Spektrum DX7 Kumanda için Batarya Seçimi

Kadir Kocaman

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Yeni sipariş ettiğim DX7 kumanda ile ilgili olarak kafama takılan bir iki soru var.

Şimdi incelerken 4.8 voltluk 2000 mah lık bir pil geliyor yanında şarj aleti de yolluyorlardır değilmi? birde lipoya çevirmeye gerek varmı dersiniz ?

kadir kocaman' Alıntı:
teşekkürler Türker Bey,
kafama takıldı şimdi incelerken 4.8 voltluk 2000 mah lık bir pil geliyor yanında şarj aleti de yolluyorlardır değilmi? birde lipoya çevirmeye gerek varmı dersiniz ?
Şarj aleti geliyordur diye tahmin ediyorum. Ben 4000mah'lık bir lipo ile kullanıyorum. Ayda 1 kez bile sırf epeydir şarj etmiyorum diye şarja takıyorum. :laugh:

Yok şarjlıydı değildi kumanda pili konusunu tamamen kafamdan atayim diyorsanız tavsiye ederim. ;)

Türker Akgün' Alıntı:
Şarj aleti geliyordur diye tahmin ediyorum. Ben 4000mah'lık bir lipo ile kullanıyorum. Ayda 1 kez bile sırf epeydir şarj etmiyorum diye şarja takıyorum. :laugh:

Yok şarjlıydı değildi kumanda pili konusunu tamamen kafamdan atayim diyorsanız tavsiye ederim. ;)

kullandığınız pilin link i varmı???

kadir kocaman' Alıntı:
kullandığınız pilin link i varmı???
DX8 ve DX9 pili farkli Kadir Bey.

Kadir Bey,

Tam araştırma yapamadım ama anladığım kadarı ile DX7 8 adet kalem pilli paket kullanıyor, tıpkı Futaba 7C gibi. DX7 Alarm değeri değiştirilebiliyor mu onu da araştırmak lazım.
Şayet LIPO kullanma konusunda kararlı iseniz, araştırma yaptıktan sonra, mantığınıza yatarsa, elimde SADECE 3 defa kullandığım (zira pillerin üzerine etiket ile şarj sayısını takip gibi bir alışkanlığım var) aşağıdaki özel Low-Discharge Transmitter Lipo verebilirim.

Rhino 2620mAh 3S 11.1v Low-Discharge Transmitter Lipoly Pack

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Niye kullanmadığınız derseniz, Futaba 7C Alarm set değeri ne yazık ki değiştirilmiyor. Bunu aldıktan sonra Ni-MH ile 2 set pil yaptırdım, bu yüzden buna gerek kalmadı.

Bir de karar vermeden önce özellikle eski model kumandalar için LIPO kullanımı ile ilgili hazırladığımız aşağıdaki konuya bir göz atın derim. DX7 yeni nesil mi kontrol etmek lazım.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Kadir Bey,

Tam araştırma yapamadım ama anladığım kadarı ile DX7 8 adet kalem pilli paket kullanıyor, tıpkı Futaba 7C gibi. DX7 Alarm değeri değiştirilebiliyor mu onu da araştırmak lazım.
Şayet LIPO kullanma konusunda kararlı iseniz, araştırma yaptıktan sonra, mantığınıza yatarsa, elimde SADECE 3 defa kullandığım (zira pillerin üzerine etiket ile şarj sayısını takip gibi bir alışkanlığım var) aşağıdaki özel Low-Discharge Transmitter Lipo verebilirim.
..........
teşekkürler Mehmet Bey,
kumanda elime ulaşırsa sağ salim bir araştırma yapıcam, yanında gelen pili de merak ediyorum hafta da bir uçuş yapan birine yeterse bu bahsettiğiniz çıkması muhtemel sorunlar yüzünden lipo kullanmayı pek istemiyorum açıkçası...