Spektrum Gimbal Yağlama

Doğuş Arısoy

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Heli
Herkese merhaba, simülatör kullanımı sırasında özellikle sol sticklerde bir takılma hissetmeye başladım merkezde sorun yoktu ama kenarlara doğru hassasiyeti kaybediyordum. Buda helikopterde hareketlerde irtifa kontrolünü zorlaştırıyordu. O nedenle bu tarz problem çeken herkese öneririm kumandayı alalı yakın zaman oldu ama her gün kullanılınca sanıyorum ki erken ihtiyaç doğdu.

Öncelikle elektrikli aletlerle çalıştırırken elektriği kesmek gerek kumanda pilini söküyoruz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vidaları söküyoruz kumandanın iki anteni var biri arkada biri yukarıda o kısımlarda dikkatli oluyoruz. Ben rahat çalışmak adına arka kısımda bulunan anteni de söküyorum.

Ardından gimbali sertleştiren ve tırtıklandıran vidaları söküyoruz. O kısımlar gresli onları alkol yardımı ile temizliyoruz.

Ardından yeni gresi sürüp vidaları kullanımımıza göre ayarlıyoruz.

İki tarafta greslendikten sonra akışkan bir yağ ile gimbal üzerindeki rulmanları bilyaları da yağlayabiliriz. Bunlar her gimbalda iki adet kumandayı yatay tutup görebilirsiniz.

Şu anda kumanda stickleri yağ gibi akıyor. Artık bahanem kalmadı. [emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Spektrum Gimbal Yağlama

Benzer uygulamayı yurtdışı forumlarda benzer sorunun çözümü olarak görmüş ve "Allah allah nasıl oluyordu bu kadar kullanabiliyor" demiştim :laugh: Ama o resimlerde mevcut gress epey bir kirlenmiş gözüküyordu.

Demek ki kullanımla çok alakalı bir durum değil. Daha ziyade fabrikasyon bir küçük montaj hatası / atlaması gibi geldi bana.

Neyse sonuç iyi olduktan sonra sorun değil. Paylaşım için de ayrıca teşekkür ederiz :RCKolik: