Servo Yön Hareketi Problemi

Oğuzhan KÖSOĞLU

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar alıcım bozulmuştu. Bende uçağımda olan alıcıyı heliye taktım. (Aynı marka alıcı) Tüm bağlantıları doğru yaptığımı düşünüyorum. Yalnız şöyle bir sıkıntı oluştu. Sağ stiği yukarı aşağı yapınca tüm servolar yukarı aşağı yapıyor. Sol stiği yukarı yapınca ön iki servo aşağı arka servo yukarı yönde hareket ediyor. Yani kumanda sanki mod1 kumanda gibi gaz stiği sağa geçti :) Kuyruk servosu ve gyro tepkileri normal. Sizce sorun nedir ? Kumanda ayarlarını hiç değiştirmedim. Direk bind yaptım...

Alıcıya takarken servo diziliminde bir hata olmuş sanki.

Elevatör servosunu muhtemelen aileron veya pitch kanalına takmış olabilirsin ki kanal reverse olmuş...

Herhangi bir ayarı değiştirmeden tekrar kontrol etmeni öneririm.

Türker abi aslında doğru taktığımı düşünüyorum. Hatta bir kaç kez servo soketlerinide değiştirdim. Ama akşam gene bi deneyeyim. Alıcım bu..Elevatör servosunu 3. kanala takmıştım...

Sırf helikopterden sebep öğlen arası eve gittim :) Abi tamda dediğin gibi servo diziliminde hata yapmışım. Ön iki servoyu ters bağlamışım.Şu anda sorun çözüldü :)

oguzhannn' Alıntı:
Sırf helikopterden sebep öğlen arası eve gittim :) Abi tamda dediğin gibi servo diziliminde hata yapmışım. Ön iki servoyu ters bağlamışım.Şu anda sorun çözüldü :)
Çözüldüğüne sevindim. Kırımsız uçuşlar. :)