Skookum SK 720 + GPS Back To Home Testi

serkan sinan' Alıntı:
Anlaşılan sadece Rasimi banlamak yetmez. Bence Forum komple kapatılmalı... :laugh:
Yarından itibaren RCKOLIK Gecici olarak KAPATILACAKTIR :lollol: :lol:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Türker Akgün' Alıntı:
Emre valla ben pek birşey yapmadım. Zaten uçuşun büyük bir bölümünde elim sticklere bile değmiyordu. :laugh: Yalnız X7'de gerçekten büyük kuş, böyle insana doğru kafayı çevirip yaklaşmaya başlayınca insana bir ürperti gelmiyor değil. :lollol:

Ama maşallah hem model, hem ünite, ayarlar falan herşey çok güzel. :halay: :halay: :yuppi:

X7 ile gayet içli dışlı olacağınıza hiç süphem yok. :thumbup:

Açıkçası switche dokunduktan sonra koca aletin üstümüze geldiği anlarda ben de iyi gerildim. Kalkış yaptığımız nokta 5-6 metre ilerisi olunca, ünite de orayı ev belledi haliyle. Tepemizde durup kuyruğu çevirdiği yer aslında tam kalktığı yerin üstüydü ama 10m yüksekte tam tepemizde görünüyordu :D

Gps tamam, işini yapıyor ama, ünite ile ilgili görüşlerini de almak isteriz Türker. Özellikle ikinci uçuşta biraz gıdıkladın modeli :D Hatta değişik dedin. O gün yanılmıyorsam 3gx, ikon, 3sx, spirit ve sk720'li modellerle uçtun, ne varsa denedin :D Fbl ünitesi olarak sk720'yi beğendin mi?

Emre Kaman' Alıntı:
...Özellikle ikinci uçuşta biraz gıdıkladın modeli :D Hatta değişik dedin. O gün yanılmıyorsam 3gx, ikon, 3sx, spirit ve sk720'li modellerle uçtun, ne varsa denedin :D Fbl ünitesi olarak sk720'yi beğendin mi?
Emre her FBL ünite uçarken birbirinden faklı bir his veriyor. Esasında her biri bence bir lezzet ve bundan keyif almayı öğreniyor insan.

Örneğin ikon bana fazla robotik geliyor. Tam bir 3D pilot ünitesi. Haraketleri inanılmaz keskin ve hiç sürtünme yokmuşçasına yapıyor. Pek benim tarzım değil, örneğin ben ikonda Sport ayarlarını daha çok sevdim 3D ayarlar bana fazla geldi.

BD-3SX'e gelirsek default olarak tam benim istediğim gibi geliyor. Daha soft ve hareketleri hissettirerek yapıyor.

3GX'te versiyon 4.0'dan sonrası bence beklentileri karşılayacak seviyede. Ayarlarına zaman harcanarak istenilen seviyelere gelebiliyor.

Spirit Forza gibi atik bir modelde bence gayet başarılıydı, büyük modellere takıp bir denemek lazım elbette ama hissiyat olarak kuyruk hariç BD-3SX'e yakın gördüm.

Skookum ise üzerinde fabrika ayarları dışında bir çalışma yaptın mı bilmiyorum ama yine farklı ve bana göre çok güzeldi.

Ben FBL üniteleri değişik firmaların kitleriyle uçmaya benzetiyorum. Aynı sınıfta olsalar bile farklı bir lezzet veriyorlar. Bu yüzden önümüze çıkan her heliden birtane almak geliyor içimizden. :lol:

Uçuş hissiyatı yönünden şu ünite en iyisidir denemez diye düşünüyorum çünkü bu bence zevk meselesi olan bir konu. Bu konuda altına çizmek gereken önemli bir başlıkta ayar hususu.

Ben üniteleri değerlendirirken default ayarlarını hiç değiştirmeden gösterdikleri performanslara göre kendimce sıralıyorum. Bundaki amacım bu ünitelere içerilerinde bulunan bilmem kaçtane parametrede yapılabilecek hassas ayarlarla ulaşabilecekleri maksimum performans noktalarını bulabilecek kadar uçmaya zamanımın ve o derecede pilotajımın olmamasından kaynaklanıyor. Kendimi bir ünite satın alırken benim için uçucular tarafından tespit edilmiş bu default ayarlarıda satınalmış olarak görüyorum. Bir üniteden en büyük beklentim kablolamalarını yapıp yapacağım maksimum 1 saatlik basic ayarlama sonrasında kaliteli bir uçuş yapabilir olmak. Bu elbete benim yaşam tarzım ve bu işe ayırabileceğim zamanlada ilgili. Evli ve çocuklular ne demek istediğimi çok iyi anlamışlardır. :laugh: :lol:

* Sonuç olarak senin X7 ve Skookum Sk720 ile ilgili " Keşke benim olsa " diyorum. :laugh:

Nazar mod " disabled " :RCKolik:

Türker Akgün' Alıntı:
* Sonuç olarak senin X7 ve Skookum Sk720 ile ilgili " Keşke benim olsa " diyorum. :laugh:

Nazar mod " disabled " :RCKolik:

Ahaha :D Daha iyisi olsun inşallah.

Türker Akgün' Alıntı:
Skookum ise üzerinde fabrika ayarları dışında bir çalışma yaptın mı bilmiyorum ama yine farklı ve bana göre çok güzeldi.

...

Ben üniteleri değerlendirirken default ayarlarını hiç değiştirmeden gösterdikleri performanslara göre kendimce sıralıyorum. Bundaki amacım bu ünitelere içerilerinde bulunan bilmem kaçtane parametrede yapılabilecek hassas ayarlarla ulaşabilecekleri maksimum performans noktalarını bulabilecek kadar uçmaya zamanımın ve o derecede pilotajımın olmamasından kaynaklanıyor. Kendimi bir ünite satın alırken benim için uçucular tarafından tespit edilmiş bu default ayarlarıda satınalmış olarak görüyorum. Bir üniteden en büyük beklentim kablolamalarını yapıp yapacağım maksimum 1 saatlik basic ayarlama sonrasında kaliteli bir uçuş yapabilir olmak. Bu elbete benim yaşam tarzım ve bu işe ayırabileceğim zamanlada ilgili. Evli ve çocuklular ne demek istediğimi çok iyi anlamışlardır. :laugh: :lol:

Skookum'un diğer ünitelere göre burada biraz farkı var. Basic ve 3D ayar kısımları var, ama bir ikondaki gibi komple parametre setleri içermiyor. Yani sport ayarlardan hard 3d ayarlara geçince ünitenin karakteri komple değişmiyor. Ben üniteyi ayarlarken wizard'ları kullanmadım, bütün ayarları tek tek girdim, gözlemledim, değiştirdim. Ünitenin en büyük handikapı kullanıcı sayısının fazla olmaması (fiyat!) ve dolayısıyla fazla örnek video bulunmaması. Ama sevgili Alvin'in videosunu kare kare ezberleyecek kadar çok izledim ve onun anlattıkları üniteyi kavramamı sağladı. Benim için ayar sırasında ünitenin en güzel özelliği yapabileceğin her değişikliği basitçe önüne sunuyor olmasıydı. Hangi parametre ne işe yarar veya hangi parametreyle birlikte çalışır Alvin'den öğrendikten sonra ayarı 15-20 dk kadar sürüyor, o da benim gibi 0.1 derecelere takıntılıysan :D Kullandığım değerler Alvin'in temel olarak bu boyuta göre önerdiği değerlerdi. Sonrasında havada birkaç test ve değişiklik, atıyorum kuyruk dönüş hızı, pitch precompensation gibi. Derinine indikçe daha fazla ince ayar istiyor her ünite gibi, ama bu kadarı da yetti iyi pilotun elinde, hep beraber gördük. :D

Spiritte kuyruk olayı bizim ayar tutturamamamız Türker abi :) Default ayarı bavariandan yavaş. Sonradan da çok arttırmışım. Bluetooth olsa arazide ayarlardık. Neyse deneye yanıla buluyoruz kendimize göre kullandıkça :)

Bluetooth aldık Allah'tan. :) :) :)