftan bir ölçüp biçeyim, uygun ölçekte basılmış süper cobra profilleriyle kesitleriyle vs karşılaştırayım, nasıl sığdırırım nelere ihtiyacım olacak bir göreyim istedim diğer parçaların siparişini geçmeden önce...[/quote]
Daha şimdiden yeni projenin heyecanı beni bile sardı :halay: Çok güzel detaylar öğreneceğiz hep beraber eminim :thumbup:

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Buarada oteldeyken oğlumu kutudaki şeylerin bir helikopter olacağına ikna edememiştim bir türlü bana sürekli "hayır bu helikopter değil, dön-dön'ü yok (pervane :) ) diyordu. Palleri göstermeme rağmen ikna olmamıştı, ilk kez bu sabah gerçekten inandı ve ikna oldu :)
"Dön-Dön" süper bir kısaltma :laugh: :D

Öncelikle hoşgeldin ve geçmiş olsun deyim :) Uçak almadığın iyi olmuş abi, artık eldekileri de pek aramayacaksın zaten :lol:

18SZ'ye de ayrı bir sevindim, Futaba candır :bravo: Jeti falan gelir geçer hevesler bunlar, Futaba gibi olmaz :) Yeni konuyu sabırsızlıkla bekliyorum.

Hayırlı uğurlu olsun, iyi bir macerada yaşayarak sahip olmuşsunuz heli ve kumandaya bir ömür güzel hatıra olarak kalır, heli de kumanda da çok güzel ilerlemede hızlı oluyor projeyide kısa zamanda tamamlarsınız eminim, kırımsız günlerde kullanın :saygilar:

Evren hocam hoşgeldin :saygilar:
Valla macerayı bir solukta okudum, okurken stres bastı, siz olanları yaşarken ne hissettiniz tahmin bile edemiyorum.
Aslında yükte hafif , ederi pahalı bir ürün alınca, ürünün gümrüğe girişini gördüğümüz anda aynı sancıları ve korkuyu bizlerde yaşıyoruz.Ne olursa olsun , sonu tatlı bitmiş ya , ohhh dedik nihayet. :thumbup:
Yeni oyuncaklar hayırlı olsun, minik de maşallah , kesin babası gibi bilgili , araştırmacı, ne yaptığını bilen , mükemmel bir modelci olacak inşallah...En azından armut dibine düşer teoremine dayanarak , öyle olmasını temenni ediyorum :hoppa:
Yeni konudan takipteyiz... :hoppa: :RCKolik:

Evren bey, hoş geldiniz! Endişelenmeye başlamıştık hakikaten. :rolleyes: Bilgim olmadığı için fikrim de olmayınca konuya katkım olamıyor haliyle. Ancak, konuyu yakın takipteyim. Özellikle maceranızı bir nefeste okudum. Tam filmlerdeki gibi olmuş. Allahtan etrafımda kulağıma "Katil uşak!" diyebilecek kimse yoktu. :lollol:

Ha, esasında yeni model (asıl amacın heli değil, ölçekli bir model olduğunu düşünerek heli demeye dilim varmıyor) ve radyonuz hayırlı olsun diyecektim, iyi günlerde kırımsız uçuşlarda kullanın! Ufaklığında yanaklarından öpün! Allah bağışlasın.

Hoşgeldiniz Evren hocam. :thumbup:

Forum sakinleri olarak özlemişiz sizi doğrusu. :laugh: Macera gerçekten heyecanlıydı, sonu iyi biten güzel de bir anı olmuş. :hoppa: :yuppi: :yuppi:

Hepsini severek kullanmanızı diliyorum, tercihleriniz bence çok yerinde olmuş. ;)

Küçük modelcimiz tam olarak hangi hastanede dünyaya geldi acaba, Kocaeli falan olamaz değil mi ? Neden soruyorsun derseniz, bende de bu boyutlarda bir modelci var ama ne hikmetse uçaklardan hoşlanıyor. :mad: :lollol: :lollol:

Şaka bir tarafa modelcimiz çok tatlıymış, inşallah birgün buradakiyle bir araya gelirler. :D

Ben şu diğer konuya bir zıplayayim hemen, çok meraklandım. :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Daha şimdiden yeni projenin heyecanı beni bile sardı :halay: Çok güzel detaylar öğreneceğiz hep beraber eminim :thumbup:
"Dön-Dön" süper bir kısaltma :laugh: :D

Yeni konuyu açtım saygıdeğer Adminim :)

Artık konu oradan devam edebilir:

Malum burası bihayli sıcak bir iklime sahip, yaz aylarında hayat çoğunlukla kapalı mekanlarla sınırlı geçiyor, ama kafelerin restoranların dış mekanları da kullanabilmesi için (akşamüstü ve gece saatlerinde) kullandıkları devasa boyutta seyyar klimalar var. Aslında çok büyük vantilatörler diyebilirz bunlara ama arkalarında bildiğiniz ısı eşanjörleri var ve havayı soğutup masalara doğru üfleterek insanların rahatlamasını sağlıyorlar (aynı anda dışardaki ısıyı arttırdıkları gerçeğini de eklemek lazım). Herneyse, bizim ufaklık bu meretleri büyük bir merakla incelerken içlerinde dönen dev pervaneleri farketti, onlardan konuşurken de her türlü pervanenin adı dön-dön olarak kaldı :D

Emre Kaman' Alıntı:
Öncelikle hoşgeldin ve geçmiş olsun deyim :) Uçak almadığın iyi olmuş abi, artık eldekileri de pek aramayacaksın zaten :lol:

18SZ'ye de ayrı bir sevindim, Futaba candır :bravo: Jeti falan gelir geçer hevesler bunlar, Futaba gibi olmaz :) Yeni konuyu sabırsızlıkla bekliyorum.

Sağolasın Emre, dediğin gibi futaba candır. birkaç gündür kurcalıyorum mereti de bihayli hoşuma gitti, en son kumanda aldığımdan buyana (2009) tıp çok ilerlemiş...

Uçak konusunda fazla heveslenme, amerikadaki bir "kit cutter" ile temastayım, yılbaşından sonra bir sonraki projenin dahtalarını kesmeye başlayacaklar, net 12 kg dahta içeren bir kutu gelecek bu tarafa ;)

Mustafa Hacılar' Alıntı:
Hayırlı uğurlu olsun, iyi bir macerada yaşayarak sahip olmuşsunuz heli ve kumandaya bir ömür güzel hatıra olarak kalır, heli de kumanda da çok güzel ilerlemede hızlı oluyor projeyide kısa zamanda tamamlarsınız eminim, kırımsız günlerde kullanın :saygilar:

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Hem Kumandanız hem yeni heyecanınız hayırlı olsun Heli heyecandır gerisi bence basit kalıyor. :saygilar: :saygilar:

Güzel dilekleriniz için teşekkürler Mustafa Bey(ler) :)
Projeyi ksıa sürede tamamlamak gibi bir amacım yok bilginiz olsun :) hani bir beklenti oluşturmayayım diye söylüyorum :islik: acele işe şeytan karışır. Gerçi heli denen şey zaten şeytan oyuncağıydı dimi :rolleyes:

:)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Evren hocam hoşgeldin :saygilar:
Valla macerayı bir solukta okudum, okurken stres bastı, siz olanları yaşarken ne hissettiniz tahmin bile edemiyorum.
Aslında yükte hafif , ederi pahalı bir ürün alınca, ürünün gümrüğe girişini gördüğümüz anda aynı sancıları ve korkuyu bizlerde yaşıyoruz.Ne olursa olsun , sonu tatlı bitmiş ya , ohhh dedik nihayet. :thumbup:
Yeni oyuncaklar hayırlı olsun, minik de maşallah , kesin babası gibi bilgili , araştırmacı, ne yaptığını bilen , mükemmel bir modelci olacak inşallah...En azından armut dibine düşer teoremine dayanarak , öyle olmasını temenni ediyorum :hoppa:
Yeni konudan takipteyiz... :hoppa: :RCKolik:

Teşekkürler Hakan Bey,
Son zamanlarda işler nasıl, kolaylaştı mı zorlaştı mı bilmiyorum ama tüm modelciler gibi ben de Türkiyedeyken gümrük stresini defalarca yaşamıştım. Burada da işler çok farklı değil, hatta bir bakıma daha kötü zira yasal olarak "yassah hemşerim" olan bir şey geliyor gümrüğe. Postanenin, DHL gibi şirketlerin paket teslim ofislerinin girişlerinde falan kocaman afişler var, getirilmesi yasak şeylerin listelendiği, orda da yazmışlar "her türlü radyo kontrollü hava aracı" yassah diye. O tabelaların önünden her geçtiğimde bir adrenalin salgılanıyor ki anlatamam :) Neyse ki ben çoğunlukla dahta yada parça parça ekipman getirdiğim için paketi açsalar bile kurtarma şansım olabilir diye umuyorum. Sanırım sipariş verdikten sonra paket elimize geçene kadar yaşadığımız adrenalinin de bağımlısı oluyoruz zaman içinde :p hobimiz sadece uçarken değil paket beklerken de heyecanlandırabiliyor bizi :)

Omer Erkan' Alıntı:
Evren bey, hoş geldiniz! Endişelenmeye başlamıştık hakikaten. :rolleyes: Bilgim olmadığı için fikrim de olmayınca konuya katkım olamıyor haliyle. Ancak, konuyu yakın takipteyim. Özellikle maceranızı bir nefeste okudum. Tam filmlerdeki gibi olmuş. Allahtan etrafımda kulağıma "Katil uşak!" diyebilecek kimse yoktu. :lollol:

Ha, esasında yeni model (asıl amacın heli değil, ölçekli bir model olduğunu düşünerek heli demeye dilim varmıyor) ve radyonuz hayırlı olsun diyecektim, iyi günlerde kırımsız uçuşlarda kullanın! Ufaklığında yanaklarından öpün! Allah bağışlasın.

Teşekkürler Ömer Bey,
İnanın benim de bilgim oldukça az, ama sağolsun :RCKolik: ailesi sayesinde cesaret edip girişebildim bu işe :) ilerledikçe genişleteceğiz bilgi birikimizi de :)

Türker Akgün' Alıntı:
Hoşgeldiniz Evren hocam. :thumbup:

Forum sakinleri olarak özlemişiz sizi doğrusu. :laugh: Macera gerçekten heyecanlıydı, sonu iyi biten güzel de bir anı olmuş. :hoppa: :yuppi: :yuppi:

Hepsini severek kullanmanızı diliyorum, tercihleriniz bence çok yerinde olmuş. ;)

Küçük modelcimiz tam olarak hangi hastanede dünyaya geldi acaba, Kocaeli falan olamaz değil mi ? Neden soruyorsun derseniz, bende de bu boyutlarda bir modelci var ama ne hikmetse uçaklardan hoşlanıyor. :mad: :lollol: :lollol:

Şaka bir tarafa modelcimiz çok tatlıymış, inşallah birgün buradakiyle bir araya gelirler. :D

Ben şu diğer konuya bir zıplayayim hemen, çok meraklandım. :thumbup:

:lollol: :lol: :lol: :lol:

Valla bizim de şüphelerimiz yok değil bir karışıklık olduğuna dair :p ama Beykoz ile Kocaeli arasında bir karışıklık olması çok da mümkün değil sanırım :D elinizdeki modelcinin de kıymetini bilin, doğru yolda gidiyor kendisi :p

Bir sonraki Türkiye ziyaretimde (Nisan civarı olabilir) bir şekilde vakit yaratıp sizin o taraflara gelme isteğim var açıkçası, hem teslim edilmesi gereken plastik maketler var hem de ekiple yüzyüze tanışmak isterim. Tabi havalar nasıl olur ben oradayken bir uçuş günü olabilir mi olmaz mı, gelebilir miyiz hepsi muamma şimdilik, ama gelebilrisem ufaklığı da yanıma katık ederim elbet :)

Çok teşekkürler :)

Özgür Evren Varol' Alıntı:
Bir sonraki Türkiye ziyaretimde (Nisan civarı olabilir) bir şekilde vakit yaratıp sizin o taraflara gelme isteğim var açıkçası, hem teslim edilmesi gereken plastik maketler var hem de ekiple yüzyüze tanışmak isterim. Tabi havalar nasıl olur ben oradayken bir uçuş günü olabilir mi olmaz mı, gelebilir miyiz hepsi muamma şimdilik, ama gelebilrisem ufaklığı da yanıma katık ederim elbet :)

Çok teşekkürler :)
Gerçekten süper olur, çok seviniriz Evren hocam %p Tarih netleşsin sizin şerefinize bir "RCKOLIK Kocaeli Buluşması" bile organize edebiliriz allah nasip ederse :RCKolik:

En kötü bir yerlerde oturup yemek yeyip, muhabbet ederiz, o bile kafi. Önemli olan birlikte keyifli vakit geçirmek, nasıl olduğunun pek de önemi yok :halay:

Evren bey yeni kumandanız ve modeliniz hayırlı olsun.Zevkle uçurun inşallah.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi