Seagull Piper Cub 75

Seagull Piper Cub 75

Doğuş geçmiş olsun. Gelen mala gelsin. Balsayı yumuşatmak için biraz ılık suda beklet yada bi tarafını ıslat ve kalıba al. O zaman kırmadan bükersin.

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:

Abi 30 cc benzinli corsair alacaktım. Bu kırım ertelememe sebep oldu. [emoji4]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada bitti abi işi, herkesede temennileri için teşekkür ederim. [emoji3]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Aaaa elini korkak alıştırma. Ben olsam 60 cc Corsair alırdım! :p :D :p :D
Abi birisinin bu çocuğa dur demesi gerekiyor, sen mi dersin yoksa biz devreye girelim mi :laugh: ;D

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Aaaa elini korkak alıştırma. Ben olsam 60 cc Corsair alırdım! :p :D :p :D

Abi taşıyabilecek arabam olsa hiç çekinmem ama boyutlar çok zorluyor, gidiyoruz alana bir uçağı kurmak 30-40 dk sürüyor. Sonra sökme derdi var. Bir pickup filan olsa abi arkaya koy götür uç geri koy eve getir şeklinde çok rahat olurdu. Yoksa abi hedefim hep büyük boyutlar.

Okuyarak teorik çok güzel öğreniliyor abi ama tecrübeyi ne paramızla nede bilgimizle edinemiyoruz, onlarında zamanı gelecektir umarım. [emoji4]

Seagull Piper Cub 75

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Abi birisinin bu çocuğa dur demesi gerekiyor, sen mi dersin yoksa biz devreye girelim mi :laugh: ;D

Abi Sümer Abi'ye bırakma tekrar bezbol sopası ortaya çıkar diye çok korkuyorum. [emoji3]

Seagull Piper Cub 75

Mehmet Kucuksari' Alıntı:

Freni patlayan kamyonlar için bunu kullanıyorlar...

You must be registered for see images attach

Moderatör tarafında düzenlendi:
Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Freni patlayan kamyonlar için bunu kullanıyorlar...

[attachimg=1]

Buralar benim memeleketim abi Konya - Seydişehir ne kazalara ne acılara sebep oldu orası ama o dağlar bizden sorulur abi. [emoji3]

Yok yok biraz daha kırıp dökeyim zaten evde yer yok abi. [emoji4]

Seagull Piper Cub 75

Doğuş gerçek amacını bazen anlayamıyorum acaba diyorum modelcilikten öte seninki alışveriş hastalığı mı eğer öyleyse beyzbol sopasini felan bilmem ama seni 3x2 ttr kablo ile dövmeleri ni tavsite edeceğim büyüklerim den zira uzun süre etkili olacağını düşünüyorum.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

Seagull Piper Cub 75

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Doğuş gerçek amacını bazen anlayamıyorum acaba diyorum modelcilikten öte seninki alışveriş hastalığı mı eğer öyleyse beyzbol sopasini felan bilmem ama seni 3x2 ttr kablo ile dövmeleri ni tavsite edeceğim büyüklerim den zira uzun süre etkili olacağını düşünüyorum.

Abi hangi hobi olursa olsun, bir hobi için yapılan alışverişin hastalık olduğunu düşünmüyorum, şu ana kadar hobilerim sayesinde; sabretmeyi, yardımlaşmayı, paylaşmayı, düşünerek hareket etmeyi, hobilere yönelik teknik detayları, organizasyon yapmayı, farklı özellikteki insanlarla iletişim kurabilmeyi, el emeğinin değerini, bilginin sonsuzluğunu ve buna benzer onlarca şeyi edindim. Kendimi bildim bileli hayatımın her alanında bir uğraşım oldu ve bu benim en büyük artımdır, sonuçta ben öğrenciyim maddi gelir elde etmiyorum, harçlıklarımdan, diğer hobilerimden elde ettiğim kaynaklarla bu hobiyede yatırım yapıyorum.

Orta okuldayken sırf akvaryum sevdasına öğle aralarında yemek yemezdim, günde 5₺ ekstradan kenara koymuş olurdum bu sayede. Daha 7-8 yaşlarında bayramlarda yıllarca biriktirdiğim 50₺ ile ilk gitarımın bir miktar parasını karşılamıştım kısacık hayatım boyuncada buna benzer onlarca anıya sahibim, hepside bir hobi uğruna yapılmış fedakarlıklardı; peki neden?

Nedeni konusunda henüz bir fikir sahibi değilim ama emin olduğum bir nokta var, hayatımın sonuna kadar uğraş verdiğim bir hobimin olacak olması. Belki ileride balık tutarım, klasik arabalarla ilgilenir kendime bir garaj açar sabahtan akşama kadar cırcırlı tornavida ile somun sıkarım, belki dağ ova gezer kamp kurarım.

Kısaca tamamiyle karakter meselesi abi, hobilerim için yapamayacağım fedakarlık yoktur, hobi için harcadığım her kuruş bana hane içerisinde huzur, sessizlik, sakinlik, stresten uzak bir yaşam ve en önemlisi yüzümde ufakta olsa bir tebessüme sebebiyet veriyor olması. Bu kadar kazanımı olan bir yatırım için sermaye oluşturmayacak yatırımcı yoktur sanıyorum, tek sıkıntısı hangi gözle baktığı...

Seagull Piper Cub 75

Doğuş' Alıntı:
Abi hangi hobi olursa olsun, bir hobi için yapılan alışverişin hastalık olduğunu düşünmüyorum, şu ana kadar hobilerim sayesinde; sabretmeyi, yardımlaşmayı, paylaşmayı, düşünerek hareket etmeyi, hobilere yönelik teknik detayları, organizasyon yapmayı, farklı özellikteki insanlarla iletişim kurabilmeyi, el emeğinin değerini, bilginin sonsuzluğunu ve buna benzer onlarca şeyi edindim.

Eksik kalmış... Menteşe montajını da öğrendin! :lol:

Seagull Piper Cub 75

Hee öyle olsun kardeşim hobiyi benim düşündüğüm şekilde açıklamışsin bencede doğru olanda bu.

Seagull Piper Cub 75

Sümer Yamaner' Alıntı:
Eksik kalmış... Menteşe montajını da öğrendin! :lol:

Abi bence P51 maiden uçuşundan sonra konuşalım bu durumu [emoji3][emoji3]