Simülatör Kumandası

erenmert

Yeni Uye
Merhabalar abilerim ve ablalarım ..
Model uçak ve hlikopterleri sürekli takip ediyordum ve artık başlamaya karar verdim . İlk olarak simülatör ile başlamayı düşünüyorum . Sizlere olan sorum şu .THK sitesinde satılan kumandayı alıp onunlamı simülasyon yapayım , yoksa ileriye dönük olarak modelimde kullanabilcegim bir kumanda alıp ve simülasyon kablosu alıp onunlamı simülasyon yapayım . Böylece simülasyonda alıştıktan sonra aynı kumanda setini modelimdede kullanabilirim .

Malum öğrenciyim ve azda olsa bir staj maaşım var o yüzden hem uygun hemde ileriye dönük bir karar vermek istiyorum .

SAYGILAR :saygilar: :saygilar:

Simülatör Kumandası

Şahsi fikrim öğrenmek için ikiside uygun iki seçenek ile öğrenip uçabilirsin ve ikisinde de maddi olarak zararın olacağını düşünmüyorum. Paran varsa kumanda sim kablosu al yoksa diğeride öğrenmek için uygun, olmazsa satarsınız zararın olacağını zannetmiyorum.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Şahsi fikrim öğrenmek için ikiside uygun iki seçenek ile öğrenip uçabilirsin ve ikisinde de maddi olarak zararın olacağını düşünmüyorum. Paran varsa kumanda sim kablosu al yoksa diğeride öğrenmek için uygun, olmazsa satarsınız zararın olacağını zannetmiyorum.
Ben de Mustafa katılıyorum, her ikisi de uygun bir çözüm %p USB Sim kumandası temiz olduktan sonra satışı da kolay bir kumanda, sorun olmaz yani ;)

Simülatör Kumandası

Peki hem modelde kullanabileceğim bir kumanda hemde sim kablosu ile simülasyon yapabileceğim önerdiginiz uygun bir kumanda seti varmı ?

Simülatör Kumandası

Erenmert' Alıntı:
Peki hem modelde kullanabileceğim bir kumanda hemde sim kablosu ile simülasyon yapabileceğim önerdiginiz uygun bir kumanda seti varmı ?
Bütçen ne kadar peki ? Kumanda seçiminde en büyük etken beklenti ve bütçe kriterleri. Arkadaşlarımızın sana doğru yönlerme yapabilmesi için :

1- Kumanda ne amaçla, hangi model için kullanıcak ?
2- Ne kadar bütçemiz var.
3- Varsa ileriye dönük planlar neler ?

Simülatör Kumandası

1-Asıl amacım 6 kanallı bir helikopterde kullanmak .
2-150-200 arası
3-Belki ilerde model uçağa geçiş yapabilirim .

Simülatör Kumandası

Ben sırf kumanda eskimesin diye simulasyon kumandası aldım. Ayrıca normal kumandayı simulasyon kumandası olarak kullanınca kumandanın içindeki pil azalıyor.

Simülatör Kumandası

Erenmert' Alıntı:
1-Asıl amacım 6 kanallı bir helikopterde kullanmak .
2-150-200 arası
3-Belki ilerde model uçağa geçiş yapabilirim .
Bu bütçe ile 6 kanal helikopter hobisini yapmak imkansız ne yazık ki. Kaldı ki bu fiyata düzgün 2.el kumanda bile bulamazsın.

Yarın olsam yapacağım şey, USB sim kumandası alıp 3-5 ay sürekli simulator çalışmak. O zamana kadar para biriktirirsin sonra da uçuşa hazır, kendi kumandası olan 6 kanal micro bir heli alırsın.

Sormadan söyleyeyim micro helilerin içinden çıkan kumandayı ne yazık ki SIM'de kullanamazsın. O yüzden THK sim kumandası şart ;)

Simülatör Kumandası

Cengiz Küçük' Alıntı:
Ben sırf kumanda eskimesin diye simulasyon kumandası aldım. Ayrıca normal kumandayı simulasyon kumandası olarak kullanınca kumandanın içindeki pil azalıyor.
Eskime konusunda öyle,kendi kumandamla sim çalıştığım zaman, sahada yeni harekti denerken daha iyi oluyor, bende o yüzden kendi kumandamla çalışıyorum.

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Simülatör Kumandası

Yaklaşık 2 yıldır dx8 i simde kullanıyorum ve hala sağlam ve iyi olduğunu düşünüyorum. Yeni sistemler olmada 10 yıl daha kullanılır.

SM-G900F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi