skyartec wasp 100 nano cpx brushless kullanan var mı?

emrah/izmir

Yeni Uye
Merhabalar,
Adım Emrah. Bir kac gündür site üzerinden, v922 ile ilgili yazılanları okuyorum ve araştırıyorum.
Ve maalesef nano cpx ile ilgili paylaşım göremediğimden, bu 2 modelden hangisine karar verecegimi bilemedim.

fiyat bakimindan hemen hemen aynılar..biri 70usd digeri 75usd.

Yabanci sitelerde 2si kıyaslandığında, nano cpx yeni başlayanlara daha uygun olduğu belirtilmiş..v922 daha cok 3d deneyimlilerin tercih etmesi gerektigini vurgulamışlar.

Benimde ilk helim olacak. önce temelini kavrayana kadar simle çalışıp akabinde ikisinden birine karar vermek istiyorum.

Açıkçası bende ağır basan model..skyartec wasp100 nano cpx..ama gözümü tamamen v922 den de çeviremiyorum. Bu nedenle özellikle nano cpx hakkında bilgisi olanlardan, karar verebilmem için fikir ve deneyimlerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.

simü

Öncelikle hosgeldiniz Emrah Bey,

Sizin de fark ettiğiniz üzere forumumuz 6 kanal micro olarak V922 tercih ediyor. Sebebine gelince ilk $100 altında olan heli olması ve şahsen benim ve Türker kardeşim birebir test etme imkanı olduğu için.

Bunun harici 2-3 üyemiz, Walkera'nın değişik 6 kanal micro helisini test edip bizlerle paylaştılar. Detaylar ekte :

Gelelim Sorularınıza:

1- Hangi modeli alırsanız alın, mutlaka simulatör çalışması gerekiyor
2- Öncelikle ilk 6 kanal tecrübeniz olduğu için Brushless olmasına neden yok. Hatta olmaması daha iyi olur. Zira Brushless bulunan güç fazlalığı, sizin için başta bir dezavantaj olabilir.
3- Fırçasız 6 kanal ile ilgili olarak şu modelleri forum olarak inceledik ve paylaştık :

V922 (FBL100), Blade mCPx, Walkera Genius CP, Walkera Mini CP

Bunlardan dayanıklılık ve fiyat olarak en başarılı olan V922 oldu. Blade aslında en iyisi ama yedek parça ve set olarak biraz pahalı olması en büyük dezavantajı (yani en azından öyle idi. Yoksa 1. tercihim her zaman Blade serisidir). Walkera ise dizayn kaynaklı dayanıklılık sorunları yaşattı.

4- Sizin sorduğunuz Nano CPx Blade aşağıdaki serisi mi ?

Mesela bu ürün ile ilgili yurtdışında yapılan en olumsuz yorum, ana motorun çabuk bitmesi oldu. Zira Blade mCPx ya da klone V922'den daha fazla güçe sahip.

5- Sizin aklınıa takılan "skyartec wasp 100 nano cpx" brushless olmasına rağmen fiyat olarak gerçekten süper :thumbup:

Fakat kafa dizaynı dayanıklılık olarak olumsuz yorum alan Walkera'nın bir kopyası ne yazık ki :-\

Kaldı ki bu model orjinal dizayn olarak Brushless dizayn edilmemiş bir model. Üretici tıpki kullanıcılara gibi, Brushless kit alıp, fabrikada monte edip gönderiyor. Oysa Blade'nın Brushless versiyonu olan m CPx BL, baştan sonra malzeme kalitesi ve dizayn dahil olmak üzere Brushless olarak çıkarıldı.

Özetle: aslında çok şey yazdım ama net bir cevap vermedim farkındayım :laugh: Bunun sebebi ise diğer modelleri birebir test etme imkanım olmadı. Ama ben alıyor olsam nelere bakardımı paylaşmaya çalıştım. Nihai karar bu durumda size kalıyor ne yazık ki :embarras:

Hoşbulduk Mehmet Bey,

Bende öncellikle ilginiz ve paylaşımınız için size çok teşekkür ederim.
Sitenizi çok beğenerek inceliyorum..v922 yi böylesine detaylı anlatımlı başka site yok %p

sizin de vermiş olduğunuz link (myrcmart) nano cpx, ilk olarak orda ilgimi çekmişti.

Hatta satış departmanına iki modelden hangisini tercih etmeliyim diye sorduğumda bana v922 çok hassas uçuş manevralarına sahip..nano cpx ise ayarlanabilir mod ile yeni başlayanlar için çok ideal demiş.

Beni birazda düşündüren performansları,
Bu videoyu izleyince v922 nin seriliği çok hoşuma gidiyor..

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bilmiyorum yanılıyormuyum ama sanki skyartec wasp 100 nano cpx brushless v922 kadar seri değil gibime geliyor..

Karar vermek zor..Peki Mehmet Bey sizce Simulatör olarak her iki modelede bu uygunmudur?

Tekrar çok teşekkür ederim.

emrah öztürk' Alıntı:
Hoşbulduk Mehmet Bey,

Bende öncellikle ilginiz ve paylaşımınız için size çok teşekkür ederim. Sitenizi çok beğenerek inceliyorum..v922 yi böylesine detaylı anlatımlı başka site yok %p
Güzel tespitleriniz için teşekkür ederiz, elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz :) Gönül ister ki birileri bize değişik microlar gönderse de biz de V922 yaptığımız detayta diğer modelleri de inceleyip, sizlerle paylaşabilsek ;)

emrah öztürk' Alıntı:
sizin de vermiş olduğunuz link (myrcmart) nano cpx, ilk olarak orda ilgimi çekmişti.

Hatta satış departmanına iki modelden hangisini tercih etmeliyim diye sorduğumda bana v922 çok hassas uçuş manevralarına sahip..nano cpx ise ayarlanabilir mod ile yeni başlayanlar için çok ideal demiş.
Blade kesinlikle V922 1-2 tık daha yukarda. Nano Cp biz de düşündük V922 sonra ama yurtdışındaki ana motor ile sıkıntılar nedeni ile vazgeçtik. Hemen sonrasında zaten Blade Brushless çevirme için kit çıkardı.

V922 kumanda ile beraber geliyor. Fakat Blade micro helileri için RTF almamakta fayda var. Zira RTF ile gelen kumandası çok basit. Bu nedenle Blade alınacak ise en az 6 kanal bir Spkectrum kumanda almanız gerekecek.

V922'nin kumandasında EXPO/DUAL dediğimiz heliyi sakinleştirici ayarlar ne yazık ki özelleştirilemiyor. Ama kumanda üzerinde seçmeli olan LOW (Başlangıç) ve HIGH (Orta Seviye) seçenekleri kesinlikle yeterli geliyor.

emrah öztürk' Alıntı:
Beni birazda düşündüren performansları,
Bu videoyu izleyince v922 nin seriliği çok hoşuma gidiyor..

Bilmiyorum yanılıyormuyum ama sanki skyartec wasp 100 nano cpx brushless v922 kadar seri değil gibime geliyor.. Karar vermek zor..

O gördüğünüz V922 videosunu biliyorum. Kişi kendisi Brushless çevirdi ve ayarları ile oynadı. Bu nedenle bu kadar atik ve çevik. Ama hala problemleri var.

Bence sizin en son düşünmeniz gereken serilik olmalı. Inanın zaten elinize V922 ilk aldığınız zamanlarda bile tutmakta ve kontrolde zorlanacaksınız.

Unutmayın heliler özellikle microlar ömürlük değil. İlk zamanlar sizi uçmayı öğretsin, baktınız güç olarak size yetmiyor o zaman daha seri bir şey alırsınız. Ki zaten o aşamaya gelinceye kadar elinizdeki heliyi epey bir tamir etmeniz gerekecek.

Aslında şunu alın demiyoruz, zira bu iş zevk işi. Ama sıfırdan V922 ile başlayan ve belli bir noktaya gelen ve verdiği paradan memnun olan o kadar çok arkadaşımız var ki. Eğer macera aramak istemiyorsanız onların yaptığını yapın derim. Yok biraz macera olsun derseniz de o zaman V922 harici bir şey de alabilirsiniz, bilmem anlatabildim mi :laugh:

emrah öztürk' Alıntı:
Peki Mehmet Bey sizce Simulatör olarak her iki modelede bu uygunmudur?

Tekrar çok teşekkür ederim.
Bunu ilk defa görüyorum. İçinden DVD olarak forumda zaten paylaştığımız simulator yazılımları da geliyormuş. Ama ayarlarını bilemiyorum. Yerinizde olsam THK Sim kumandasını alırdım ki bununla ilgili zaten ayar videoları forumda mevcut. Artı katıldığınız nokta da yardım almanız daha kolay olur. Şayet bunu alıpta ayarlayamaz iseniz, bizlerin yardımcı olması biraz zor ne yazık ki :-\

Aslında ÖZETLE: Denenen ve forum ortamında paylaşılan modelleri tercih etmek her zaman ilerisi için en az riskli ve kolay olanıdır. Öbür türlü problemleri çözümlemek için kendi başınıza araştırma yapmak zorunda kalabilirsiniz ;).

Size tamamen katılıyorum, hazır v922 ile ilgili bukadar çok birikim ve paylaşım varken kesinlikle menfaatıma olacaktır.
Bu yönü ile düşününce v922 doğru tercih olucağına inanıyorum. Ve hatta sizin v922 nin kumanda simulasyonu ile ilgili konuyuda okudum. Bu durumda ekstradan bir simulatör kumandası almama bile gerek kalmaz :thumbup:

Şayet kararım nano cpx den yana olursa, inceleyip detayları herkesle paylaşmanız için size bu heliyi gönderebilirim. Hem böylelikle ayarları da yapılmış olarak bana geri gelir %p

Size iyi çalışmalar dilerim Mehmet Bey

emrah öztürk' Alıntı:
Şayet kararım nano cpx den yana olursa, inceleyip detayları herkesle paylaşmanız için size bu heliyi gönderebilirim. Hem böylelikle ayarları da yapılmış olarak bana geri gelir %p

Size iyi çalışmalar dilerim Mehmet Bey
Olabilir, ana hatları ile elimizden geldiğince güzelce inceleme çalışırız %p Şimdiden hayırlı olsun diyelim :)