Scorpion Anti Spark DIY kit

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Scorpiondan güzel bir atak daha, benim gibi konnektör yanmalarına çözüm olarak güzel ve basit bir sistem geliştirmişler.

Fiyatıda gayet makul, diğer yandan kendimizin de yapabileceği bir sistem ama ben hiç uğraşmak istememiştim :laugh:

Castle ESC ile patlamalar yüzünden 3 kere havada konnektörüm eridi (bkz. En son Sancaktepe Team ile yaptığımız buluşma :D )

**So many people don't like the sparks when connect the battery to the ESC. Now we have a new DIY kit for you.

Scorpion Anti Spark DIY kit for 2S to 16S battery systems. It will help you in any case of spark issues.
The set includes a PTC resettable fuse which will avoid sparks during connecting your battery.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Manual ;

Fiyatı gayet makul; 4,99$

Sen uğraşmak istemedim diyorsun ama bu malzemeleri veriyor, yine kendin yapıyorsun ;)

Bunun diğer bir yöntemi de şu idi. Yeri kalmışken hatırlatalım.

NOT: Bu arada Castle üsteki yöntemin kullanılmasını onaylamıyordu diye hatırlıyorum. Bu durumda bu yeni yöntemi de istemeyecek mi acaba ??

Manual resim olarak da ilave edelim ;)

Abi benim uğraşmaktan bahsetmek istediğim, Emre abi anlatmıştı ona uygun kapasitör (yanlış bilmiyorsam) ne çok büyük ne çok küçük onu bulmak ve deneme yanılmayla doğru çözümü bulmaktı. Bu bana yorucu gelmişti :D

Bunu alıp takıyorsun bu basit ama yine uğraştırıyor :p

NOT: Bu arada ben Scorpion ESC'ye geçtim :laugh:

Doğukan Ocak' Alıntı:
Abi benim uğraşmaktan bahsetmek istediğim, Emre abi anlatmıştı ona uygun kapasitör (yanlış bilmiyorsam) ne çok büyük ne çok küçük onu bulmak ve deneme yanılmayla doğru çözümü bulmaktı. Bu bana yorucu gelmişti :DBunu alıp takıyorsun bu basit ama yine uğraştırıyor :p

NOT: Bu arada ben Scorpion ESC'ye geçtim :laugh:
Pardon ben yanlış anlamışım o zaman :D Bu arada Scorpion ESC hayırlı olsun kardeşim %p

Resetli termistör sigortalar çabuk bozulur. Onun yerine 3.3 Ohm 2 Watt direnç daha kullanışlı. Bir konnektörün uç kısmını kesip araya çift taraflı pertinaks lehimleyip, direnci uç ile arka kısım arasına lehimleyerek yapılabilir. Biraz uğraştırır ama ek kabloya gerek olmuyor.