Sim Freeflight Denemelerim - Soner Ayar

Dreamer75

Uye
İlk defa stund açışım.

Acemi olduğumun farkındayım, sadece ilerisi için birtakım bilgiler alabilmek için durumumla ilgili bilgi sahibi olunması için yükledim.

Sevgiler;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da ucak ile denemem.

Soner bey, bence gayet basarili denemeler. Yeni yeteneginiz oldugu belli %p

Sadece ilk baslarda hepimiz dustugumuz hatalardan birisi olan hemen akrobasiye gecme hevesi goruyorum :D Bundan sonraki calismalarinizi belli bir disiplin ile yapmanizi tavsiye ederim. Zira gercek hayat ne yazik mi simden epey bir farkli.

Bunun icinde asagidaki ders programlarini takip edebilirsiniz.

Son olarak da Heli ve ucak farkli karakterde modeller. Bu nedenle hangisi sizin icin oncelikle ise ilk once ona agirlik verin ve belli bir asamaya gelmeden once diger modelle simde bile olsa ucmayin. Bu sizin el aliskanliklarinizin bozulmasini onleyecektir. Yani en azindan benim dusuncem bu yonde. Kolay gelsin :saygilar:

Mehmet bey, teşekkür ediyorum. Uçak için stall limitleri ve kurtarmaya çalışmaları. Sim'de kaybetcek birşey yok sonuçta. ;)
Helikoptere gelince...
Doğru düzgün tail in hoverı yeni yeni yapmaya başlamışken nose in ve side in yapmaya çalışıp olmayınca kaçış için tur yapıyordum. Ancak, artık daha bilinçli bir şekilde adım adım dersleri yerine getirmeyi planlıyorum. Sizin yakın nokta uzak nokta tiyosu da yararlı olacak gibi.
Sanıyorum, beyin bir noktadan sonra (vites değiştirmek gibi) bazı şeyleri otomatiğe alacaktır.
Şu anda neleri yaptığımdan çok neleri yapamadığımın bilinci ile çalışacağım sizlerin de yardımı ile.
Saygılar;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sola dönüşlerim daha başarılı iken sağa dönüşlerim daha zayıf, bir yandan da arada 8 çalışması yaparak bunu düzeltmeyi düşünüyorum.

Soner Ayar' Alıntı:
Sola dönüşlerim daha başarılı iken sağa dönüşlerim daha zayıf, bir yandan da arada 8 çalışması yaparak bunu düzeltmeyi düşünüyorum.

Bu gayet normal bir durum. Herkezin rahat ettigi bir yon vardır ve diger yon biraz daha fazla calisma gerektirir. Kolay gelsin :saygilar:

Soner bey bence de başarılı uçuşlar. Mehmet abi ye katılıyorum sadece hover çalışma displini size daha hızlı yol aldıracaktır. :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Paylaşımlar için teşekkürler Soner bey. :thumbup:

Gayet güzel ilerliyorsunuz bence. ;)

Soner Ayar' Alıntı:

Bu normal bir durum.Ters rudder çoğumuz kullanmıyoruz.

8 çizerek el alışkanlığınızı arttırabilirsiniz.Bu arada gayet iyi gidiyor. Tebrikler :thumbup:

[Video]: Sim Freeflight Denemelerim - Soner Ayar

Merhaba;
Sim çalışmalarım ara ara devam ediyor. (benim ufaklık izin vermiyor bazen, yeni bir rc'ci katılabilir aramıza :laugh:
Yaptıklarımdan çok yapamadıklarımın üzerine gitme yöntemim devam ediyor. Yön kaybetme, ters yön verme gibi aşılması gereken aşamalardan geçiyorum ben de. Bu sebeple yön ve açı değişimlerine tepkimi arttırmak için çalışıyorum.
Geri geri gitmek konusunda bazen iyi bazen vasatım ve umutsuzlukla kalkıyorum bilgisayarın başından. Gitardan biliyorum beynin ve kasların zamanla eğitildiğini ve uğraşırsam olacağını, ama yine de bazen yapamayacağımı düşünüyorum. İlk başladığım gün ile şimdiki durumum arasındaki farkı düşününce uğraşmaya değer buluyorum. İşler güçler ne kadar izin verecek bakalım!

*Büyük model ile kapalı alanda uçmaya çalışıyorum, yapmaya çalıştığımı yapamayıp dolaşmaya çıkmayım diye :)

Uçağa gelince... Mehmet beyin dediği gibi uçak biraz farklı, o nedenle çok daha az uçuruyorum, ama tam olarak uzak durmuyorum.

Sevgiler, Saygılar...

Ben sim çalışırken çok uğraşıp yapamadığım olduğu zaman çalışmalara ara veriyorum 1 hafta veya daha uzun geldiğimde daha rahat daha iyi çıkardığım oluyor hareketleri, bence denemelisiniz.

Videoların tamamına izleyemedim ama çalışmalar gayet iyi gidiyor gözüküyor Soner Bey %p

Yanlız aklınızda bulunsun belki farkında değilsiniz ama küçük ve hayati bir hatanız var gördüğüm kadarı ile. O da modeli uçururken kesinlikle arkamıza geçirmiyoruz. Her daim önümüzde uçuruyoruz. Gerçi kapalı alan olduğu için alan dar diyebilirsiniz ki haklısınız, yine de aklınızda bulunsun. Çunku bu işler alışkanlık işi malum, nasıl başlanırsa öyle gidiyor. :saygilar:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Videoların tamamına izleyemedim ama çalışmalar gayet iyi gidiyor gözüküyor Soner Bey %p

Yanlız aklınızda bulunsun belki farkında değilsiniz ama küçük ve hayati bir hatanız var gördüğüm kadarı ile. O da modeli uçururken kesinlikle arkamıza geçirmiyoruz. Her daim önümüzde uçuruyoruz. Gerçi kapalı alan olduğu için alan dar diyebilirsiniz ki haklısınız, yine de aklınızda bulunsun. Çunku bu işler alışkanlık işi malum, nasıl başlanırsa öyle gidiyor. :saygilar:
Mehmet bey, çok haklısınız. İnanın benim amacımda modeli arkama geçirmemek ;) Defalarca kafamı uçurdum hatta. Bu konunun üzerine de gideceğim. Teşekkürler.
Off. Zor işler. ;)

Tebrikler Soner bey. :bravo:

Bence gayet iyi gidiyor. Kapalı alanda uçmak oldukça zorlayıcı ve faydalı. ;)