SLA printer ile parça basabilecek biri varmı aramızda ?

• Konbuyu başlatan Kaya Onur
  • Başlangıç tarihi
  • 1,570
K

Kaya Onur

Guest
Malum bazı parçalar artık bulunmuyor. Bulunsa da yurtdışından getirmek gereğinden fazla pahalı olabiliyor.
Durum böyle iken acaba dedim bu parçaları getirtmek için ödeyeceğim tutarı bu parçaları SLA printerinde basıp gönderebilecek bir arkadaşımıza ödesem diye düşündüm.

Parçanın 3 boyutlu modelini çizip göndersem, bunu yüksek mukavemetli bir reçine ile basabilecek birini arıyorum.

En dandik 500.gr standart reçine 300Tl gibi bir fiyatı var. Bu sadece reçine fiyatı.

500 gr'ı 300 TL ise 150 mg lık parçadan 10 adet bassak 1.5 gr eder. Bu durum pratikte mümkün değil biliyorum. Hazneyi en azından dibi kapanacak kadar doldurmak gerek bunun için ne kadar reçine gerekli? 20 gr ??? bu da 12 TL eder. İyi reçine ile 25 TL etse ben seve seve 50 TL öderim. Artan reçine için de tekrar ilave edip kullanmak mümkün ise daha da iyi.

Arkadaşlar bildiğiniz ve veya daha evvel 3D baskı yaptırdığınız (STL dosyası hazır ) internet üzerinden sipariş verebileceğimiz bir site var mı ?

FDM printer'da f450 bastım pla ile. civata yerlerine de insert bastım. canavar gibi oldu fakat pla dusuk sıcaklıkta eridiği için sıcakta kalmış, biraz yamulmuş.
Vakit oldugunda ABS ile basacağım. Daha boş ama mukavemetli olarak. Olunca oluyor yani.

SLA baskı konusunda yardımcı olabilirim sanırım. Özelden yazabilirsiniz.