Sim Çalışmalarım - Ergün "Nightsinger" Gürer

Herkese teşekkürler :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Gercek hayattaki ilk piro Tic toc da bence gayet basariliydi Ergun ki sim de daha da guzel cikmis :thumbup:

Ozellikle dusuk kuyruk hizli pirolarin gercekten tam seyirlik, sticklerine saglik :halay:

Bu arada siparis edilen dongle gelmis anlasilan ama son terslik sonrasi Real Flight bir sans daha vermeyeceksin gibi gozukuyor :-\

Abi dongle'lar daha gelmedi. Kutuların arasından eski sim kumandamı buldum.

Stickleri daha sert, elevatör de tam merkezlemiyor ama kullanıyorum işte.

Realflight'a kesinlikle şans vereceğim. Ama "daha iyi / gerçekçi / yeni" bir simülasyon olduğu için değil. Bana çeşit olması için. Phoenix'ten sıkılınca hoop realflight'a, sonra tekrar phoenix'e yapabilmek için.

Bence, simülatör programı "çok kötü" olmadığı sürece problem yok. Hepsinde aynı süre geçirildiğinde gerçek pilotajda aynı aşama kaydediliyor.

Farklı bir deyişle, simülatörün kalitesi simülatörün kullanım zevki ve bunun üzerinden çalışma süresine etki ediyor (uzatıyor) olabilir, ancak eşit süre çalışıldığında bence simülatörlerin arasında "fayda" açısından fark yok.

Uzun zamandır sim paylaşımı yapmamışım :laugh: , bu başlığı kastediyorum tabii...

15/07/15,

Piro tictoclarda 2 ayın dolmasına çok az kaldı.

Sol pirotictoclar oturdu. Sağ pirotictoclar da artık "çıkıyor". Hala sağa göre zayıflar ama çıkmadığı zamanlar da vardı, buna da şükür :laugh:

Bu akşam sağlı sollu, arada reversallı pirotictoclar sahnede...

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Düzenleme: Altına da 2. gün gerçekleştirdiğim çalışmayı koyayım, karşılaştırma şansımız olsun :) 2. gün vs 2. ay

Ilk videoyu izleyemedim :-\

Ilk videoyu izleyemedim :-\

Arka plandaki şarkı video için telif hakkı oluşturmuş, şimdi düzelttim, ancak almanya proxy'si için ve mobil cihazlar için video halen kapalı.

Bu video böyle kalsın, ben senin için tekrar uçarım abi, hiç problem değil %p

Ergün Gürer' Alıntı:
Arka plandaki şarkı video için telif hakkı oluşturmuş, şimdi düzelttim, ancak almanya proxy'si için ve mobil cihazlar için video halen kapalı.

Bu video böyle kalsın, ben senin için tekrar uçarım abi, hiç problem değil %p
Aynen mobil cihazlarda hala bloke edilmis durumda :-\ Ama notebook az once seyrettim :thumbup:

Bu tur paylasimlar sim calismasinin ne kadar onemli ve faydali oldugu bir kez daha gosteriyor. Eee Ramazan'da bitti. Bayram sonrasi kendime 1 aylik bir sure koyuyorum.Bakalim 1 ay sonra piro hover da bizim durum ne olacak :laugh: :halay:

Herkese selam, :saygilar:

Bu aralar taşınma/yerleşme işleri ve hastanede tek üroloji uzmanı olmam gibi nedenlerle, kafamı toparlayıp başladığım "Adım adım piroflip" serisinde devam videolarını çekme fırsatım olmadı.

Ancak sim çalışmalarına hergün düzenli olarak devam ediyorum.

Bugünden kesit: Piro-circuit ve piro-funnel/hurricane, sol ve sağ egzersizleri.

Ergün Gürer' Alıntı:
Bugünden kesit: Piro-circuit ve piro-funnel/hurricane, sol ve sağ egzersizleri.
Piro grubunun flip'ten sonra en beğendiğim hareketi funnel. Bence kararlı yapılabildiğinde çok estetik gözüküyor.

Senden gerçekte de bu hareketi izleyeceğimiz belli oldu Ergün. :thumbup:

Yeni bir düzen kurmak gerçekten zor, sim çalışmalarının kesintisiz devam ettiğini duymaksa güzel. :RCKolik:

Çalışmalar iyi güzel de müzik yok müzik :D (eleştirecek başka bişey bulamadım :laugh: )

Rasim Öztürk' Alıntı:
Çalışmalar iyi güzel de müzik yok müzik :D (eleştirecek başka bişey bulamadım :laugh: )

Daha önce copyright'tan ağzı yanan, yeni videoyu müziksiz çekermiş. Dedim youtube ile uğraşmaktansa, Rasim ile uğraşmayı tercih ederim... :laugh:

Nedense "piro-funnel/hurricane" hareketini "PiroFlip" daha çok seviyorum :thumbup: Belki de iyi kötü normal hurricane yapabildiğimdendir :laugh:

Sticklerine sağlık Ergün :thumbup: Bu vesile ile aksattığım PiroFlip Sim derslerim aklıma geldi... :-\ Akşama hemen 15 dak çalışmalara yeniden başlıyorum :)

Bugün gerçekleştirdiğim çalışmanın adı:

"Ona küçük füneller yapın" :laugh:

Şöyle oldu... Serbest uçuş sırasında bi an elim gitti, düz funnel -> inv funnel geçişini halfpiroflip ile yaptım. Sonra çok hoşuma gitti, biraz pratik yapayım dedim.

Geçişleri tam oturtsam, funnel'leri de tam "fünel" yapabilsem, tadından yenmeyecek gibi... Sonlara doğru biraz oldu gibi ama... Çalışacağım daha.

Ergün Gürer' Alıntı:

Şöyle oldu... Serbest uçuş sırasında bi an elim gitti, düz funnel -> inv funnel geçişini halfpiroflip ile yaptım. Sonra çok hoşuma gitti, biraz pratik yapayım dedim.

Geçişleri tam oturtsam, funnel'leri de tam "fünel" yapabilsem, tadından yenmeyecek gibi... Sonlara doğru biraz oldu gibi ama... Çalışacağım daha.

Eline sağlık güzel olmuş,,,funnel a bende kafayı taktım iyice, 450 ile az biraz yapabiliyorum kesinlikle simdeki gibi olmuyor.. Sanırım 500 le çok daha rahat olacak bu hareket
helikopterin ağırlığından eksen içerisinde kayması 450 ye göre daha az olur diye düşünüyorum tek sorun 500 ü bu harekete harcamak dan korkuyorum :(

kadir kocaman' Alıntı:
..... Sanırım 500 le çok daha rahat olacak bu hareket helikopterin ağırlığından eksen içerisinde kayması 450 ye göre daha az olur diye düşünüyorum tek sorun 500 ü bu harekete harcamak dan korkuyorum :(
Kadir eğer seni yapı olarak yanlış tanımadımsa bu tür hareketlerde RESCUE sistemi seni çok rahatlatacak ve pilotajında ciddi bir ivme getirecektir.

Bu sebeple yerinde olsam 500 için ciddi ciddi SPIRIT gibi bir RESCUE FBL düşünürdüm ;)

Ergün Gürer' Alıntı:

Şöyle oldu... Serbest uçuş sırasında bi an elim gitti, düz funnel -> inv funnel geçişini halfpiroflip ile yaptım. Sonra çok hoşuma gitti, biraz pratik yapayım dedim......
Ergün ben "küçük fünelleri" çok beğendim doğrusu. Bence gayet güzel olmuş, sticklerine sağlık :thumbup: Inv Funnel yapabilsem ben de deneceğim ama şimdilik gerçek uçuşlarda düzünü oturmak ile meşgulum biraz :laugh:

Diğer tarafdan müzik seçimin de bir harika (Danny Elfman - The little things ) :bravo: En sevdiğim filmdir "Wanted (200:coolxf:" :thumbup:
Belki henüz seyretmeyenler olabilir diye konu dışı da olsa reklamı yapmış olalım müsadenle :laugh:

Kadir eğer seni yapı olarak yanlış tanımadımsa bu tür hareketlerde RESCUE sistemi seni çok rahatlatacak ve pilotajında ciddi bir ivme getirecektir.

Bu sebeple yerinde olsam 500 için ciddi ciddi SPIRIT gibi bir RESCUE FBL düşünürdüm ;)

Mehmet Abi spirit zaten aklımda :)
ama JR forza 450 aldım :) şimdilik spirit i ekim kasım ayına erteledim,, inşallah rescue bir sistemde daha güvenle istediğim hareketleri kırım korkusu yaşamadan yaparım